porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA. Kiedy opłaca się zorganizowanie przyjęcia komunijnego w lokalu?
PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA. Kiedy opłaca się zorganizowanie przyjęcia komunijnego w lokalu? W przypadku gdy czeka cię przygotowanie dużego przyjęcia komunijnego, łatwiej ...
Przyjęcie pierwszokomunijne w domu, a w lokalu. Jak zorganizować rodzinny obiad po ceremonii Pierwszej Komunii Świętej?

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA. Jak zaplanować przyjęcie po Pierwszej Komunii Świętej? Przyjęcie w domu czy w lokalu?

Doskonałym sposobem uczczenia dnia Pierwszej Komunii Świętej jest zorganizowanie odświętnego obiadu, na który tuż po uroczystościach w Kościele zaprosisz rodzinę i najbliższych znajomych. Jednak dla wielu rodziców taki obiad może być trudnym wyzwaniem organizacyjnym. Gdzie wyprawić pierwokomunijne przyjęcie? O czym należy pamiętać?

Przyjęcie w domu, czy w restauracji?

Pierwszą rzeczą, nad która powinieneś się zastanowić, planując pierwszokomunijne przyjęcie, jest liczba gości. Od decyzji kto zostanie zaproszony na tę uroczystość zależy bowiem fakt, czy przyjęcie będzie można zorganizować we własneym domu, czy będziesz zmuszony wynająć lokal na te kilka godzin. Układając listę gości nie możesz zapomnieć, że powinni się wśród nich znaleźć dziadkowe małego "komunisty", jego chrzestni i bliska rodzina, czy nawet przyjaciele domu. Świąteczny obiad przy stole, organizowany tuż po uroczystościach kościelnych Pierwszej Komunii Świętej to doskonały moment, żeby spotkać się i porozmawiać z rodziną.

Drugą rzeczą, którą powinieneś wziąć pod rozwagę, jest oczywiście kwota, którą chcesz przeznaczyć na organizację przyjęcia. Wiadomo, że wynajęcie restauracji jest nieco droższe niż organizowanie obiadu w domu. 

Jak łatwo zorganizować obiad pierwszokomunijny we własnym domu?

Jeżeli nie zamierzasz zapraszać dużej liczby gości, możesz sobie pozwolić na zorganizowanie kameralnego przyjęcia we własnym domu. Organizowany w domu obiad jest dużo tańszy niż przyjęcie w restauracji - z taką samą liczbą gości. W przypadku, gdy zdecydujemy się na kuchnię domową, możemy też liczyć na pomoc najbliższych, chociażby naszych rodziców, rodzeństwa ciotek czy nawet sąsiadów. Przed tym jednak postaraj się rozpisać swoje przygotowania w czasie - sporządź listę spraw do załatwienia i menu obiadowe, a łatwiej będzie ci ogarnąć ten pierwszokomunijny rozgardiasz. Nie zapomnij umieścić na liście pierwszokomunijnego tortu!

Jeżeli nie masz czasu na ślęczenie w kuchni możesz także pokusić się o zamówienie jedzenia z firmy cateringowej, która przywiezie gotowe już potrawy do twojego domu.

Jak wybrać lokal na przyjęcie po Pierwszej Komunii Świętej?

Musisz się przygotować na to, że koszty obiadu poza domem będą wyższe niż w przypadku organizowania przyjęcia u siebie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji połóż więc na jednej szali swój wysiłek, nerwy i czas, a na drugiej rachunek-ofertę, który wystawiła ci restauracja i dokładnie wszystko przemyśl. Pamiętaj, że lokal na przyjęcie po Pierwszej Komunii Świętej należy zarezerwować odpowiednio wcześniej, najlepiej na rok do pół roku przed planowaną ceremonią. Nie rezerwuj pierwszego lepszego lokalu, który znajdziesz w okolicy swojego domu, ale skorzystaj z nieocenionej "poczty pantoflowej". Popytaj doświadczonych znajomych lub przejrzyj tematyczne fora internetowe.

Gdy już zdecydujesz się na konkretny lokal musisz omówić z właścicielem szczegóły menu, ceny i czas trwania obiadu. Dopytaj, czy organizator nie planuje w tym dniu jakiś innych uroczystości. Nie zwalniaj się jednak całkowicie z obowiązków organizowania przyjęcia, gdyż będziesz musiał jeszcze zamówić tort, wybrać kwiatki i dekoracje na stoły, czy przygotować dla dziecka strój, w który będzie mogło się przebrać na czas przyjęcia.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jaki prezent podarować na PIERWSZĄ KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ? Jaki prezent podarować na PIERWSZĄ KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ?

Zastanawiasz się, co podarować malcowi, który przystępuje do Pierwszej Komunii? Możliwości jest wiele - od sprzęrtu RTV, przez rower po biżuterię. Dowiedz się, jakie są popularne prezenty komunijne....

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA. Jak przygotować dziecko do Pierwszej Komunii Świętej? PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA. Jak przygotować dziecko do Pierwszej Komunii Świętej?

Przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej powinny się odbywać zarówno na polu świeckim, jak i duchowym. Oczywiście priorytetem dla rodziców powinien być wymiar duchowy, jako że Pierwsza Komunia...

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA. Jak przygotować dziecko do pierwszej spowiedzi świętej? PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA. Jak przygotować dziecko do pierwszej spowiedzi świętej?

Pierwsza spowiedź święta jest bardzo ważnym momentem w życiu każdego dziecka. Przede wszystkim musi ono zrozumieć czym jest rachunek sumienia, żal za grzechy i pokuta. Jak wytłumaczyć dziecku czym...

Aktualizacja: 07.04.2014 13:05
Autor: Monika P.
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Eliza Michalik – kim jest? [RODZINA, KARIERA, PLAGIATY]
Eliza Michalik – kim jest? [RODZINA, KARIERA, PLAGIATY]

Eliza Michalik – kiedyś fundamentalistka religijna i zagorzała przeciwniczka homoseksualistów, autorka ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.