porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
W co się ubrać na komunię? Propozycje strojów dla pań i panów Eleganckie garsonki, biurowe kostiumy, garnitury. To podstawowa garderoba na przyjęcie ...
Przed zawarciem ślubu kościelnego musimy załatwić wiele formalności. Jedną z ważniejszych rzeczy jest odbycie kursów przedmałżeńskich

Ślub kościelny. Kursy przedmałżeńskie: ile trwają? Gdzie się zapisać? Co to są nauki przedmałżeńskie?

Kurs przedmałżeński to nauki niezbędne dla wszystkich tych par, które zdecydowały się na ślub kościelny. Na czym dokładnie polegają nauki przedmałżeńskie? Podpowiadamy, gdzie się na nie zapisać oraz ile trwają takie kursy.

Na czym polega kurs przedmałżeński? 

Kursy przedmałżeńskie, lub inaczej nauki przedmałżeńskie, to seria wykładów czy też dyskusji, które poruszają ważne kwestie dotyczące ślubu i życia w związku małżeńskim. Na takich kursach przede wszystkim dowiemy się, jakie są przeszkody do zawarcia małżeństwa, dlaczego związki się rozpadają, jakie są obowiązki i prawa małżonków oraz jak przebiega scenariusz liturgii tego sakramentu.

Na takich spotkaniach często pojawiają się specjaliści z zewnątrz, tacy jak psychologowie albo mediatorzy. Czasem wymaga się też wizyty w poradni małżeńskiej. Po zakończeniu nauk otrzymuje się odpowiednie zaświadczenie.

Ile trwa kurs przedmałżeński?

Czas trwania nauk przedmałżeńskich to przeważnie od jednego do trzech miesięcy w zależności od danej parafii. Zazwyczaj odbywają się dwa razy w tygodniu po dwie godziny. Istnieje również możliwość odbycia weekendowych kursów ( trwają zwykle osiem godzin i odbywają się tylko dwa razy). 

Gdzie możemy się zapisać na nauki przedmałżeńskie? Ile kosztują?

Nauki przedmałżeńskie odbywają się w większości parafii. Wszelkich informacji na ten temat udziela proboszcz parafii.

Istnieje pełna dowolność w kwestii tego, gdzie chcemy odbyć takie kursy. Koszty do 200 zł (za kursy weekendowe). W niektórych parafiach nauki te odbywają się za darmo. Również znajomi, którzy są już po kursie przedmałżeńskim, mogą być dobrym i sprawdzonym źródłem informacji odnośnie do najlepszych kursów. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 09.05.2013 10:34
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ksiądz Adam Boniecki: kim jest, co o nim wiemy?
Ksiądz Adam Boniecki: kim jest, co o nim wiemy?

Ksiądz Adam Boniecki to ważna postać życia społecznego w Polsce ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.