porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Środa Popielcowa i Wielki Post. Jak się je obchodzi?
Środa Popielcowa i Wielki Post. Jak się je obchodzi? Środa Popielcowa, zwana Popielcem, to dzień, w którym rozpoczyna się ...
Środa popielcowa w 2014 roku - kiedy wypada?

Kiedy przypada ŚRODA POPIELCOWA, czyli Popielec w 2014 roku?

Środa popielcowa w 2014 roku wypada 5 marca. Popielec to - podobnie jak Wielkanoc - święto ruchome. Popielec rozpoczyna Wielki Post. Dlaczego środa popielcowa wypada w różnych terminach?

Środa popielcowa w 2014 roku - kiedy wypada?

Środa popielcowa, zwana Popielcem, rozpoczyna Wielki Post. We wtorek o północy kończy się karnawał i dla chrześcijan oznacza to koniec z rozrywkami. W tym czasie nie można bawić się - chodzić do dyskoteki, klubów, ale także nie należy się objadać. 

W roku 2014 Wielkanoc przypada w trzeci weekend kwietnia. W związku z tym Popielec będziemy mieli 5 marca. 

Post przed swiętami Wielkiej Nocy symbolizuje tułaczkę Jezusa Chrystusa po pustyni. Kończy się w Wielki Czwartek, w chwili rozpoczęcia Mszy Wieczerzy Pańskiej.

W środę popielcową chrześcijan obowiązuje ścisły post. Nie je się mięsa, smalcu i tłustych smarowideł do chleba.

W Popielec w kościele ksiądz posypuje wiernym głowy popiołem, który pochodzi ze spalonych palm wielkanocnych święconych w czasie Niedzieli Palmowej obchodzonej w poprzednim roku.

Za rok, w 2015 roku, środa popielcowa przypadnie 18 lutego.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Środa Popielcowa i Wielki Post. Jak się je obchodzi? Środa Popielcowa i Wielki Post. Jak się je obchodzi?

Środa Popielcowa, zwana Popielcem, to dzień, w którym rozpoczyna się w kościele katolickim Wielki Post - czas przygotowania do Wielkanocy. Jak wierni obchodzą Środę Popielcową? Czym jest dla nich...

Ostatki 2013. Kiedy wypada tłusty czwartek w 2013 roku? Ostatki 2013. Kiedy wypada tłusty czwartek w 2013 roku?

Tłusty czwartek to ostatni czwartek przed Wielkim Postem. W tym roku 2013 wypada on bardzo wcześnie, bo już 7 lutego. Tłusty czwartek to pierwszy dzień, który rozpoczyna ostatki, czyli...

Kiedy przypada ŚRODA POPIELCOWA, czyli Popielec w 2013 roku?

Środa Popielcowa, zwana Popielcem - podobnie jak Wielkanoc – jest świętem ruchomym, więc w każdym roku wypada innego dnia. Kiedy w 2013 roku wypada Środa Popielcowa? 

Aktualizacja: 07.04.2014 13:05
Źródło: mowimyjak.pl
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Paweł Szakiewicz z ROLNIK SZUKA ŻONY. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Paweł Szakiewicz z ROLNIK SZUKA ŻONY. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Wydawać by się mogło, że programy typy Rolnik szuka żony ...

BAZA PORAD

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.