porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak skutecznie zniechęcić kota od drapania kanapy? Jak odzwyczaić zwierzę od niszczenia mebli?
Dokarmiamy zwierzęta zimą

CZYM KARMIĆ WIEWIÓRKI?

CZYM KARMIĆ WIEWIÓRKI?

Podstawowa zasada wiążąca się z dokarmianiem wiewiórek mówi, aby karmić je jedynie takim pokarmem, jaki spotykają w naturze

fot.: Photos.com
Karmienie wiewiórek sprawia, szczególnie dzieciom, wiele radości. Przed spacerem trzeba się zaopatrzyć w odpowiednie przekąski, które nie zaszkodzą tym rudym mieszkańcom parków i lasów.

Wiewiórki w naturze żywią się m.in. orzechami, nasionami i korą drzew, jagodami, grzybami, owadami, także ptasimi jajami i pisklętami. Jesienią gromadzą zapasy na zimę, ale bardzo często zapominają lokalizacje swoich spiżarni. Stąd, w przypadku ciężkiej zimy, warto wiewiórki dokarmiać. Zresztą robimy to niezależnie od pory roku, szczególnie w miejskich parkach.

Podstawowa zasada wiążąca się z dokarmianiem wiewiórek mówi, aby karmić je jedynie takim pokarmem, jaki spotykają w naturze. Przykładowo niedopuszczalne jest karmienie tych zwierzątek słodyczami na bazie orzechów.

Odwiedzając las czy park, w którym mieszkają wiewiórki warto mieć przy sobie orzechy (najbardziej lubią laskowe), kawałki jabłka albo marchwi.

Malutkie wiewiórki (do 6 tygodnia życia) żywią się mlekiem. Jeżeli muszą być żywione przez człowieka, należy im podawać mleko ciepłe, tłuste, najlepiej kozie. Karmienie takich maleństw nie jest proste. Trzeba to robić pipetką lub strzykawką i podać tylko tyle mleka, ile wiewiórka będzie chciała wypić. Przekarmienie może doprowadzić do niedrożności jelit.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 05.06.2014 15:31
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Joanna Jędrzejczyk?
Kim jest Joanna Jędrzejczyk?

W Polsce niekwestionowanym mistrzem MMA jest Mamed Chalidow. Jednak to ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Portal dla pasjonatów zwierząt, kotów, psów, chomików, papug, rybek akwariowych. W Mowimyjak.pl mamy sposoby na poradzenie sobie z trudnymi problemami. Hobby i zwierzęta to miejsce dla ludzi którzy mają swoją pasje jak i dla tych którzy dopiero jej szukają. Znajdziesz tu porady na temat zwierząt domowych. Ciekawe artykuły co robić w wolym czasie. Ciekawe hobby. Jak dbać i troszczyć się o zwierzęta. Gdzie znaleźć dobrego weterynarza. Małe szczeniaki. Psy rasowe. Hodowla psów. Hodowla kotów. Sklep zoologiczny. Tu znajdziesz porady i informacje na temat opieka nad zwierzętami. Choroby zwierząt. Zwierzęta domowe. Zdjęcia kotów, psów. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.