porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak przygotować i serwować koktajle i napoje alkoholowe? Przewodnik barmana - amatora
Jak przygotować i serwować koktajle i napoje alkoholowe? Przewodnik barmana - amatora Przygotowując przyjęcie, mamy na głowie wiele rzeczy. Prawie zawsze najprostsze ...
Kiedy koniec karnawału w 2014 r.? Daty tłustego czwartku, ostatków i Środy Popielcowej

Tłusty czwartek 2014. Kiedy przypada?

Tłusty czwartek zwiastuje koniec karnawału. Parę dni po nim są ostatki i... Środa Popielcowa. Kiedy tłusty czwartek przypada w 2014 roku?
Tłusty czwartek 2014. Kiedy przypada?

Kiedy koniec karnawału w 2014 r.? Podajemy daty Tłustego Czwartku, Ostatków i Środy Popielcowej

fot.: Javier Armendariz/SXC

Tłusty czwartek w 2014 r. przypada 27 lutego. Ostatki – 4 marca, a Środa Popielcowa (w 2014 roku wypadnie ona 5 marca) rozpoczyna Wielki Post, w religii chrześcijańskiej okres modlitwy i pokuty.

Według tradycji w tłusty czwartek można bezkarnie objadać się. W menu nie powinno zabraknąć pączków i faworków, zwanych też chrustem.

Tłusty czwartek 2014. Jakie przesady?

Z tłustym czwartkiem związane są przesądy. Jeden z nich mówi, że jeśli tego dnia nie zje się choć jednego pączka, to danej osobie nie będzie się dobrze wiodło przez cały rok.

Dawniej pączki nadziewano słoniną i mięsem. Dopiero pięć wieków temu w naszym kraju zaczęto jadać pączki na słodko. Do niektórych wkładano migdały lub orzechy. Kto trafił na takie ciasto, miał cieszyć się dostatkiem przez cały rok.

>>> TŁUSTY CZWARTEK. Skąd wzięła się tradycja jedzenia pączków [KLIKNIJ!]

W 2015 roku tłusty czwartek wypadnie 12 lutego.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Tłusty czwartek – skąd się wzięło to święto? Tłusty czwartek – skąd się wzięło to święto?

Tłusty czwartek każdego roku wypada w ostatni czwartek przed Środą Popielcową. Data jest zależna od daty Wielkanocy (święto ruchome). W roku 2014 tłusty czwartek wypada 27 lutego.

Kiedy jest TŁUSTY CZWARTEK w 2014 roku? Kiedy jest TŁUSTY CZWARTEK w 2014 roku?

Tłusty czwartek, czyli jeden z ostatnich dni karnawału 2014 roku, wypada 27 lutego. Zobacz, kiedy wypada ostatnia sobota karnawału?

Kiedy wypada TŁUSTY CZWARTEK w 2014 roku? Kiedy wypada TŁUSTY CZWARTEK w 2014 roku?

W 2014 roku Wielkanoc przypada 20 kwietnia, a co za tym idzie – tłusty czwartek obchodzić będziemy 27 lutego. Wtedy będziemy mogli bez opamiętania objadać się pączkami. Podobno zjemy ich ponad 90...

Aktualizacja: 20.12.2013 10:53
Źródło: mowimyjak.pl
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Tamara Arciuch - kim jest? Co osiągnęła?
Tamara Arciuch - kim jest? Co osiągnęła?

Tamara Arciuch kojarzy się z rolami ostrych, pozbawionych skrupułów, zimnych ...

BAZA PORAD

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.