porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Wiązanki na WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Jakie są modne? Jakie wzory zamawiać? Gdzie je kupić?
Wiązanki na WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Jakie są modne? Jakie wzory zamawiać? Gdzie je kupić? Kwiaty i znicze to najczęstsze dekoracje grobów na wszystkich Świętych. ...
Jak samemu udekorować groby naszych bliskich?

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - jak udekorować pomnik? Jakie kwiaty, wiązanki i wieńce?

We Wszystkich Świętych odwiedzamy groby bliskich i dekorujemy je kwiatami i zniczami. O czym pamiętać, aby pomniki wyglądały dobrze, a nie uginały się pod natłokiem kolorowych lampek, doniczek i nie pasujących do siebie kwiatów i wieńców?
WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - jak udekorować pomnik? Jakie kwiaty, wiązanki i wieńce?
O czym pamiętać dekorując groby na Wszystkich Świętych? fot.: Photos.com

We Wszystkich Świętych tłumnie odwiedzamy groby naszych bliskich. Zapalamy świece, ozdabiamy groby wiązankami kwiatów.

Na cmentarzu ważny umiar!

1 listopada każdy chce jak najpiękniej udekorować groby. I niestety czasem z tą dekoracją przesadzamy. Groby aż „uginają się” od natłoku wieńców i doniczek z kwiatami. W dekorowaniu grobu kwiatami warto zachować umiar. Najlepiej udekorować pomnik świeżymi roślinami. Sztuczne kwiaty i igliwie nie prezentują się elegancko, a do tego dość szybko płowieją i wtedy wyglądają wręcz brzydko. Na stoiskach przed cmentarzami i w kwiaciarniach co roku oferta nagrobnych wieńców, bukietów i wiązanek jest niezwykle bogata. Wybierzmy te, które zrobiono z wykorzystaniem świeżych gałęzi iglaków i ozdobiono świeżymi kwiatami: chryzantemami, różami, gerberami, frezjami, anturiami czy innymi kwiatami.

Dobierz rozmair roślin do wielkości grobu

Cięte kwiaty koniecznie włóżmy do wazonów, nie zostawiajmy ich na płycie nagrobka, bo szybko zwiędną i na pewno nie będą ozdobą. Grób możemy także ozdobić kwitnącymi roślinami w doniczkach. W okresie Wszystkich Świętych królują oczywiście chryzantemy – przed cmentarzami i w kwiaciarniach jest ogromny wybór odmian: od białych przez żółte i pomarańczowe, różowe i fioletowe, po rude i brązowe. Są chryzantemy o kwiatach pojedynczych i pełnych.

Starajmy się dobrać rozmiar rośliny do wielkości grobu: niezbyt efektownie wygląda mała doniczka na wielkiej płycie nagrobka albo rozłożysta roślina na niewielkim grobie. Warto też kupić rośliny o kwiatach w podobnej tonacji – zawsze wygląda to lepiej niż różnokolorowa mieszanka. Nie zapomnijmy też o podlewaniu podłoża w doniczkach – wtedy rośliny będą dłużej zdobiły grób.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Wiązanki na WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Jakie są modne? Jakie wzory zamawiać? Gdzie je kupić? Wiązanki na WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Jakie są modne? Jakie wzory zamawiać? Gdzie je kupić?

Kwiaty i znicze to najczęstsze dekoracje grobów na wszystkich Świętych. Właśnie dlatego tuż przed dniem 1 listopada kwiaciarnie zarzucają rynek pięknymi wieńcami i bukietami nagrobnymi. Obejrzyj...

Jak samemu zrobić wiązankę na cmentarz? [WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH] Jak samemu zrobić wiązankę na cmentarz? [WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH]

1 listopada wszyscy odwiedzamy groby zmarłych bliskich. Na grobach zapalamy lampki i kładziemy wiązanki. Jak zrobić prostą wiązankę na cmentarz?

Aktualizacja: 26.10.2014 01:52
Autor: mada
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim był Nikola Tesla?

Nikola Tesla to wynalazca i fizyk wszech czasów, który oprócz ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.