porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak pisać pamiętnik?
Jak pisać pamiętnik? Pamiętnik może prowadzić każdy z nas,ale wymaga to czasu i ...
Jak nauczyć psa sikania na dworze? Co zrobić, żeby pies nie sikał w domu?

Jak oduczyć psa sikania w domu?

Co zrobić, gdy twój pies sika w domu, zamiast załatwiać swoje potrzeby na dworze? Na niesfornego pupila są metody. Na pewno nie można krzyczeć na psa, bo skutek będzie odwrotny do zamierzonego. Trzeba też pamiętać, że czasem sikanie psa w domu może być przyczyną jakiejś choroby.
Jak oduczyć psa sikania w domu?
Jeśli pies sika w domu, nie krzycz na niego! Zamiast nauczyć go załatwiania swoich potrzeb na dworze, spowodujesz, że twój pupil dalej będzie sikał w domu, tyle że w ukryciu. fot.: Photos.com

Nie wolno agresywnie reagować na sikanie psa w domu - nie wolno karać psa wsadzaniem nosa w kałużę ani też przeganiać go z miejsca, gdzie nasikał. Pies nie zrozumie, że nie wolno mu sikać w domu, zacznie natomiast unikać sikania przy właścicielu. Wówczas nie będziemy już mieli wpływu na zachowanie zwierzaka i będziemy mieć problem z utrzymaniem czystości w mieszkaniu, bo sami będziemy musieli wcielić się w rolę psa tropiącego... śmierdzące kałuże lub ślady po nich.

Jak oduczyć psa sikania w domu?

Trzeba po prostu nauczyć psa sikania na dworze, wychodząc z nim na spacer. Jeśli nasz pupil załatwi się poza domem, należy go pochwalić i nagrodzić smakołykiem. Jeśli sikanie psa w domu nie wynika ze zbyt rzadkich spacerów, może alarmować o infekcji dróg moczowych, a wtedy nie obejdzie się bez wizyty u weterynarza.

Zdarza się też, że psy o wrażliwej psychice mogą posikiwać przy witaniu z człowiekiem. Wtedy należy witać się mniej wylewnie. Jeśli sikanie psa w domu jest reakcją na stres, należy zapewnić pupilowi więcej ruchu. Aktywność pozwoli mu rozładować napięcie.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Pies sika w domu – co robić? Jak oduczyć psa sikania w mieszkaniu? Pies sika w domu – co robić? Jak oduczyć psa sikania w mieszkaniu?

Jak oduczyć psa sikania w domu? Przede wszystkim nie można karać go za załatwianie się w mieszkaniu, trzeba natomiast nauczyć sikania na dworze. Oto, jak rozwiązać problem.

Jak wyprowadzać psa, żeby nie ciągnął? Jak nauczyć psa grzecznego chodzenia na smyczy? Jak wyprowadzać psa, żeby nie ciągnął? Jak nauczyć psa grzecznego chodzenia na smyczy?

Jeśli twój pupil na słowo "spacer" wpada w euforię, na widok otwartych drzwi wybiega z prędkością rakiety z domu, po parku ciągnie cię od drzewa do drzewa kompletnie cię ignorując, a w pobliżu innych...

10 rzeczy, które zniszczył Twój pies. Jak oduczyć psa niszczenia domu? 10 rzeczy, które zniszczył Twój pies. Jak oduczyć psa niszczenia domu?

Pies pozostawiny w domu sam demoluje go? Zamykasz go w przedpokoju i po powrocie znajdujesz rozbebeszoną szafę, pogryzione buty i zjedzone rękawiczki? Chcesz oduczyć psa tych złych zachowań? Mówimy...

Aktualizacja: 05.06.2014 15:28
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Bobbi Kristina Brown, córka Whitney Houston - co o niej wiemy?
Bobbi Kristina Brown, córka Whitney Houston - co o niej wiemy?

Bobbi Kristina 31 stycznia 2015 roku trafiła do szpitala, po ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Portal dla pasjonatów zwierząt, kotów, psów, chomików, papug, rybek akwariowych. W Mowimyjak.pl mamy sposoby na poradzenie sobie z trudnymi problemami. Hobby i zwierzęta to miejsce dla ludzi którzy mają swoją pasje jak i dla tych którzy dopiero jej szukają. Znajdziesz tu porady na temat zwierząt domowych. Ciekawe artykuły co robić w wolym czasie. Ciekawe hobby. Jak dbać i troszczyć się o zwierzęta. Gdzie znaleźć dobrego weterynarza. Małe szczeniaki. Psy rasowe. Hodowla psów. Hodowla kotów. Sklep zoologiczny. Tu znajdziesz porady i informacje na temat opieka nad zwierzętami. Choroby zwierząt. Zwierzęta domowe. Zdjęcia kotów, psów. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.