porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kiedy wypada Wielkanoc? Święta Wielkanocne Wielkanoc to święto ruchome, obchodzone w pierwszą niedzielę, która następuje ...
Ile kosztuje trumna - czego mama Madzi szukała w internecie?

ILE KOSZTUJE TRUMNA? Jakie są najpopularniejsze MODELE TRUMIEN i kolory?

  • ZOBACZ ZDJĘCIA
ILE KOSZTUJE TRUMNA? Jakie są najpopularniejsze MODELE TRUMIEN i kolory?

Dla dzieci najczęściej wybierane sa trumny w kolorze białym

fot.: zaklad-pogrzebowy.com
Ile kosztuje trumna? Jakie modele najczęściej wybierają żałobnicy dla swoich bliskich? Czy popularne są ciężkie i duże dębowe trumny czy może nadal chętnie kupowane są trumny papieskie - proste i bez ozdób? Jakiej trumny szukała mama Madzi w internecie?

Wybierając trumny decydujemy się najczęściej na trumny drewniane, do wyboru mamy też trumny metalowe. Trumny drewniane najczęściej wykonywane są z drewna sosnowego, dębowego, jesionowego, klonowego, wiśniowego, a także mahoniu i orzecha.

Materiał z jakiego zrobiona jest trumna jest głównym czynnikiem wpływającym na jej cenę - głównym, ale nie jedynym. Na cenę trumny wpływa też materiał z jakiego jest wykonane jej wnętrze.

Na rynku polskim dominują trumny polskie, rzadziej kupujemy trumny włoskie, które nie są tanie, a do tego wyglądają jakby były plastikowe, mimo tego, że są drewniane.

Moda nie omija trumien

Wśród trumien, tak jak i w innych dziedzinach, panują trendy i mody. Po śmierci papieża ludzie masowo kupowali proste trumny, które szybko zostały okrzyknięte trumnami papieskimi (doczekały się wielu odmian) -  bardzo proste, bez zdobień, kształtem przypominające prostopadłościan. Ten trend nadal się utrzymuje. Poza trumnami papieskimi popularne są trumny amerykańskie - ten model szczególnie podoba się osobom lubiącym bogactwo i przepych - są duże, masywne z dwoma odchylanymi wiekami, dzielącymi trumnę na pół.

Zakłady pogrzebowe w ofercie mają też modele francuskie i sarkofagi,trumny fornirowane, metalizowane oraz dziecięce.

Trumny dziecięce - jakie?

Trumny dziecięce przeważnie oferowane są w białym kolorze, z metalowymi okuciami w zależności od wyboru w kolorze złotym bądź srebrnym. 

Ile kosztuje trumna?

Rozpiętość cenowa jest duża od ok. 200-300 zł za sosnowe trumny kremacyjne po ciężkie dębowe za ponad 4000 zł. Trumna dziecięca kosztuje ok. 400 zł, cena zależy od wielkości trumny i materiału, którym jest wyściełana wewnątrz.

 

Zobacz też: ILE KOSZTUJE TRUMNA? GDZIE I ZA ILE KUPIĆ TRUMNĘ PRZEZ INTERNET? 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 03.06.2014 14:49
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kamila Nicpoń, dziewczyna Rafała Maślaka. Kim jest?

Rafał Maślak właśnie wrócił z konkursu Mister International, gdzie zdobył ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.