porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA. Jak przygotować dziecko do Pierwszej Komunii Świętej?
PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA. Jak przygotować dziecko do Pierwszej Komunii Świętej? Przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej powinny się odbywać zarówno na ...
Konsola do gry, medalik czy pieniądze? Jaki prezent będzie najlepszy na Pierwszą Komunię Świętą

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA. Jaki prezent kupić dziecku z okazji Pierwszej Komunii Świętej?

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA. Jaki prezent kupić dziecku z okazji Pierwszej Komunii Świętej?

Tradycyjnym prezentem komunijnym jest medalik lub krzyżyk - oczywiście poświęcone w kościele.

fot.: sxc.hu
Podczas, gdy rodzice głowią się nad przygotowaniem do uroczystości przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej przez ich pociechy, reszta rodziny zastanawia się nad idealnym prezentem. Kiedyś na komunię dostawało się czekoladę, zegarek, medalik czy rower. Co dziś kupić dziecku na komunię?

Prezent na pierwszą komunię musi być przede wszystkim dostosowany do wieku dziecka, zależny jest od tradycji rodzinnych i statusu materialnego członków rodziny. Nie zmienia to jednak faktu, że z roku na rok prezenty pierwszokomunijne stają się coraz droższe i wybierane są z coraz to większym rozmachem. Co wybrać na prezent komunijny? Pieniądze, medalik czy konsolę do gry?

Pieniądze na prezent?

Wśród uroczystości, w których "koperta z pieniędzmi" jest normalną, a nawet oczekiwaną formą obdarowania, zaraz obok chrztu i ślubu, znalazła się również Pierwsza Komunia Święta. Dzieci bardzo często "zbierają pieniądze" na realizację któregoś ze swoich materialnych marzeń. Właśnie dlatego wiele z nich bardzo cieszy się na myśl o tym, że podczas Pierwszej Komunii Świętej zostanie obdarowana pieniędzmi. Oczywiście przed podjęciem decyzji, czy lepiej dać dziecku prezent, czy pieniądze należy się skontaktować z jego rodzicami.

Pierwszokomunijne prezenty na czasie - ile to kosztuje?

Jeżeli mowa o prezentach pierwszokomunijnych, musimy się liczyć z tym, że dziś coraz trudniej jest zadowolić drugoklasistę. Modne są coraz droższe prezenty, rowery zostały wyparte przez konsole do gier, a zegarki zostały zastąpione przez aparaty cyfrowe. Wśród najbardziej popularnych prezentów pierwszokomunijnych znajdują się dziś:

  1. Konsole do gier - są one najczęściej wybieranymi prezentami komunijnymi. Przenośne i niezbyt ciężkie konsole wyparły komputery stacjonarne, ponieważ w przeciwieństwie do tych drugich, z konsol można korzystać w każdym miejscu i czasie.

  2. Netbooki i laptopy -  praktycznym, ale niestety dość drogim prezentem są przenośne komputery. Najtańszy netbook kosztuje około 1000 zł, a laptop od 1500 do 6000 zł.

  3. Aparat cyfrowy - często kupowanym prezentem uniwersalnym jest aparat cyfrowy. Największym powodzeniem cieszą się aparaty kompaktowe, które kosztują od 400 do 700 zł. Kupno profesjonalnej lustrzanki za kilka tysięcy złotych mija się z celem, gdyż aparat musi być prosty w obsłudze.

  4. Odtwarzacze MP3 i MP4 - to kolejny dość popularny prezent na Pierwszą Komunię Świętą. Za taki upominek powinniśmy zapłacić nie więcej niż 500 zł.

  5.  iPody - te przenośne odtwarzacze multimedialne są często wybierane przez rodziców chrzestnych. Cieszą się one takim zainteresowaniem prawdopodobnie ze względu na swoje szerokie zastosowanie. Mogą one służyć do pobierania gier, przeglądania albumów, słuchania muzyki, oglądania filmów i zdjęć.

  6. Telefon komórkowy - przed kupnem tego prezentu należy się skontaktować z rodzicami dziecka, gdyż obecnie większość drugoklasistów posiada już swój telefon.

Klasyczne prezenty na Pierwszą Komunię Świętą

Wbrew pozorom klasyczne i staroświeckie prezenty pierwszokomunijne nie odeszły jeszcze zupełnie do lamusa. Jako, że Pierwsza Komunia Święta jest też bardzo ważnym wydarzeniem religijnym, wśród klasycznych prezentów pierwszokomunijnych mogą znaleźć się także:

  1.  Anioł Stróż - kupowany kiedyś z okazji komunii Anioł Stróż, jest nadal często wybieranym prezentem, przeważnie jednak przez dziadków. Obrazkiem z Aniołem przeprowadzającym dzieci czy figurką Anioła Stróża będzie można udekorować pokój malucha.

  2. Krzyżyk lub medalik - jest to symboliczny i odpowiedni prezent na tę okazję. Ta pamiątka po pierwszej komunii, która nie zepsuje się jak konsola do gier, z pewnością zostanie z czasem doceniona przez obdarowywanego.

  3. Biżuteria i zegarek - w zależności od płci dziecka, w dalszym ciągu modnym prezentem na Pierwszą Komunię Świętą jest także biżuteria czy zegarki.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Tajemnice Komunii Świętej: jaka jest historia udzielania tego sakramentu? Tajemnice Komunii Świętej: jaka jest historia udzielania tego sakramentu?

Przed I wojną światową do pierwszej komunii przystępowało się w kościele katolickim około 16 roku życia. W 1914 roku papież Pius X obniżył ten wiek, uznając, że religijny klimat rodzin sprzyja...

KOMUNIA ŚWIĘTA: jakich formalności należy dopełnić przed Pierwszą Komunią Świętą?

Pierwsza Komunia Święta to wydarzenie, do którego także trzeba się odpowiednio przygotować. Oprócz przygotowania dziecka na przyjęcie Sakramentu Eucharystii musisz jeszcze dopełnić szeregu...

Ile dać na komunię? Jaką kwotę dać dziecku z okazji Komunii Świętej?

Komunia Święta, czyli uroczysta msza święta, podczas której dzieci przyjmują po raz pierwszy sakrament Eucharystii pod postacią Hostii do ważne przeżycie duchowe dla dziecka. Co podarować dziecku z...

Aktualizacja: 07.04.2014 13:05
Autor: Monika P.
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
JEREMY CLARKSON – kim jest, co osiągnął, RODZINA
JEREMY CLARKSON – kim jest, co osiągnął, RODZINA

Jeremy Clarkson, którego zobaczyć można w Top Gear, to angielski ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.