porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
5 pomysłow na prezenty gwiazdkowe dla mamy Pomysły last minute dla bardzo zabieganych lub lubiących zostawiać wszystko ...
Kiedy wypada Święto Dziękczynienia? Z jakiej okazji ustanowione zostało Święto Dziękczynienia? W jakim kraju obchodzi się Święto Dziękczynienia?

Święto Dziękczynienia - co to za święto? Kiedy jest obchodzone?

Święto Dziękczynienia - co to za święto? Kiedy jest obchodzone?
fot.: http://upload.wikimedia.org
Święto Dziękczynienia obchodzone jest w Stanach Zjednoczonych Ameryki w czwarty czwartek listopada. W tym dniu amerykanie spotykają się ze swoimi rodzinami na uroczystym obiedzie. Mówimy o Święcie Dziękczynienia, jego historii i zwyczajach z nim związanych.

Pierwszy Thanksgiving Day miał miejsce w Plymouth, w stanie Massachusetts w 1621 roku. Uczestniczyli w nich przybyli z Anglii na statku "Mayflower" pielgrzymi oraz Indianie z plemienia Wampanoag, którzy pomogli przeżyć przybyszom pierwszą srogą zimę. Wielka uczta trwała trzy tygodnie. Indianie dostarczyli na nią kilka jeleni, kaczki oraz gęsi. Brakowało natomiast ziemniaków, ciasta z dyni oraz indyków, które obecne są w menu współczesnych Amerykanów obchodzących Święto Dziękczynienia.

W 1863 roku Abraham Lincoln ogłosił Święto Dziękczynienia świętem narodowym. Dzień po Thanksgiving Day odbywa się nieoficjalne święto zakupów nazywane potocznie Czarnym Piątkiem.

Od lat 40-tych XX wieku panujący prezydent Stanów Zjednoczonych oficjalnie ułaskawia dwa indyki, które nie mogą zostać zabite i zjedzone. W niektórych miastach (Detroit, Nowy Jork) organizowane są wielkie parady, które ściągają setki turystów. W innych mają miejsce ważne rozgrywki sportowe.

W Kanadzie, Święto Dziękczynienia odbywa się w drugi poniedziałek października.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 28.11.2013 13:02
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Hanna Żudziewicz - kim jest?
Hanna Żudziewicz - kim jest?

Hanna Żudziewcz to nowa gwiazda tanecznego talent show "Danicg with ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.