porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
PORCELANOWA ZASTAWA - do czego rawier, a do czego imbryk lub kartoflanka? Jak podawać kawę, a jak herbatę?
Jak udekorować szwedzki stół, jak ustawićna nim dania i talerze?

Zimny bufet - jak udekorować SZWEDZKI STÓŁ na przyjęcie?

Przyjęcie na stojąco to łatwy sposób na przyjęcie gości. Wymaga znacznie mniej wysiłku i sprawia, że impreza ma mniej oficjalny charakter. W centrum jest stół, który w tym przypadku musi wyjątkowo dobrze i praktycznie się zaprezentować.
Zimny bufet - jak udekorować SZWEDZKI STÓŁ na przyjęcie?
Przygotowując szwedzki stół musisz pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Przeczytaj tekst! fot.: Photos.com

Sukcesem szwedzkiego stołu głównie jest funkcjonalność i dobry sposób ustawienia talerzy oraz jedzenia tak, by każdy mógł wygodnie sięgnąć. Warto trzymać się kilku podstawowych zasad, które zawsze się sprawdzają.

  • Stół-bufet najlepiej ustawiać dłuższym bokiem przy ścianie. Tak zajmie najmniej miejsca i wszyscy będą mieli swobodny dostęp. Stół przykrywamy obrusem, a pod nim warto położyć białą folię, która ochroni stół od ewentualnego zabrudzenia. Szczególnie, gdy jest z jasnego drewna.

  • Na środku stołu stawiamy wazon z kwiatami lub paterę z dekoracyjnie ułożonymi owocami. Półmiski ustawiamy po obu stronach symetrycznie, na zasadzie lustrzanego odbicia. 

  • Po obu stronach, przy ścianie powinny znaleźć się talerze i sztućce na tacy lub talerzu wyłożonym białą serwetką, a obok serwetki dla gości.

  • Półmiski z jedzeniem ustawiamy tak, by był do nich swobodny dostęp, a sosy ustawiamy obok dań, z którymi mają być spożyte. Warto także tak przygotować menu, by potrawy można jeść widelcem. Opcją jest także nadziewanie na patyczki od szaszłyków.  

  • Jeżeli planujemy podanie gorącego dania warto kupić bądź pożyczyć naczynie, które utrzyma ciepło potrawy. Najczęściej jest z metalu, zamykane, a na jego dół wlewamy wrzątek.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Komunia 2014. Jak udekorować stół na Komunię Świętą? Jak pięknie, odświętnie i zgodnie z zasadami savoir-vivre nakryć do stołu? Komunia 2014. Jak udekorować stół na Komunię Świętą? Jak pięknie, odświętnie i zgodnie z zasadami savoir-vivre nakryć do stołu?

Do Komunii przystępuje się raz w życiu, to także pierwsze świadome przeżywanie ważnej uroczystości religijnej. Oczywiste jest więc, że chcemy nadać jej ładną i godną oprawę. Nie tylko w kościele, ale...

Aktualizacja: 20.09.2012 14:15
Źródło: mowimyjak.pl
  • Komentarze
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Cezary Pazura - kim jest? [KARIERA]

Cezary Pazura znów wzbudza kontrowersje. Tym razem promuje swój autorski ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.