porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Modne prezenty na Dzień Kobiet 2015 [ZDJĘCIA i CENY]
Modne prezenty na Dzień Kobiet 2015 [ZDJĘCIA i CENY] Dzień Kobiet coraz bliżej, a ty wciąż nie masz pomysłu ...
Kiedy panowie obchodzą swoje święto?

Kiedy świętujemy DZIEŃ CHŁOPAKA, a kiedy DZIEŃ MĘŻCZYZNY?

Święto kobiet, kiedy jest, każdy wie. Ale kiedy swoje święto obchodzą mężczyźni? Na świecie aż dwa dni przeznaczone są dla uczczenia panów: Dzień Chłopaka i Dzień Mężczyzn. Kiedy je obchodzimy? Jak to wygląda w Polsce?
Kiedy świętujemy DZIEŃ CHŁOPAKA, a kiedy DZIEŃ MĘŻCZYZNY?

Dzień Chłopaka, Dzień Mężczyzny... Kiedy panowie obchodzą swoje święto?

fot.: Photos.com

8 marca panowie w całej Polsce zobowiązani są wręczyć swoim wybrankom, ale i nie tylko, co najmniej symbolicznego tulipana. Dzień Kobiet to dla nas niemal święto narodowe. Inaczej rzecz ma się z panami. Najpopularniejszym „męskim” świętem jest obchodzony 30 września  Dzień Chłopaka. Historia tego święta jest niejasna, jednak dzień ten szybko znalazł swoje mocne miejsce wśród innych świątecznych dat - dziewczyny chętnie obdarowują tego dnia swoich ukochanych, ale i kolegów.

>>> Wszystko o Dniu Mężczyzn [KLIKNIJ!]

Dzień Mężczyzny od kilku lat próbuje się świętować w Polsce 10 marca, jednak jak na razie z marnym skutkiem. Co ciekawe, najwyraźniej panowie w Polsce lekko nie mają, bo tego też dnia obchodzone jest wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty. Data jak widać jest dość sugestywna i być może w tym tkwi tajemnica niepopularności tego święta – najwidoczniej panie uważają, że panom daleko jeszcze do bohaterskiego męczeństwa i dziękować im, jak na razie, nie ma za co.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
JAK WYBRAĆ PREZENT DLA chłopaka lub mężczyzny? JAKI KUPIĆ prezent chłopakowi? JAK WYBRAĆ PREZENT DLA chłopaka lub mężczyzny? JAKI KUPIĆ prezent chłopakowi?

Obdarowywanie prezentami to sztuka. Trzeba się w niej wykazać nie tylko wyczuciem potrzeb, gustu, ale także okazać, co obdarowywany dla nas znaczy. Jaki prezent na Dzień Mężczyzn wybrać?

Dzień Chłopaka, Dzień Mężczyzn. Czym się różnią te święta? Dzień Chłopaka, Dzień Mężczyzn. Czym się różnią te święta?

Dzień Chłopaka 30 września, Dzień Mężczyzn 10 marca. Tymczasem Święto Kobiet jest tylko raz w roku 8 marca. O co tu chodzi? Dlaczego panowie mają swoje święto aż dwa razy w roku?

Kiedy przypada Dzień Mężczyzn w Polsce, kiedy na świecie? Kiedy przypada Dzień Mężczyzn w Polsce, kiedy na świecie?

Dzień Kobiet to święto z ponad stuletnią tradycją. Mało kto wie, że raptem 2 dni po nim przypada w Polsce (ale nie na świecie) Dzień  Mężczyzn! Kiedy ustanowiono to święto? Czy powinniśmy je...

Aktualizacja: 06.03.2015 15:51
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Małgorzata Domagalik: kim jest? Co osiągnęła? SYLWETKA
Małgorzata Domagalik: kim jest? Co osiągnęła? SYLWETKA

Małgorzata Domagalik jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej utalentowanych dziennikarek ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.