porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Program TV - telewizyjne hity na Wielkanoc! Święta to czas relaksu i odpoczynku, możemy więc skorzystać z ...
Jak należy się zachować podczas śpiewania lub słuchania hymnu narodowego?

Jak należy zachować się podczas wykonywania hymnu państwowego?

Podczas wykonywania lub odtwarzania Mazurka Dąbrowskiego należy zachowywać się godnie i z szacunkiem. Mężczyźni powinni zdjąć nakrycie głowy. Reguluje to ustawa. O zachowaniu pań ustawa nie wspomina. Śpiewanie lub odtwarzanie hymnu narodowego według ustawy - jak należy się zachować?

Hymn państwowy: jak należy zachować się podczas wykonywania hymnu?

Mazurek Dąbrowskiego jest symbolem Rzeczypospolitej Polskiej. Otaczanie go czcią i szacunkiem jest obowiązkiem każdego obywatela Polski.

O tym, jak się zachować podczas odtwarzania lub śpiewania Mazurka Dąbrowskiego, mówi szczegółowo ustawa o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych z dnia 31 stycznia 1980 r. Poniżej pełen tekst art. 14. pkt 1. wspomnianej ustawy.

"Podczas wykonywania lub odtwarzania hymnu państwowego obowiązuje zachowanie powagi i spokoju. Osoby obecne podczas publicznego wykonywania lub odtwarzania hymnu stoją w postawie wyrażającej szacunek, a ponadto mężczyźni w ubraniach cywilnych - zdejmują nakrycia głowy, zaś osoby w umundurowaniu obejmującym nakrycie głowy, niebędące w zorganizowanej grupie - oddają honory przez salutowanie. Poczty sztandarowe podczas wykonywania lub odtwarzania hymnu oddają honory przez pochylenie sztandaru".

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 27.03.2013 16:22
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Daniel Wieleba - kim jest? [KARIERA,  RODZINA]
Daniel Wieleba - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Daniel Wieleba przez 4 lata był panem Lotto i dał ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.