porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Fundacja Krzysztofa Hołowczyca apeluje o ostrożną i bezpieczną jazdę

Kiedy obchodzimy Dzień Bezpiecznego Kierowcy?

Kiedy obchodzimy Dzień Bezpiecznego Kierowcy?

Święty Krzysztof to patron kierowców, dlatego 25 lipca obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Kierowcy.

fot.: Photos.com
25 lipca przypadają imieniny Krzysztofa. Święty Krzysztof jest patronem kierowców i dlatego tego dnia obchodzimy również Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Jak będzie obchodzony Dzień Bezpiecznego Kierowcy?

Kiedy obchodzimy Dzień Bezpiecznego Kierowcy?

Dzień Bezpiecznego Kierowcy jest obchodzony w Polsce od 25 lipca 2006 roku. Autorami pomysłu obchodzenia tego dnia jest Duszpasterstwo Kierowców, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Fundacja Krzysztofa Hołowczyca "Bezpieczny Kierowca".

Tego dnia Krzysztof Hołowczyc i krajowy duszpasterz kierowców ks. dr Marian Midura będą szczególnie apelować o ostrożną i bezpieczną jazdę. Wspólnie z policją zostanie również przeprowadzona akcja "Dzień bez manadatu". W tym roku ta akcja odbędzie się w Olsztynie i będzie polegała na tym, że kierowcy, którzy popełnią drobne wykroczenie zamiast mandatu wezmą udział w próbach na symulatorze dachowania, które mają uświadomić, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa.

Keirowcy będą mieli też okazję porozmawiać ze osobami skazanymi za jazdę pod wpływem alkoholu, a Inspekcja Transportu Drogowego sprawdzi jakość paliwa.

Na koniec kierowcy zostaną poczęstowani pączkiem Św. Krzysztofa z dodatkiem bazylii, która wzmacnia koncentrację.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 24.07.2013 21:01
Autor: merd
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andrzej Ananicz. Kim jest ranny w Pakistanie ambasador RP?
Andrzej Ananicz. Kim jest ranny w Pakistanie ambasador RP?

Andrzej Ananicz urodził się ur.21 marca 1951 r. Ma ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.