porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak oryginalnie ZAPAKOWAĆ PREZENT?
Jak oryginalnie ZAPAKOWAĆ PREZENT? Mikołajki tuż, tuż, a my mówimy, jak ładnie i oryginalnie ...
Podpowiadamy, jak samodzielnie zapakować prezenty o nieregularnych kształtach

Jak ZAPAKOWAĆ PREZENT? W papier czy w bibułę? SZTUKA PAKOWANIA PREZENTÓW o nieregularnych kształtach

Jak ZAPAKOWAĆ PREZENT? W papier czy w bibułę? SZTUKA PAKOWANIA PREZENTÓW o nieregularnych kształtach

Zwierząt lepiej nie pakować, jak pozostałe prezenty. Każdy inny świąteczny podarunek możesz zapakować samodzielnie w ozdobny papier lub bibułę.

fot.: Photos.com
W ferworze świątecznych przygotowań nie możemy zapomnieć o pakowaniu prezentów. Wszystkie, choćby to były tylko symboliczne drobiazgi, powinny być ładnie opakowane. Podpowiadamy, jak samodzielnie i efektownie zapakować prezent świąteczny.

Co będzie ci potrzebne do pakowania prezentów?

Aby pakowanie prezentów nie zajęło zbyt dużo czasu, musimy wcześniej zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria:

  • ozdobne torby,
  • kolorowy papier albo różne folie celofanowe,
  • bibułki,
  • błyszczące wstążki,
  • nożyczki,
  • naklejki,
  • taśmę klejącą.

Najłatwiej jest zapakować prezenty o regularnych kształtach. Wystarczy piękny świąteczny papier, przezroczysta taśma klejąca do jego przymocowania oraz kolorowe wstążki do przewiązania podarku.

Jak zapakować prezent o nieregularnym kształcie?

Do pakowania upominków o niestandardowych kształtach można wykorzystać cienką bibułkę. Potrzebne będą dwa kawałki bibuły. Jedną bibułę kładziemy na drugą, tak aby rogi nie pokrywały się, na środku stawiamy upominek, opasujemy papierem ściągając gumką u góry. Następnie obwiązujemy prezent kolorowym sznurkiem, a z wystających bibułek formujemy pióropusz. W ten sposób możemy zapakować piłkę lub wazon.

Do pakowania prezentów o nieregularnych kształtach możemy też wykorzystać zwykły rękaw do pieczenia. Wystarczy włożyć do niego, oprócz prezentu, trochę sianka i związać wstążką. Oczywiście możemy pójść na łatwiznę i prezenty włożyć do ozdobnych torebek. Tak zapakowany podarek nie będzie wyglądał banalnie, gdy przyczepimy do torebki piękną atłasową kokardę.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Jak samodzielnie zrobić świąteczne ozdoby z patyków? GALERIA ZDJĘĆ

Pakowanie prezentów: Zwykła kolorowa torebka zasłoni prezent, ale jeśli chcesz widzieć na twarzach obdarowanych prawdziwe zaskoczenie – zapakuj go oryginalnie.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Dzień Ojca: nietypowe prezenty pełne emocji Dzień Ojca: nietypowe prezenty pełne emocji

Coraz częściej staramy się podarować ojcom niepowtarzalny prezent z okazji Dnia Ojca. Jednym z pomysłów na oryginalną niespodziankę jest alternatywa dla typowych, materialnych prezentów w postaci...

Dzień Ojca: co kupić? Prezenty na ostatnią chwilę Dzień Ojca: co kupić? Prezenty na ostatnią chwilę

Dzień Ojca w Polsce obchodzimy 23 czerwca. Już bardzo niewiele dzieli nas od tego święta. Kto jeszcze nie kupił swemu tacie prezentu, powinien się pospieszyć. Nie wiesz, co kupić na Dzień Ojca? Oto...

Pomysły na walentynki: małe, drobne prezenty walentynkowe Pomysły na walentynki: małe, drobne prezenty walentynkowe

Nie cena, a gest się liczy. Warto celebrować walentynki, ale pod warunkiem, że druga osobę obdarujemy czymś zrobionym z sercem. Proponujemy powiedzieć stanowcze NIE masowym, kiczowatym produkcjom w...

Aktualizacja: 04.12.2012 11:30
Autor: Maria Olczak
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Bogumił Kulczycki, ojciec Jarosława Kulczyckiego. Kim był?
Bogumił Kulczycki, ojciec Jarosława Kulczyckiego. Kim był?

Kilka dni po scysji w programie Jarosława Kulczyckiego, prawicowa Gazeta ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.