porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak zrobić prezenty z masy solnej? Na DZIEŃ BABCI, DZIEŃ DZIADKA Dzień Babci i Dzień Dziadka obchodzone są w drugiej połowie ...
26 STYCZNIA TO DZIEŃ AUSTRALII. DOWIEDZ SIĘ JAK AUSTRALIJCZYCY OBCHODZĄ TEN DZIEŃ

Kiedy i dlaczego obchodzony jest Dzień Australii?

Kiedy i dlaczego obchodzony jest Dzień Australii?

Rocznica początku australijskiej państwowości to czas, gdy organizowane są koncerty, parady wojskowe, pokazy sztucznych ogni. 

fot.: Photos.com
26 stycznia każdego roku Australijczycy obchodzą swoje największe święto narodowe - Dzień Australii. Dlaczego akurat tego dnia?

26 stycznia 1788 roku w okolice dzisiejszego Sydney przypłynęło 11 statków. Dowódcą wyprawy był kapitan Arthur Phillip. Tego dnia kapitan i ludzie, którzy z nim przybyli (głównie skazańcy) założyli terytorium podległe Wielkiej Brytanii, zwane Nową Południową Walią. Na pamiątkę tego wydarzenia od 200 lat mieszkańcy Australii świętują.

Jak świętują Australijczycy?

Rocznica początku australijskiej państwowości to czas, gdy organizowane są koncerty, parady wojskowe, pokazy sztucznych ogni. W wielu miejscach organizuje się regaty, zawody windsurfingowe oraz inne zawody sportowe. Tego dnia wybierany jest również Australijczyk Roku, a właściwie Australijczycy Roku dlatego, że nagroda przyznawana jest w różnych kategoriach wiekowych.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 19.09.2012 13:10
Autor: jtrybowska - tekst użytkownika portalu Mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Justyna Pochanke: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Justyna Pochanke: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Justyna Pochanke to jedna z bardziej cenionych prezenterek. Związana z ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.