porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Boże Narodzenie. Jak zrobić dekoracje, ozdoby świąteczne?
Boże Narodzenie. Jak zrobić dekoracje, ozdoby świąteczne? Chcesz, żeby Twój dom w święta wyglądał oryginalnie, ciepło i ...
Jak w prosty sposób własnoręcznie wykonać oryginalne ozdoby choinkowe?

Jak zrobić bombkę ze wstążki? ŚWIĄTECZNE DEKORACJE

Kiedy ozdabiamy naszą choinkę, zawsze najprzyjemniej wiesza się te ozdoby, które wykonaliśmy własnoręcznie, zwłaszcza razem z rodziną. Dlatego przedstawiamy dziś prosty sposób na wykonanie efektownej bombki ze wstążki. Dobra zabawa i ciekawy efekt murowane.

Jak zrobić bombkę ze wstążki - czego potrzebujemy?

  • styropianowej kulki,

  • wstążek o dowolnych kolorach,

  • szpilek krótkich i długich,

  • dodatkowej wstążki do dekoracji.

Jak zrobić bombkę ze wstążki - krok po kroku:

1. Przygotowujemy 1 kwadratowy kawałek wstążki

2. Przypinamy go na bombce

3. Dłuższy odcinek wstążki (przykładowo czerwonej) składamy tak, aby powstał rożek. Przypinamy wokół czerwonego kwadratu, wzdłuż jego boków. Szpilkę wbijamy w miejscach zgięcia wstążki, w dwóch rogach.

4. Przypinamy kolejne wstążkowe trójkąciki. W pierwszym rzędzie przypinamy 4 takie odcinki, starając się przypinać je możliwie blisko siebie.

5. Kolejny rządek przypinamy pomiędzy tymi wstążkami, które przypięliśmy przed chwilą.

6. Następnie przypinamy zieloną wstążkę pomiędzy zieloną. (zakryjemy w ten sposób szpilki i widoczny styropian)

7. Zapełniamy rządek przypinając zielone wstążki pomiędzy tymi przypiętymi przed chwilą.

8. Postępujemy tak dalej, przypinając rzędy wstążek naprzemiennie w dwóch kolorach, aż dojdziemy do momentu, gdy niezakryta będzie nieduża kwadratowa powierzchnia styropianowej kulki.

9. W tym momencie należy dociąć odpowiedni odcinek wstążki i zawijając węższe brzegi pod spód, zakryć widoczny styropian.

NAsza bombka (czerwono-zielona) jest gotowa i możemy ją wieszać na choince!

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Ozdoby choinkowe - skąd się wywodzą? Jaka jest historia bombek? Ozdoby choinkowe - skąd się wywodzą? Jaka jest historia bombek?

Choinka trafiła do Polski na przełomie XVII i XIX wieku. A kiedy dołączyły do nich znane z dzisiejszych czasów ozdoby choinkowe? Czym są i jaka jest historia bombek?

OZDOBY SWIĄTECZNE: Jak zrobić ŁAŃCUCH z MAKARONU na choinkę? OZDOBY SWIĄTECZNE: Jak zrobić ŁAŃCUCH z MAKARONU na choinkę?

Ozdobny ŁAŃCUCH Z MAKARONU to prosty sposób na samodzielne zrobienie świątecznej dekoracji. Globalizacja powoduje, że wszystkie choinki na całym świecie wyglądają tak samo. Bądźmy oryginalni i zróbmy...

Jak pomalować BOMBKI FARBĄ TABLICOWĄ? Jak pomalować BOMBKI FARBĄ TABLICOWĄ?

Farba tablicowa ma wiele zastosowań w domu. Można nią malować ściany, drzwi a nawet np. blaty stolików dziecięcych. Ale to nie wszystko. Farbą tablicową można również pomalować bombki, a następnie...

Aktualizacja: 13.12.2012 11:27
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim był. św. Walenty? Co wiemy o patronie zakochanych?
Kim był. św. Walenty? Co wiemy o patronie zakochanych?

Co roku 14 lutego obchodzimy walentynki – w Polsce, Anglii i ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.