porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kiedy JAKIE ŚWIĘTO? Co świętujemy w CZERWCU 2012? Kalendarz świąt nietypowych Jakie święta te oficjalne i mniej oficjalne obchodzimy w czerwcu ...
Mówimy, jak i z czego zrobić wianek komunijny dla dziewczynki.

Pierwsza Komunia Święta. Jak zrobić wianek komunijny?

Pierwsza Komunia Święta. Jak zrobić wianek komunijny?
Wianek komunijny wykonany samodzielnie z żywych kwiatów będzie wspaniale komponował się z bielą komunijnej sukienki. fot.: Photos.com
Wianki są najczęstszą ozdobą włosów dziewczynek przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej. W kwiaciarniach i sklepach z tematycznymi dekoracjami wianki kosztują od 80 do 140 złotych za sztukę, zależnie od wielkości i użytych materiałów. Mówimy, jak zaoszczędzić pieniądze i wykonać wianek samodzielnie.

Czego będziesz potrzebować do wykonania komunijnego wianka?

Wśród artykułów, które są potrzebne do wykonania komunijnego wianka, znajdują się:

  • drucik o średnicy 1,2 - 1,4 mm

  • ozdobna taśma, najlepiej florystyczna

  • kwiaty i rośliny do dekoracji

  • nitka

  • inne dodatki, jak kokardki czy perełki, ptasie piórka.

Jakich kwiatów użyć do wykonania wianka na pierwszą komunię?

Pamiętaj, żeby wybierać kwiaty, które najlepiej sprawdzą się w wiankach i będą  bardziej trwałe, ale przede wszystkim odporne na brak wody. Najlepiej sprawdzą się w tym wypadku margaretki, malutkie goździki, kwiatki hiacynta i pojedyncze, jak najmniejsze kwiatki storczyka. Rośliny te mają jedną, wspólną cechę - grube płatki, które magazynują wodę i nie potrzebują częstego podlewania.

Jeżeli chcesz, żeby bazą wianka były zielone gałązki, najlepiej wybrać roślinę o nazwie asparagus Sprenger. Staraj się jednak, żeby gałązki asparagusa były młode, ponieważ im starsza roślina, tym bardziej kłujące ma igły. 

Sposób przygotowania wianka komunijnego

W celu przygotowania wianka komunijnego postępuj zgodnie z naszą instrukcją:

  1. Uformuj z drutu obrączkę o średnicy większej o 2-4 cm niż głowa dziecka, na której wianek ma spocząć. Taki zabieg ma na celu pozostawienie zapasu dla roślin, które znacznie zmniejszą obwód wianka.

  2. Przygotowane koło owiń dokładnie taśmą florystyczną i na końcu zwiąż nitką, lub umocuj na klej. Taśma florystyczna będzie zapobiegała niekontrolowanemu przesuwaniu się roślin po obręczy.

  3. Jeżeli zdecydowałeś się na podkład z asparagusa musisz dokładnie przymocować jego gałązki do obręczy tak, żeby zakryły całą jej powierzchnię.

  4. Następnie łodygi wybranych kwiatków należy skrócić do kilku centymetrów.

  5. Każdy z kwiatków dobieraj pojedynczo i mocuj jeden za drugim na obręczy - najlepiej za pomocą nitki.

Tak wykonany wianek możesz ozdobić także innymi dodatkami, jak perełki czy kokardki. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić z dodatkami, ponieważ może to poważnie zaszkodzić kompozycji całego wianka.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Najgłupsze prezenty na komunię - czy wiesz, czego nie należy kupować? Najgłupsze prezenty na komunię - czy wiesz, czego nie należy kupować?

Pierwsza komunia coraz częściej staje się świętem czysto komercyjnym: tam, gdzie rodzice i księża nie włożą wiele wysiłku w zorganizowanie ceremonii czysto religijnej, komunia staje się pokazem...

Jak udekorować stół na Komunię Świętą? Jak udekorować stół na Komunię Świętą?

Do Pierwszej Komunii przystępuje się raz w życiu, to także pierwsze świadome przeżywanie ważnej uroczystości religijnej. Oczywiste jest więc, że chcemy nadać jej ładną i godną oprawę. Nie tylko w...

KOMUNIA ŚWIĘTA: jakich formalności należy dopełnić przed Pierwszą Komunią Świętą?

Pierwsza Komunia Święta to wydarzenie, do którego także trzeba się odpowiednio przygotować. Oprócz przygotowania dziecka na przyjęcie Sakramentu Eucharystii musisz jeszcze dopełnić szeregu...

Aktualizacja: 07.04.2014 13:05
Autor: Monika P.
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andrzej PIASEK Piaseczny: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Andrzej PIASEK Piaseczny: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Andrzej Piasek Piaseczny to jeden z ważniejszych artystów ostatnich 20 ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.