porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Komunia 2014 jakie prezenty dla dziewczynki?
Komunia 2014 jakie prezenty dla dziewczynki? Wielkimi krokami zbliża się czas Komunii Świętych. Przyjęło się, że ...
Komunia w kwiatach - bukieciki i dekoracja kościoła

Komunia 2014 - jakie kwiaty wybrać do dekoracji kościoła i dla dziewczynek na komunię?

Dziewczynki w dniu Pierwszej Komunii Świętej często trzymają w rękach bukiecik kwiatów. Także kościół jest odświętnie udekorowany kwiatami. Jakie kwiaty polecane są na komunię?
Komunia 2014 - jakie kwiaty wybrać do dekoracji kościoła i dla dziewczynek na komunię?

Jakie kwiaty wybrać na komunijny bukiet i do dekoracji kościoła?

fot.: Photos.com

Dekoracja kościoła na komunię

W dzień Pierwszej Komunii Świętej kościół jest zazwyczaj odświętnie udekorowany kwiatami. Duże bukiety, kwiatowe aranżacje, bukieciki przy ławkach, roślinne dekoracje ołtarza – to wszystko znajdziemy w kościołach.

Na duże bukiety znakomicie nadają się lilie – ich kwiaty są okazałe i bardzo dekoracyjne. Dodatkową ich zaletą jest intensywny zapach – nie jest on tak drażniący jak w domu, ponieważ kubatura kościoła jes  duża i aromat rozchodzi się po dużej powierzchni. Najczęściej do komunijnej dekoracji kościoła wykorzystuje się lilie w białym kolorze (symbol niewinności). Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć do kompozycji lilii różowych czy w innym kolorze.

Uzupełnieniem dużych aranżacji kwiatowych z lilii ustawionych przy ołtarzu, są nieduże bukieciki utworzone z pojedynczych kwiatów lilii z dodatkiem zieleni ciętej (na przykład ciemnozielonych liści anturium), ozdobionych białą wstążką. Takie bukieciki należy dobrze przymocować do kościelnych ławek od strony centralnego przejścia przez kościół.
Do odświętnych bukietów można także użyć innych kwiatów, takich jak gerbery, goździki – szczególnie delikatnie prezentują się goździki gałązkowe, róże, alstremerie czy anturia.

Bukieciki dla dziewczynek w dniu komunii świętej

Wdzięczny bukiecik dla dziewczynki w dniu komunii można zrobić z małych wiosennych kwiatów. Znakomicie nadają się do tego konwalie – piękne, drobne dzwoneczki białego koloru ułożone ściśle obok siebie i dodatkowo ozdobione zielonymi liśćmi (niekoniecznie liśćmi konwalii – można do tego wybrać inną zieleń ciętą). Innym kwiatkiem, który doskonale nadaje się do komunijnych bukiecików jest stokrotka. Biedermajerowski bukiecik z białych bądź różowych stokrotek będzie delikatnym uzupełnieniem komunijnej sukienki.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Kościelny dress-code czyli jaki strój będzie idealny dla rodziców i gości na komunii dziecka?

Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważna uroczystość w życiu każdego dziecka. W tym szczególnym dniu nie tylko dziecko wkłada odświętny strój - białą sukienkę komunijną, garnitur albo albę. Rodzice...

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA. Jak przygotować dziecko do Pierwszej Komunii Świętej? PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA. Jak przygotować dziecko do Pierwszej Komunii Świętej?

Przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej powinny się odbywać zarówno na polu świeckim, jak i duchowym. Oczywiście priorytetem dla rodziców powinien być wymiar duchowy, jako że Pierwsza Komunia...

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA. Jak przygotować dziecko do pierwszej spowiedzi świętej? PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA. Jak przygotować dziecko do pierwszej spowiedzi świętej?

Pierwsza spowiedź święta jest bardzo ważnym momentem w życiu każdego dziecka. Przede wszystkim musi ono zrozumieć czym jest rachunek sumienia, żal za grzechy i pokuta. Jak wytłumaczyć dziecku czym...

Aktualizacja: 18.04.2014 14:31
Autor: mada
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Witold Kieżun. Kim jest bohater powstania warszawskiego?
Witold Kieżun. Kim jest bohater powstania warszawskiego?

BOHATER Z FILMU O POWSTANIU WARSZAWSKIM. Witold Kieżun to profesor ...

BAZA PORAD

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.