porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
ANDRZEJKI 2012. Jakie pomysły na zabawę andrzejkową dla dzieci? Andrzejkowe wróżby Już 29 listopada będziemy obchodzić Andrzejki. Święto to jest szczególnie ...
Zabawy i wróżby andrzejkowe dla dzieci najmłodszych. KIEDY ANDRZEJKI? Najprostsze zabawy andrzejkowe dla dzieci

Zabawy ANDRZEJKOWE dla dzieci. Poznaj najprostsze WRÓŻBY andrzejkowe

Zorganizowanie dziecku czasu w andrzejkowy wieczór nie jest rzeczą bardzo skomplikowaną. Wystarczy, że najbardziej popularnym wróżbom andrzejkowym nadamy inny kontekst. Pozostałe zabawy też nie muszą być bardzo wymagające. Zobacz, jak można wróżyć na podstawie... dziecięcych butów. ANDRZEJKOWE WRÓŻBY I ZABAWY DLA DZIECI
Zabawy ANDRZEJKOWE dla dzieci. Poznaj najprostsze WRÓŻBY andrzejkowe
Podstawą proponowanych przez nas czterech zabaw andrzejkowych są... buty ze sznurówkami. fot.: Konrad Kalbarczyk

Jeżeli myślisz, że zorganizowanie zabaw dla dzieci jest bardzo pracochłonne i wymaga przygotowania wielu różnych przedmiotów, to jesteś w błędzie. Wbrew pozorom istnieje bardzo dużo zabaw andrzejkowych dla dzieci, które nie wymagają od ciebie ogromnych nakładów pracy i czasu. Andrzejkowe zabawy dla dzieci w zasadzie nie różnią się zbytnio od tych, które proponujemy dorosłym. Każdą andrzejkową wróżbę można również przerobić na wersję dla dzieci.

>> Jakie są zabawy andrzejkowe? ZABAWY ANDRZEJKOWE KROK PO KROKU

>> Andrzejki. Poznaj nietypowe zabawy andrzejkowe!

Wróżba z butów - wersja dla najmłodszych

Najpopularniejszą andrzejkową wróżbą, w którą mogą bawić się zarówno dzieci, jak i dorośli jest wróżba z butów. Polega ona na tym, że właściciele obuwia zdejmują po prawym bucie i ustawiają je kolejno, tak żeby "pociąg z butów" kierował się w stronę drzwi. Dorosły, którego but jako pierwszy przekroczy próg weźmie ślub wcześniej niż pozostali uczestnicy. Wersją dla dzieci może być taka: czyj but pierwszy przekroczy próg, tego pierwszego odwiedzi Święty Mikołaj.

Zabawy andrzejkowe ze sznurówką

  • Czyja sznurówka jest najdłuższa. Do pudełeczka, koszyka lub reklamówki wrzucamy, uprzednio wyciągnięte z dziecięcych butów, sznurówki. Każde z dzieci wyciąga po jednej sznurówce, a następnie porównujemy ich długość. Ten maluch, który wyciągnie najdłuższy sznurek, urośnie największy. Musisz jednak pamiętać, żeby wśród sznurówek nie znalazła się jedna bardzo króciutka, żeby nie zrobić któremuś z dzieci przykrości.
  • Najdalszy rzut sznurówką. Zabawa ta polega oczywiście na najdalszym rzucie sznurówką. Aby jednak wszystko przebiegało sprawiedliwie, należy ustawić maluchy w szeregu na linii startowej, z której będą musieli wykonać swoje rzuty. Ten, kto rzucił najdalej, również w życiu zajdzie najdalej - będzie sławny i bogaty.
  • Sznurówkowe literki. Każde dziecko musi rzucić swoją sznurówką za siebie, przez lewe ramię. Jeżeli sznurówka ułoży się w kształt, podobny do konkretnej litery alfabetu, wówczas będzie ona pierwszą literę imienia najlepszego przyjaciela. Jeżeli znak na podłodze nie przypomina litery, można wówczas powtórzyć rzut.
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 05.06.2014 15:47
Autor: Monika P.
  • Komentarze(12)
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Rodzina Józefa Oleksego: córka, syn, żona, siostra. Kim są i co robią?
Rodzina Józefa Oleksego: córka, syn, żona, siostra. Kim są i co robią?

Żona Maria, córka Julia i syn Michał - bliscy Józefa Oleksego ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.