porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA. Ile kosztuje zorganizowanie przyjęcia komunijnego w domu?
PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA. Ile kosztuje zorganizowanie przyjęcia komunijnego w domu? Pierwsza komunia to wielkie święto twojego dziecka. Jeśli nie planujesze ...
Mówimy, po co obchodzi się Biały Tydzień po Pierwszej Komunii Świętej.

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA. Co to jest Biały Tydzień? Jak przygotować dziecko do uroczystości Białego Tygodnia?

Biały Tydzień obchodzi się zazwyczaj w osiem kolejnych dni po uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Mówimy, jakie znaczenie ma ten czas dla twojego dziecka i jak dobrze przygotować pociechę do uroczystości kościelnych w Białym Tygodniu.

Czym jest Biały Tydzień?

Tuż po uroczystości Pierwszej Komunii Świętej następuje osiem kolejnych dni, w które twoje dziecko ma obowiązek również uczęszczać na Msze Święte. Uroczystości te noszą nazwę Białego Tygodnia, ponieważ przez ten czas dzieci chodzą na Msze Święte ubrane w komunijne stroje (białe alby lub suknie), czyli w te same stroje, które miały na sobie w dniu ich Pierwszej Komunii Świętej. 

Biały Tydzień ma na celu upamiętnienie przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej i jej głębokiego sensu duchowo-religijnego. W dniu przyjęcia Eucharystii uwaga dzieci skupia się zwykle na rodzinie i prezentach, a nie na duchowym aspekcie tego doświadczenia. Dodatkowo Biały Tydzień pozwala dzieciom na dokładne poznanie istoty kościelnej uroczystości, a także staje się swojego rodzaju "przedłużeniem" uroczystego dnia Pierwszej Komunii Świętej. 

Po co dzieci uczęszczają na Msze Święte w tydzień po uroczystości Pierwszej Komunii Świętej?

Dzieci są zobowiązane uczęszczać na Msze Święte w Białym Tygodniu, po ty by:

  • umocnić się w wierze kościoła katolickiego

  • przygotować się do świadomego, czynnego, a przede wszystkim regularnego uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych

  • zrozumieć w czym tkwi istota przyjętego przez dzieci sakramentu.

Jak przygotować dziecko do uroczystości Białego Tygodnia?

Biały Tydzień jest czasem, kiedy nasze dzieci powinny wyciszyć swoje emocje i oddać rozmyślaniom i kontemplacji. Jest to najlepszy czas na to, żeby uzmysłowić sobie wagę przyjętego sakramentu i w pełni świadomie przystępować do sakramentu Eucharystii. Każdy rodzić powinien podkreślać, jak ważne jest przyjmowanie komunii świętej podczas coniedzielnych Mszy Świętych. Dodatkowo niezwykle ważne jest też obecność i fizyczne wsparcie ze strony rodziców, zarówno podczas uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, jak i podczas Mszy Świętych w Białym Tygodniu. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Dress-code na komunię: jaki strój będzie idealny dla rodziców i gości na komunii dziecka?

Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważna uroczystość w życiu każdego dziecka. W tym szczególnym dniu nie tylko dziecko wkłada odświętny strój - białą sukienkę komunijną, garnitur albo albę. Rodzice...

W co się ubrać na komunię? Propozycje strojów dla pań i panów

Eleganckie garsonki, biurowe kostiumy, garnitury. To podstawowa garderoba na przyjęcie z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Zabronione są dresy, trykotowe wyciągnięte koszulki i plażowe sukienki....

Wianek na KOMUNIĘ – z kwiatów prawdziwych czy sztucznych. Jaki wianek wybrać? Wianek na KOMUNIĘ – z kwiatów prawdziwych czy sztucznych. Jaki wianek wybrać?

Wianek komunijny to uzupełnienie stroju na Pierwszą Komunię Świętą. Czy wianek na Komunię powinien być z kwiatów prawdziwych czy z kwiatów sztucznych?

Aktualizacja: 07.04.2014 13:05
Autor: Monika P.
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Monika Goździalska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Monika Goździalska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Uczestniczka Masterchefa, matka dwójki dzieci i dziewczyna Playboy'a. Kim ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.