porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jakie są pomysły na ORYGINALNY ŚLUB? Pomysł na oryginalny ślub i wesele
Jakie są pomysły na ORYGINALNY ŚLUB? Pomysł na oryginalny ślub i wesele Koszt typowego ślubu w kościele to wydatek co najmniej kilku ...
STUDNIÓWKA 2012 KARNAWAŁ 2012 Jak wiązać krawat? Instrukcja wiązania krawata

Jak zawiązać krawat? Instrukcja KROK PO KROKU

  • ZOBACZ ZDJĘCIA
Jak zawiązać krawat? Instrukcja KROK PO KROKU

Sztuka wiązania krawata opanowana przy okazji studniówki okaże się zapewne przydatna w dalszym życiu.

fot.: Photos.com
Studniówka co roku doprowadza maturzystów do bólu głowy. Przyszli absolwenci zastanawiają się co ubrać, z kim iść czy nawet jak zawiązać krawat. Jak wiązać krawat? Mamy odpowiedź na to ostatnie pytanie. Mówimy, jak zawiązać krawat, krok po kroku.

Historia krawata jest, wbrew opinii wielu osób, długa i skomplikowana. Największy rozgłos zyskał bowiem krawat w latach 50. XIX wieku, będąc nieodłączną częścią męskiej garderoby. Właśnie w tym okresie był on uważany za element sportowy, niezbędny w stroju każdego szanującego się, młodego Anglika. Jednak wówczas był on zwykłym prostokątem, który tworzony był z mało elastycznego materiału, przez co często zawiązany supeł się rozwiązywał.

Wiązanie krawata

W dzisiejszych czasach krawat kojarzy się z elegancją i udręką przy wiązaniu. Jednak postępując zgodnie z naszą instrukcją, ta czynność będzie łatwa i przyjemna, ponieważ postanowiliśmy wybrać najprostszy z możliwych sposobów. A tych jest zadziwiająco wiele, bo aż dwadzieścia. Można krawat wiązać bowiem na węzeł skrzyżowany, podwójny windsorski, hanover czy kent.

ZOBACZ: Jak powinien być ubrany mężczyzna w sytuacjach formalnych? >>

Jak zawiązać krawat? Instrukcja krok po kroku

Dla osób zaczynających swoją przygodę z krawatem (a więc uczestnicy studniówki również powinni uważać!) polecamy sposób na węzeł zwany kelvinem. Jak tego dokonać? Oto instrukcja krok po kroku:

  • Rozpoczynamy nakładając krawat na szyję szwem do góry w taki sposób, by po naszej lewej stronie znajdował się gruby koniec, a drugi oczywiście po prawej.
  • Przełóż lewą stronę na prawo i na odwrót, tak by się przecinały poniżej szyi (gruby koniec powinien być pod cienkim).
  • Teraz szeroki koniec przewijamy z prawej na lewą stronę (nad cienkim).
  • Następnie z powrotem zabieramy szeroki koniec w prawo (pod węzłem)...
  • ... i znowu w lewo, wyciągając go przez środek do góry.
  • Następnie wkładamy go w dziurę, którą stworzyliśmy przekładając szeroki koniec z prawej na lewo i na odwrót.
  • Delikatnie pociągamy oba końce i już mamy zawiązany krawat.

Teraz możecie spokojnie wybierać się na studniówkę i pomagać kolegom wiązać krawaty. Umiejętność szczególnie przydatna po godzinie 24!

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak wnieść alkohol na studniówkę? Jak wnieść alkohol na studniówkę?

Zbliża się czas studniówek. Czas nabyć garnitury, kreacje balowe no i... alkohol. Przemyt alkoholu na studniówkę to gra w kotka i myszkę tak stara, jak szkoła i matura.

STUDNIÓWKA: Skąd się wziął ten zwyczaj i na czym polega? STUDNIÓWKA: Skąd się wziął ten zwyczaj i na czym polega?

Studniówka to ostatni szkolny bal, zanim uczniowie, na 100 dni przed maturą przysiądą fałdów i intensywnie zaczną powtarzać cały dotychczas przyswojony materiał. To także pierwszy dorosły bal,...

Jak szybko i łatwo zawiązać krawat? Jak wiązać krawat? Jak szybko i łatwo zawiązać krawat? Jak wiązać krawat?

Pięknie związać krawat nie jest łatwo, jest bardzo trudno! Kto nie ma biegłości w dłoniach albo zrezygnowany nie chce się już tego nauczyć, może skorzystać z rad, jak dorobić się pięknie wiązanych...

Aktualizacja: 07.05.2012 12:54
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Bogumił Kulczycki, ojciec Jarosława Kulczyckiego. Kim był?
Bogumił Kulczycki, ojciec Jarosława Kulczyckiego. Kim był?

Kilka dni po scysji w programie Jarosława Kulczyckiego, prawicowa Gazeta ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.