porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Choinka z włóczki jak zrobić?
Choinka z włóczki jak zrobić? Choinka na Boże Narodzenie nie musi być standardowym, żywym drzewkiem. ...
Zrób to sam: kartka na święta Bożego Narodzenia z choinką

Jak zrobić ŚWIĄTECZNĄ KARTKĘ z wyskakującą choinką? Własnoręczna kartka świąteczna

Ofiarowywanie kartek świątecznych z dobrymi życzeniami na nadchodzący rok to jeden z najprzyjemniejszych zwyczajów świątecznych. Zobacz, jak własnoręcznie przygotować efektowną kartkę bożonarodzeniową z wyskakującą choinką!
Jak zrobić ŚWIĄTECZNĄ KARTKĘ z wyskakującą choinką? Własnoręczna kartka świąteczna

Własnoręcznie wykonywanie kartek świątecznych to świetna zabawa dla najmłodszych.

fot.: Photos.com

Wszyscy lubimy prezenty i życzenia świąteczne, bez względu na to, czy są trafione, czy nie. Ważne jest to, żeby pochodziły od serca, aby w prezencie możliwe było wyczuć starania osoby za niego odpowiedzialnej. Nie ma lepszego sposobu, na udowodnienie drugiej osoby, że nam na niej zależy, niż własnoręcznie wykonana kartka świąteczna. Zobacz jak w prosty sposób przygotować efektowną kartkę bożonarodzeniową z wyskakującą choinką.

Co będzie ci potrzebne do wykonania własnoręcznej kartki świątecznej na Boże Narodzenie?

Do wykonania kartki świątecznej z wyskakującą choinką potrzebne będą:

  • blok technicznych kolorowy;
  •  nożyczki;
  • dobry, mocny klej.

Jak zrobić kartkę bożonarodzeniową z choinką?

Przygotowywanie kartki świątecznej na Boże Narodzenie należy rozpocząć od zrobienia choinki. Drzewko należy narysować na kartce bloku technicznego, a następnie wyciąć je po narysowanej linii. Później należy zrobić harmonijkę, najlepiej również z bloku technicznego. W tym celu należy wyciąć pasek o długości 10 centymetrów i szerokości 1,5 centymetra.

Pasek trzeba zagiąć na kształt harmonijki - im szersze będą odległości pomiędzy poszczególnymi zagięciami, tym bardziej choinka będzie odstawać. Przygotowaną harmonijkę trzeba przykleić do wcześniej wyciętej choinki, a następnie przykleić na wewnętrzną stronę bazy kartki świątecznej wykonanej z bloku technicznego. To, jak ma wyglądać baza zależy tylko i wyłącznie od naszych własnych upodobań.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Oryginalne WIERSZYKI NA BOŻE NARODZENIE! Jakie życzenia napisać na kartce świątecznej?

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Opłatek: czym jest i skąd pochodzi tradycja dzielenia się opłatkiem?

W Wigilię dzielimy się opłatkiem, składając sobie życzenia. Dlaczego dzielimy się właśnie opłatkiem, co to oznacza i skąd pochodzi taki zwyczaj? Mówimy wszystko, co chciałbyś wiedzieć o opłatku...

Jak napisać KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ? [WZORY ŻYCZEŃ] Jak napisać KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ? [WZORY ŻYCZEŃ]

Nie wiesz co napisać na kartce świątecznej? Nie masz pomysłu na oryginalne życzenia świąteczne? Potrzebujesz inspiracji do wypełnienia kartek świątecznych? Mówimy, jak napisać kartkę świąteczną....

Dekoracje świąteczne - jak światłem ozdobić dom, a także krzewy i drzewa? Dekoracje świąteczne - jak światłem ozdobić dom, a także krzewy i drzewa?

Najpiękniejsze dekoracje świąteczne to dekoracje zrobione własnoręcznie. Nie martw się jednak, gdy nie masz zdolności manualnych. Piękną dekorację świąteczną można zrobić… samym światłem.

Aktualizacja: 16.12.2013 16:18
Źródło: mowimyjak.pl
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Małgorzata Omilanowska – kim jest nowa minister kultury?
Małgorzata Omilanowska – kim jest nowa minister kultury?

Małgorzata Omilanowska, która zastąpi Bogdana Zdrojewskiego na fotelu ministra kultury ...

BAZA PORAD

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.