porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Ile dać na komunię? Jaką kwotę dać dziecku z okazji Komunii Świętej? Komunia Święta, czyli uroczysta msza święta, podczas której dzieci przyjmują ...
Jak wykonać własnoręczne prezenty ze swoim dzieckiem 21 stycznia dzień babci, 22 stycznia dzień dziadka

PREZENTY NA DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA. Własnoręcznie wykonane prezenty.

Dzień Babci i Dziadka zbliża się już wielkimi krokami. Jeżeli nie lubisz iść na łatwiznę, postaraj się z własnym dzieckiem wykonać własnoręcznie prezenty. Możesz mieć pewność, że dla każdego dziadka i każdej babci będą o wiele więcej warte niż te kupione w sklepie! Mówimy, jak wykonać z dzieckiem drobne upominki na dzień Babci i Dziadka.  
PREZENTY NA DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA. Własnoręcznie wykonane prezenty.
Pomóż swojemu dziecku własnoręcznie przygotować prezenty na Dzień Babci i Dziadka. fot.: Photos.com

Własnoręcznie wykonane prezenty mogą stać się wspaniałymi pamiątkami. W przypadku tych prezentów liczy się włożone w nie serce. Radzimy, jak i z czego wykonać piękne laurki, zakładki do książek, czy ramki na zdjęcia.

Z czego wykonać laurkę dla Babci i Dziadka?

Najpopularniejszym prezentem na Dzień Babci lub Dziadka, który dziecko może wykonać własnoręcznie, bez pomocy dorosłego, jest laurka lub kartka. W zależności od "stopnia skomplikowania" kartki, będzie potrzebowało do przygotowania takiego prezentu kartkę lub tekturę (kolorową lub białą), kredki, ewentualnie flamastry lub farby oraz nożyczki. Reszta narzędzi i elementów, które składać się będą na laurkę, zależy tylko i wyłącznie od inwencji twojej i twojego dziecka. Możecie na przykład wspólnie wykonać kartkę witraż. Do tego będziesz potrzebował:

 • kartonu, 
 • kartki, 
 • narzędzi do kolorowania, 
 • nożyczek lub najlepiej nożyka modelarskiego
 • klej.

Aby wykonać kartkę witraż, na przygotowanym kartonie odrysuj wzór, który chcesz umieścić na kartce. Może to być na przykład serduszko. Następnie wytnij wzór, tak, aby w środku kartonu pozostało serce. Zanim nakleisz karton na kartkę musisz zabarwić kartkę na określony kolor. Niekoniecznie musi to być jeden odcień. Możecie się pokusić na przykład o namalowanie tęczy na kartce i wówczas po naklejeniu kartonu otrzymasz kartkę-witraż z tęczowym serduszkiem.

Jak zrobić zakładkę do książki?

Kolejnym prezentem, który będziecie mogli zrobić wspólnie ze swoim dzieckiem, może być na przykład zakładka do książki ze zdjęciem wnuka. Do przygotowania zakładki potrzebne będą:

 • kolorowy karton
 • zdjęcie wnuczka/wnuczki
 • klej
 • nożyk modelarski
 • ozdoby.

Zakładkę należy wyciąć z kolorowej tektury. Gdy już będziecie mieli odpowiedni kształt, na górze prostokąta wytnij otwór na zdjęcie. Niekoniecznie musi to być prostokąt, możecie pokusić się na przykład o serce, koło lub inny kształt. Pod "okienkiem" należy podkleić zdjęcie. Zakładkę można ozdobić według własnego uznania. Jeżeli jednak prezent ma być praktyczny staraj się używać takich materiałów, które nie uszkodzą książki. Możesz na przykład zrobić dziurkaczem otwory wzdłuż brzegu zakładki i następnie przepleść przez nie kolorowy sznurek, lub wstążkę.

Jak zrobić ramkę na zdjęcia?

Do wykonania ramki na zdjęcia będziesz potrzebował kartonu, zdjęcia i ozdobników. Najważniejsze jest wycięcie ramki z kartonu, tak aby pasowała ona do zdjęcia. Wyciętą już ramkę można ozdobić w zasadzie wszystkim, przez kolorowanie, aż po naklejanie różnych elementów. Do przygotowania ramki zdobionej guzikami potrzebne są:

 • karton
 • klej, nożyczki
 • guziki
 • bezbarwny lakier do paznokci
 • zdjęcie.

Wstępnie należy wyciąć odpowiedni kształt ramki. Podobnie, jak w przypadku zakładki, wzór może być różny - możesz wyciąć kartkę w formie serca lub kwiatka. Żeby ozdobić naszą ramkę, należy wysmarować ją klejem, a następnie poprzyklejać różnokolorowe guziki. Leżącą cały czas ramkę należy pozostawić do czasu wyschnięcia kleju. Następnie polakieruj ramkę bezbarwnym lakierem, który utrwali wasze dzieło i doda mu blasku.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
PREZENT na DZIEŃ DZIADKA do 50 zł: GALERIA PREZENT na DZIEŃ DZIADKA do 50 zł: GALERIA

W porównaniu ze świętem babć Dzień Dziadka jest obchodzony w Polsce z nieco mniejszym zaangażowaniem. Problem pojawia się szczególnie, gdy trzeba dziadkowi kupić prezent, a w sklepach są jedynie...

Jak i kiedy obchodzony jest Dzień Babci i Dziadka na świecie? Jak i kiedy obchodzony jest Dzień Babci i Dziadka na świecie?

W Polsce Dzień Babci i Dziadka obchodzone są 21 i 22 stycznia. Święta te mają w naszym kraju już ponad 30-letnią tradycję. Jest to czas, kiedy wnukowie mogą podziękować swoim dziadkom za wszystko co...

Życzenia na Dzień Babci. Najpiękniejsze życzenia i wierszyki Życzenia na Dzień Babci. Najpiękniejsze życzenia i wierszyki

21 stycznia każdy chciałby w jakiś specjalny sposób podziękować swojej babci - za trud włożony w jego wychowanie, za dobroć serca, oraz za to, że kocha nas nie "za coś", ale "pomimo". Oto zbiór...

Aktualizacja: 17.01.2013 07:01
Autor: Monika P.
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Katarzyna Pietraszek - kim jest partnerka Jacka Rozenka?

Media wielokrotnie donosiły o związku byłej żony Jacka Rozenka, Małgorzaty ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.