porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA. Jak dokładnie przebiega pierwszokomunijna msza święta?
PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA. Jak dokładnie przebiega pierwszokomunijna msza święta? Przyjęcie Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej każdorazowo odbywa się podczas Mszy ...
Przyjęcie z okazji Pierwszej Komunii dziecka można zorganizować w domu - dowiedz się, ile to kosztuje

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA. Ile kosztuje zorganizowanie przyjęcia komunijnego w domu?

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA. Ile kosztuje zorganizowanie przyjęcia komunijnego w domu?

Obiad komunijny w domu dla rodziny i przyjaciół to wyzwanie dla gospodarzy, ale nie dla portfela.

fot.: sxc.hu
Pierwsza komunia to wielkie święto twojego dziecka. Jeśli nie planujesze dużej uroczystości, rozważ organizację przyjęcia komunijengo w domu. Dowiedz się, jak to zrobic i jakie mogą być koszty takiego przyjęcia?

To, gdzie i jak zorganizujesz przyjęcie komunijne, zależy od tego jak dużo gości planujesz zaprosić, a także od tego, ile pieniędzy chcesz na nie przeznaczyć.

W domu taniej

Jeśli ma to być skromna uroczystość dla najbliższej rodziny, przygotuj ją w domu. Wyjdzie nieco taniej niż wynajęcie sali albo lokalu. Pamiętaj jednak, że będzie cię to kosztowało znacznie więcej pracy, stresu i wysiłku. Sama przecież musisz przygotować dekorację stołu i potrawy. Jeśli czujesz, że nie podołasz, nie wahaj się poprosić o pomoc kogoś z rodziny.

Menu opracuj w taki sposób, żebyś nie musiała spędzać całego dnia w kuchni. Podstawa to zupa, drugie danie (najlepiej takie, które tylko wyciągniesz z piekarnika i podasz gościom) oraz deser, np. ciasto. Na stole mogą też stać sałatki, owoce, lekkie przekąski, które możesz zrobić z wyprzedzeniem. Nie zapomnij o dużej ilości napojów dla dzieci, np. kompotów, soków. Cena obiadu (przystawka, zupa, danie główne, desery, sałatki i napoje) przygotowanego samodzielnie wyniesie ok. 400 - 600 zł i zależy od liczby zaproszonych gości oraz rodzaju i ilości potraw.

Na ratunek firma cateringowa

Unikniesz chaosu organizacyjnego i oszczędzisz sobie pracy, jeśli wynajmiesz firmę cateringową. Wypytaj przyjaciół, czy mogą ci jakąś polecić. Adresy i kontakt znajdziesz też w internecie albo książce telefonicznej. Może okazać się, że ogólny wydatek będzie nieco wyższy, ale przecież cały czas spędzisz z małym bohaterem dnia. Koszt wynajęcia cateringu wynosi ok. 60-85 zł za jednego gościa, w zależności od rodzaju menu.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Tajemnice Komunii Świętej: jaka jest historia udzielania tego sakramentu? Tajemnice Komunii Świętej: jaka jest historia udzielania tego sakramentu?

Przed I wojną światową do pierwszej komunii przystępowało się w kościele katolickim około 16 roku życia. W 1914 roku papież Pius X obniżył ten wiek, uznając, że religijny klimat rodzin sprzyja...

Jak udekorować stół na Komunię Świętą? Jak udekorować stół na Komunię Świętą?

Do Pierwszej Komunii przystępuje się raz w życiu, to także pierwsze świadome przeżywanie ważnej uroczystości religijnej. Oczywiste jest więc, że chcemy nadać jej ładną i godną oprawę. Nie tylko w...

Jak zorganizować przyjęcie komunijne? KROK po KROKU Jak zorganizować przyjęcie komunijne? KROK po KROKU

Zbliża się czas komunii i przyjęc komunijnych. Jeśli i ty stoisz przed takim wyzwaniem, przemyśl jak zorganizować tę uroczystość, by uniknąć gorączkowego załatwiania wszystkiego na ostatnią chwilę.

Aktualizacja: 07.04.2014 13:05
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krzysztof Orszagh – kim jest b. RPO oskarżony ws. nielegalnych adopcji i stręczycielstwa?
Krzysztof Orszagh – kim jest b. RPO oskarżony ws. nielegalnych adopcji i stręczycielstwa?

Krzysztof Orszagh – znany prawnik, były Rzecznik Praw Ofiar – został oskarżony ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.