porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
LINIENIE. Jak radzić sobie z linieniem psów? Jak sobie z tym radzimy? Linienie u psów jest naturalnym procesem, który nasila się wiosną ...
Czym karmić świnkę morską? Potrzeby żywieniowe i ulubione pokarmy świnki morskiej

Jak karmić świnkę morską? Ulubione pokarmy świnek morskich

Jak karmić świnkę morską? Ulubione pokarmy świnek morskich

Świnki morskie żywimy przede wszystkim suchą karmą

fot.: Photos.com
Każda świnka morska ma określone potrzeby żywieniowe i swoje „smaki”. Przy karmieniu świnki morskiej nie można zapominać o suchej karmie, wodzie, owocach i warzywach. Hodowca powinien dostarczać jej zróżnicowane posiłki i dbając o jej dietę, zapewnić zdrowie i dobre samopoczucie. Co jeszcze należy wiedzieć o jadłospisie świnki morskiej?

Sucha karma i woda dla świnki morskiej

Świnka morska powinna mieć w klatce niedużą ilość suchej karmy. Trzeba wypróbować karmy różnych firm, bo świnki w tej kwestii są bardzo wybredne. Niektóre wolą karmę bardziej owocową, niektóre warzywną.

Sucha karma to pokarm, który świnka powinna mieć stale. Śwince nie może zabraknąć świeżej wody. Wymieniamy ją codziennie. Ilość wypijanej przez zwierzątko wody zależy od „wilgotności” podawanych jej pokarmów. Jeżeli je owoce i warzywa bogate w soki, często ogranicza gaszenie pragnienia wodą z poidełka.

Świnki morskie lubią owoce i warzywa

Owoce i warzywa to bardzo dobry sposób na zrobienie przyjemności pupilowi. Ale nie tylko. Jabłka ze skórką sprawiają, że zęby świnek pozostają zdrowe, a marchew, sałata, cykoria, kapusta pekińska czy natka pietruszki wspomagają rozwój zwierzęcia i dostarczają odpowiednią dawkę witamin i soli mineralnych. Od czasu do czasu można podać śwince winogrona, banany, brzoskwinie, truskawki, melony oraz ananasy. Oczywiście umiarkowanie, gdyż zbyt dużo owoców może wywołać biegunkę. Owoce zawierają węglowodany – ich nadmiar może spowodować, że świnka zbytnio przytyje.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak opiekować się świnką morską? Jak opiekować się świnką morską?

Świnka morska jest przemiłym domowym zwierzątkiem, doskonałym towarzyszem dla starszych dzieci. Co zapewnić śwince i jak się nią opiekować?

Jak dbać o świnkę morską w domu? Jak dbać o świnkę morską w domu?

Hodowanie świnki morskiej nie jest skomplikowane, ale oswojnie jej wymaga czasu i cierpliwości. Jest płochliwa i nieufna, ale gdy zaskarbimy sobie jej sympatię będzie radośnie pokwikiwać na nasz...

Dostałeś pod choinkę niechciane zwierzę? Co zrobić z miłym, żywym, ale... niechcianym prezentem?

Świąteczne prezenty bywają nie tylko nietrafione. Niektóre z nich potrafią sprawić prawdziwy kłopot. To czesto żywe stworzenia, które nierozważni krewni ofiarowali na przykład naszym dzieciom, nie...

Aktualizacja: 05.06.2014 12:39
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ulrich Merkel: kim jest były mąż kanclerz Angeli Markel?

Ulrich Merkel - jego nazwisko zna prawie każdy. Wszystko dzięki byłej ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Portal dla pasjonatów zwierząt, kotów, psów, chomików, papug, rybek akwariowych. W Mowimyjak.pl mamy sposoby na poradzenie sobie z trudnymi problemami. Hobby i zwierzęta to miejsce dla ludzi którzy mają swoją pasje jak i dla tych którzy dopiero jej szukają. Znajdziesz tu porady na temat zwierząt domowych. Ciekawe artykuły co robić w wolym czasie. Ciekawe hobby. Jak dbać i troszczyć się o zwierzęta. Gdzie znaleźć dobrego weterynarza. Małe szczeniaki. Psy rasowe. Hodowla psów. Hodowla kotów. Sklep zoologiczny. Tu znajdziesz porady i informacje na temat opieka nad zwierzętami. Choroby zwierząt. Zwierzęta domowe. Zdjęcia kotów, psów. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.