porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Christmas Shopping z Fashion Project - co to za targi świąteczne? Kiedy, gdzie i co można będzie kupić? W dniach 5-7 grudnia w zabytkowej kamienicy Raczyńskiego w Warszawie ...
Jak zrobić dla przedszkolaka strój anioła?

Jak zrobić strój i skrzydła anioła na bal lub jasełka?

Jak przygotować strój aniołka na jasełka albo karnawałowy bal? Kilka pomysłów na łatwe przygotowanie efektownego stroju.
Jak zrobić strój i skrzydła anioła na bal lub jasełka?

Mówimy, jak zrobć piękny strój dla aniołka.

fot.: Photos.com

Przygotowanie kostiumu aniołka najlepiej zacząć od sprawdzenia, jakimi materiałami dysponujemy. Jeśli w szafce dziecka znalazła się prosta, biała sukienka, połowę pracy mamy za sobą. Jako białe anielskie giezło może też wystąpić słusznych rozmiarów t-shirt z szafy rodziców. Taką bazę możemy już uzupełniać o konieczne detale: skrzydła i aureolę.

Jak zrobić skrzydła anioła?

Skrzydła wycinamy z arkusza papieru lub tektury; papier powinien być tym grubszy, im większą powierzchnię mają planowane skrzydła. Zbyt cienki podkład będzie się wyginał i falował, przez co skrzydła mogą ulec uszkodzeniu. Symetryczny kształt uzyskamy składając arkusz na pół i wycinając kształt obu części równocześnie. Jeśli zależy nam na utrzymaniu równej płaszczyzny bez linii zgięcia, albo tektura jest zbyt gruba, by wygodnie dało się ją ciąć nożyczkami, możemy z gazetowego papieru wyciąć w analogiczny sposób formę i obrysować ją na  przygotowanej karcie.

Skrzydła obklejamy piórami: arkusz cienkiego papieru lub gładkiej, japońskiej bibułki składamy w harmonijkę, a następnie obcinamy jeden z końców tak, by uzyskać kształt liścia. Linie cięcia nie powinny biec dalej, niż do 3/4 wysokości kartki. Po rozwinieciu otrzymujemy pas piór, który naklejamy na powierzchnię skrzydeł. Przygotowujemy kilka takich pasów i naklejamy je kolejno, zaczynając od dołu. Kolejne rzędy powinny zachodzić na siebie, tworząc przestrzenną formę. Skrzydła przyklejamy taśmą dwustronną do pleców koszuki i dla pewności przypinamy oba elementy od środka dwoma agrafkami. Pod taśmą możemy także umieścić zakończenie cienkiego, stalowego drucika, wystającego ok. 20 cm na d głowę dziecka; na jego drugim końcu przyklejamy krąg zrobionty z paska sztywnego, złotego papieru.

Jak zrobić aureolę?

Aureolę możemy zrobić także inaczej: z drutu o długości ok. metra formujemy rodzaj opaski - obręczy o średnicy głowy dziecka. Pozostałą część drutu wyginamy prostopadel do obręczy i formujemy drugą, podobnych romiarów pętlę. Górne koło owijamy złotą tasiemką albo naklejamy pasek metalizowanego papieru. Łączenia drutu szlifujemy, ewentualnie owijamy taśmą, by usunąć ostre krawędzie.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak zrobić STRÓJ DLA ANIOŁKA dla dziecka na BAL KARNAWAŁOWY? Jak zrobić STRÓJ DLA ANIOŁKA dla dziecka na BAL KARNAWAŁOWY?

Aniołek to nie tylko najprostsze do samodzielnego zrobienia przebranie na bal karnawałowy dla dzieci. To także jedno z najbardziej przez dzieci lubianych, zwłaszcza przez dziewczynki. Powłóczysta...

Jak zrobić strój pszczółki? Jak zrobić strój pszczółki?

Strój pszczółki jest bardzo łatwy do wykonania. Nie musisz go wcale kupować – wystarczy użyć wyobraźni.

Kolęda CICHA NOC. Kiedy powstała i kto napisał najpopularniejszą kolędę? Kolęda CICHA NOC. Kiedy powstała i kto napisał najpopularniejszą kolędę?

Historia polskich kolęd jest długa i sięga już 1424 roku. A jaka jest historia najbardziej popularnej kolędy na świecie - „Cicha noc”? Dowiedz się wszystkiego na temat kolędy „Cicha noc”.

Aktualizacja: 22.01.2015 13:04
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jakub Żulczyk - kim jest? [KARIERA i NAŁOGI]
Jakub Żulczyk - kim jest? [KARIERA i NAŁOGI]

Jakub Żulczyk jest pisarzem młodego pokolenia, który wsławił się ostatnio ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.