porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
OSTATKI - Jak uniknąć KACA po karnawałowym przyjęciu?
OSTATKI - Jak uniknąć KACA po karnawałowym przyjęciu? Jeśli wypijesz duuużo za dużo, kaca trudno będzie uniknąć. Jeżeli ...
Kiedy wypada koniec karnawału, jak obchodzimy koniec karnawału?

Kiedy kończy się KARNAWAŁ? Jak obchodzimy ostatki?

Długość karnawału jest różna. Tradycyjnie zaczyna się w święto Trzech Króli, a kończy się 40 dni przed Wielkanocą. Ponieważ Wielkanoc jest świętem ruchomym, które wypada w różnych miesiącach - długość karnawału co roku jest inna. Kiedy w tym roku wypadają ostatki?
Kiedy kończy się KARNAWAŁ? Jak obchodzimy ostatki?

Po tłustym czwartku czas na największe szaleństwo, czyli ostatnią sobotę karnawału (9 lutego). Wtedy to odbywają się największe, obowiązkowo przebierane imprezy, do białego rana.

fot.: Photos.com

Kiedy kończy się karnawał 2012?

Karnawał to czas szaleństwa i dobrej zabawy obchodzony był już w starożytnym Rzymie. W kulturze chrześcijańskiej to okres przed Wielkim Postem, czasem kiedy powinno się rezygnować z przyjemności, uciech i zbytku. Dniem kończącym karnawał są tzw., ostatki, które co roku obchodzone są we wtorek przed Środą Popielcową. Ostatki, czyli koniec karnawału wypada w 2012 roku 21 lutego.

Jak obchodzić ostatni tydzień karnawału?

Nie tylko ostatni dzień, ale cały tydzień kończący karnawał jest wart świętowania. Pączki, faworki inne słodkości zagoszczą na stołach w tłusty czwartek, wypadający 16 lutego. Po tłustym czwartku czas na największe szlaleństwo, czyli ostatnią sobotę karnawału (18 lutego). Wtedy to odbywają się największe, obowiązkowo przebierane imprezy, do białego rana.

Najsłynniejszy karnawał na świecie organizowany jest w Rio de Janeiro. Na specjalnie zaprojektowanej przez Oscara Niemeyera scenie, zwanej sambodromem, odbywają się pokazy szkół samby. Z całego świata zjeżdżają się goście, by podziwiać tancerki w piórach i cekinach, wymyślne kontrukcje, stroje i przedstawienia.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Ostatki 2013. Kiedy wypada tłusty czwartek w 2013 roku? Ostatki 2013. Kiedy wypada tłusty czwartek w 2013 roku?

Tłusty czwartek to ostatni czwartek przed Wielkim Postem. W tym roku 2013 wypada on bardzo wcześnie, bo już 7 lutego. Tłusty czwartek to pierwszy dzień, który rozpoczyna ostatki, czyli...

Na czym polega staropolski obyczaj zwany ciągnieniem kloca?

Z końcem karnawału i wejściem w okres Wielkiego Postu w staropolskiej tradycji wiąże się wiele ciekawych, choć często niemal całkowicie zapomnianych obyczajów. Jednym z nich jest tzw. ciągnienie...

KARNAWAŁ NA ŚWIECIE – WŁOCHY. Gdzie karnawał to bitwa na pomarańcze?

W niewielkim piemonckim miasteczku Irvea tysiące ludzi w czasie karnawału obrzucają się pomarańczami. Jak narodził się ten nietypowy zwyczaj?

Aktualizacja: 20.04.2014 23:54
Źródło: mowimyjak.pl
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Michał Witkowski - kim jest? Co osiągnął?
Michał Witkowski - kim jest? Co osiągnął?

W ostatnim miesiącu znów głośno zrobiło się o pisarzu i ...

BAZA PORAD

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.