porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Zwierzęta w domu. Jak zachować bezpieczeństwo i zdrowie w domu pełnym zwierząt? Wystarczy wprowadzić w życie kilka zasad, by życie ze zwierzakami ...
Zasady gry w tysiąca

Jak grać w tysiąca dobieranego?

Gra w karty to świetny sposób na nudę. Do rozegrania tysiąca dobieranego wystarczą dwie osoby i kartka papieru. Zasady gry są proste, a najważniejsze to zapamiętać wartość kart.

To gra dobra na każdą okazję. Kiedyś tysiąc był przebojem deszczowych wakacji, dziś warto wrócić do pasjonujących rozgrywek.  

Zasady gry w tysiąca

Do gry potrzebna jest talia 24 kart (od 9 do asów)

Gracze otrzymują po 6 kart. Reszta czeka na kupce, to tzw. talon zapasowy.

Partia dzieli się na dwa etapy, tzw. bitki. Każda z nich kończy się, kiedy na kupce zapasowej zabraknie kart. Wygrywa ten z graczy, który jako pierwszy zdobędzie 1000 punktów.

Bitka I

Zaczyna przeciwnik rozdającego i to on jako pierwszy wykłada kartę na stół. Przeciwnik musi dołożyć kartę wyższą, a więc jeśli ktoś położy króla, należy przebić tę kartę asem albo dziesiątką. Wygrany zgarnia wszystkie karty i odkłada na bok, następnie zapisuje punktację i dobiera kartę z góry talonu zapasowego. Po następną sięga przeciwnik. Gracze zawsze w ręku muszą mieć po 6 kart (dopóki jest co dobierać z talonu zapasowego).

Bitka II

To trudniejszy etap. Teraz należy przebijać także kolorem albo tzw. atutem.

Wartość koloru to: pik 40 punktów, trefl 60 punktów, karo 80 punktów, a kier 100 punktów.

Gracz może także zgłosić meldunek. To para - król i dama w jednym kolorze. Od zgłoszenia meldunku przez gracza to kolor atutowy, czyli tryumf, który bije inne kolory. I tak na przykład walet trefl w takim przypadku przebija króla karo. Kolor atutowy zmienia się dopiero po zgłoszeniu kolejnego meldunku.

Punktacja (wartość kart):

as - 11

10 - 10

Król - 4

Dama - 3

Walet - 1

9 - 0

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak grać w tysiąca licytowanego?

Jeśli znasz zasady tysiąca dobieranego, z tysiącem licytowanym nie będziesz mieć problemu. Nawet laicy poradzą sobie z tą grą. Tutaj najważniejsza jest umiejętność... blefowania.

Aktualizacja: 07.05.2013 21:33
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Paco de Lucia nie żyje - kim był? [KARIERA, RODZINA]
Paco de Lucia nie żyje - kim był? [KARIERA, RODZINA]

W wieku 66 lat na atak serca zmarł jeden z ...

BAZA PORAD
Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Portal dla pasjonatów zwierząt, kotów, psów, chomików, papug, rybek akwariowych. W Mowimyjak.pl mamy sposoby na poradzenie sobie z trudnymi problemami. Hobby i zwierzęta to miejsce dla ludzi którzy mają swoją pasje jak i dla tych którzy dopiero jej szukają. Znajdziesz tu porady na temat zwierząt domowych. Ciekawe artykuły co robić w wolym czasie. Ciekawe hobby. Jak dbać i troszczyć się o zwierzęta. Gdzie znaleźć dobrego weterynarza. Małe szczeniaki. Psy rasowe. Hodowla psów. Hodowla kotów. Sklep zoologiczny. Tu znajdziesz porady i informacje na temat opieka nad zwierzętami. Choroby zwierząt. Zwierzęta domowe. Zdjęcia kotów, psów. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.