porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Prezenty na Dzień Mężczyzn [prezenty last minute]
Prezenty na Dzień Mężczyzn [prezenty last minute] Dzień Mężczyzn obchodzimy 10 marca. Co kupić bliskim mężczyznom z ...
Z czego wykonać ekologiczną marzannę?

Z czego zrobić EKOLOGICZNĄ MARZANNĘ? Pomysł na recyklingową marzannę

Z czego zrobić EKOLOGICZNĄ MARZANNĘ? Pomysł na recyklingową marzannę

Marzanna ze słomy i szmat jest ekologiczna, o ile ubrania nie zawierają tworzyw sztucznych.

fot.: wiano.eu
W pierwszy dzień wiosny warto odwołać się do tradycji i utopić marzannę. Ale żeby móc to zrobić najpierw trzeba ją stworzyć. Podpowiadamy, z czego zrobić ekologiczną marzannę na pierwszy dzień wiosny.

Ekologiczna marzanna - jak ją zrobić?

Typowa marzanna była wykonywana z siana lub słomy, których snopki formowano przy użyciu sznurka, nadając im odpowiedni kształt. Ponieważ marzannę należy utopić albo spalić, wydaje się to bardzo rozsądnym i ekologicznym pomysłem. Jeśli stworzymy naszą kukłę z naturalnych surowców, takich jak słoma, konopny sznur, patyki czy bawełniane tkaniny, możemy mieć pewność, że jej zniszczenie nie zaszkodzi środowisku.

Jednak w miastach nie zawsze istnieje możliwość tradycyjnego pożegnania zimy przez utopienie czy spalenie marzanny ze słomy. Dlatego ciekawym rozwiązaniem jest recyklingowa marzanna. Możemy wykonać ją z butelek, plastikowych pojemników, skrawków tkanin czy starych gazet. Oczywiście tak zrobionej kukły nie można "utopić" w rzece ani podpalić, bo zanieczyścimy w ten sposób środowisko.

Zamiast na stosie lub w rzece może skończyć swój żywot w... pojemniku na segregowane śmieci. Taka recyklingowa marzanna ma też walor edukacyjny - dzieci mogą się przy okazji nauczyć zasad segregowania odpadów.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak utopić marzannę? [TRADYCYJNY RYTUAŁ TOPIENIA MARZANNY] Jak utopić marzannę? [TRADYCYJNY RYTUAŁ TOPIENIA MARZANNY]

Masz już dość śniegu i zimna? Chcesz przepędzić zimę? Spróbuj staropolskiego zwyczaju topienia marzanny, kukły symbolizującej zimę i zło. Dowiedz się, jak zrobić marzannę, jak ją utopić i jakich...

Jak zrobić MARZANNĘ na pierwszy dzień wiosny? Jak zrobić MARZANNĘ na pierwszy dzień wiosny?

Zima, nawet najlżejsza, zasługuje na porządne pożegnanie, a palenie i topienie kukły marzanny świetnie sprawdza się w tej roli. Najlepiej, gdy przygotujemy marzannę samemu. Mówimy, jak zrobić...

Pierwszy dzień wiosny w szkole – jak go spędzić? Pierwszy dzień wiosny w szkole – jak go spędzić?

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny – 21 marca – w 2014 r. wypada w piątek. Jak uczniowie mogą uczcić pierwszy dzień wiosny w szkole?

Aktualizacja: 17.03.2015 15:54
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Martin Chrobot - partner Ewy Farnej?
Kim jest Martin Chrobot - partner Ewy Farnej?

Ewa Farna już nie jest samotną wyspą. Odzyskała stracone prawo ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.