porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Wygląd kota. Jak pielęgnować zwierzę?
Wygląd kota. Jak pielęgnować zwierzę? Zdrowie domowych kotów zależy tylko od ich właścicieli. Jeśli kot ...
Karmienie kotów zimą - dowiedz się czego i o ile więcej potrzebują

Czym karmić koty w mroźne dni?

Czym karmić koty w mroźne dni?

By bezdomny zwierzak mógł przetwać chłody - potrzebuje dużo więcej kalorii, czyli dużo więcej jedzenia. Warto dokarmiać bezdomne koty, bo one strzegą naszych domów przed gryzoniami.

fot.: Photos.com
Zimą niska temperatura sprawia, że wzrasta zapotrzebowanie kotów na pokarm. Kocia dieta w mroźne dni odbiega nieco od tej normalnej, podawanej na co dzień. Powinna być bardziej energetyczna, zapewniająca im przetrwanie chłodu oraz dobrze wpływająca na sierść. Dowiedz się, czym w mroźne dni karmić koty, zarówno te domowe, jak i podwórkowe.

Oprócz pielęgnacji futra i regularnych kąpieli, niebagatelne znaczenie dla zdrowia kota ma jego dieta. Właściciele kotów znają swoich podopiecznych, jak nikt inny, doskonale wiedzą czym je karmić, a czego unikać. O wiele gorzej mają bezdomne czworonogi, błąkające sie po ulicach i posilające się byle czym. O ile latem los kotów podwórkowych nie asborbuje tak bardzo głów ludzi, o tyle zimą należy się im szczególna troska. Niska temperatura sprawia, że zimą zapotrzebowanie kotów na pokarm wzrasta. Mówimy, czym karmić w mroźne dni koty domowe, a czym podwórkowe.

Czy karmić zimą koty domowe?

Nasi domowi podopieczni zimą mają łatwiej, ponieważ przebywajac w ciepłym mieszkaniu nie potrzebują tak bardzo pomnożonej ilości jedzenia, by utrzymać stałą temperaturę ciała. W ich przypadku dieta nie musi być szczególnie wzbogacona, ale zaleca się zachować równowagę. Warto przyhamować z większymi porcjami pokarmu, czy częstotliwością karmienia kota, ponieważ wraz ze spadkiem aktywności fizycznej wzrasta ryzyko przybrania kilku kilogramów. Co i jak często zatem podwać domowym kotom zimą? Przede wszystkim obserwuj swojego podpopiecznego. Jeśli chudnie, podawaj mu wiecej pełnowartosciowego pokarmu, jeśli tyje, ogranicz porcję i czestotliwość posiłków. Pamietajmy także, koty czerpią energię głównie z tłuszczów, a jego spalanie zaś generuje powstawanie szkodliwych rodników. Aby zniwelować ich negatywne działanie, podawaj kotu witaminy E lub C.

Czym karmić zimą koty podwórkowe?

Zdecydowanie w trudniejszej sytuacji znajdują się koty podwórkowe, które zimą są wygłodzone, zmarznięte, wychudzone, a często niedożywione. Jak pomóc biednym kotom podwórkowym? Najlepiej serwować im ciepłe jedzenie np. pokrojone mięso, kaszę, ryż lub drobny makaron. W odróżnieniu od kotów domowych, bezdomne koty muszą przyjmować pokarm częściej i w zdecydowanie większych porcjach. Nigdy nie wiadomo bowiem, kiedy pożywią się po raz kolejny. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak odchudzić grubego kota?

Otyłość to choroba XXI wieku. Co więcej, dotyka nie tylko ludzi, ale i zwierząt. Często jej ofiarami padają koty. Jak poradzić sobie z tym problemem? W jaki sposób odchudzić grubego kota? Jak walczyć...

Wygląd kota. Jak pielęgnować zwierzę? Wygląd kota. Jak pielęgnować zwierzę?

Zdrowie domowych kotów zależy tylko od ich właścicieli. Jeśli kot będzie zadbany, pożyje długo. Jak dbać o futro naszego czworonoga? Jak kąpać i chronić przed pchłami? Dowiedz się, jak pielęgnować...

Aktualizacja: 05.06.2014 13:27
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andrzej Olechowski: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Andrzej Olechowski ostatnio nie jest widoczny na polskiej scenie politycznej ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Portal dla pasjonatów zwierząt, kotów, psów, chomików, papug, rybek akwariowych. W Mowimyjak.pl mamy sposoby na poradzenie sobie z trudnymi problemami. Hobby i zwierzęta to miejsce dla ludzi którzy mają swoją pasje jak i dla tych którzy dopiero jej szukają. Znajdziesz tu porady na temat zwierząt domowych. Ciekawe artykuły co robić w wolym czasie. Ciekawe hobby. Jak dbać i troszczyć się o zwierzęta. Gdzie znaleźć dobrego weterynarza. Małe szczeniaki. Psy rasowe. Hodowla psów. Hodowla kotów. Sklep zoologiczny. Tu znajdziesz porady i informacje na temat opieka nad zwierzętami. Choroby zwierząt. Zwierzęta domowe. Zdjęcia kotów, psów. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.