porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak nauczyć kota korzystania z kuwety?
Jak nauczyć kota korzystania z kuwety? Kot musi nauczyć się korzystać z kuwety jak najwcześniej, inaczej ...
Jeśli utylizacja ci nie wystarczy - możesz zwięrzęciu urządzić pogrzeb. Ile u weterynarza placi się za uśpienie psa

Ile kosztuje uśpienie i utylizacja ciała psa lub kota? UTYLIZACJI ZWIERZĄT

Ile kosztuje uśpienie psa? Nie zakopuj psa w ogrodzie. Radzimy co zrobić z ciałem psa. Gdy twój pies lub kot odchodzą, jeżeli nie chcesz pogwałcić przepisów sanitarnych i nie planujesz zakopać go cichcem w ustronnym miejscu, musisz sięgnąć do kieszeni. Jakie są rozwiązania tego problemu i ile to kosztuje?

Gdy trzeba uśpić psa- jak to zrobić?

Gdy twój czworonóg choruje lub bardzo się postarzał, chociaż samo życie nadal sie w nim tli, nieodzowne bywa uśpienie go. Weterynarze mają już na to odpowiedni sposób, taki, który nie dodaje psu cierpień. Najpierw dają mu środek znieczulający, który wytrąca go ze świadomości. Dopiero później, już nieświadomego, uśmiercają go kolejnym zastrzykiem.

Taka bezbolesna eutanazja w Warszawie kosztuje około 150 złotych, choć czasem kwota bywa o wiele niższa - zależy to od sytuacji zdrowotnej psa, tego jak wiele zabiegów musiał już poczynić weterynarz itd. Gdy nasz pupil już odszedł - pozostaje kwestia pochówku. Tak zwana utylizacja zwłok to wydatek rzędu 10 zł za każdy kilogram psa. Gdybyś chciał, wzorem Amerykanów, urządzić mu pogrzeb i po uśpieniu (lub zgonie naturalnym) zakopać w ziemi, zapłacisz jeszcze więcej. W okolicach Warszawy taki psi cmentarz znajduje się w miejscowości Konik Nowy. Nie ma tam jednak pochowanych koni, a głównie psy, koty i nieco... królików. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Produkty niebezpieczne dla psa - czego psu nie dawać? Produkty niebezpieczne dla psa - czego psu nie dawać?

Nie wszystkie produkty, które są smaczne i zdrowe dla człowieka, są również zdrowe dla psa. Mamy inne żołądki i inne potrzeby. Ludzkie jedzenie może być dla psa po prostu trujące.

Jak dbać o psa podczas mrozów? Jak dbać o psa podczas mrozów?

Pies reaguje na zimno i marznie tak samo, jak jego właściciel. Podpowiadamy, jak dbać o czworonoga podczas mrozów.

Pies sika w domu – co robić? Jak oduczyć psa sikania w mieszkaniu? Pies sika w domu – co robić? Jak oduczyć psa sikania w mieszkaniu?

Jak oduczyć psa sikania w domu? Przede wszystkim nie można karać go za załatwianie się w mieszkaniu, trzeba natomiast nauczyć sikania na dworze. Oto, jak rozwiązać problem.

Aktualizacja: 26.03.2015 21:13
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Katarzyna Wołejnio: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Katarzyna Wołejnio: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Wielki powrót polskiej aktorki! Katarzyna Wołejnio jest gwiazdą najnowszego programu ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Portal dla pasjonatów zwierząt, kotów, psów, chomików, papug, rybek akwariowych. W Mowimyjak.pl mamy sposoby na poradzenie sobie z trudnymi problemami. Hobby i zwierzęta to miejsce dla ludzi którzy mają swoją pasje jak i dla tych którzy dopiero jej szukają. Znajdziesz tu porady na temat zwierząt domowych. Ciekawe artykuły co robić w wolym czasie. Ciekawe hobby. Jak dbać i troszczyć się o zwierzęta. Gdzie znaleźć dobrego weterynarza. Małe szczeniaki. Psy rasowe. Hodowla psów. Hodowla kotów. Sklep zoologiczny. Tu znajdziesz porady i informacje na temat opieka nad zwierzętami. Choroby zwierząt. Zwierzęta domowe. Zdjęcia kotów, psów. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.