porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak udekorować wigilijny stół? GALERIA ZDJĘĆ
Jak udekorować wigilijny stół? GALERIA ZDJĘĆ Dekoracja stołu wigilijnego powinna być zaplanowana z tygodniowym wyprzedzeniem. Jak ...
Wigilia gromadzi rodziny na uroczystej wieczerzy. Jak pięknie nakryć stół?

BOŻE NARODZENIE: Jak udekorować wigilijny stół?

Boże Narodzenie to czas zazwyczaj spędzany w gronie najbliższych. Wigilia gromadzi rodzinę na uroczystej wieczerzy.Taka kolacja wymaga stosownej oprawy. To udekorowany dom i uroczyście nakryć stół. Zastanów się, jakie kolory pasują do twojego domu. Obmyśl wcześniej całą dekorację, by nie wprowadzać chaosu. Jak pięknie nakryć stół?
  • ZOBACZ ZDJĘCIA
BOŻE NARODZENIE: Jak udekorować wigilijny stół?

Elegancka dekoracja stołu wigilijnego.

fot.: Weltbild

Zrób przegląd tego, czym dysponujesz. Jeśli zdecydujesz się na tradycyjną, uroczystą biel, bożonarodzeniową dekorację stołu dopełnij srebrem lub złotem. Kup papierowe serwetki w jednym z tych kolorów, świeczki na stół, rozłóż tu i ówdzie złocone orzechy lub po prostu połóż złote lub srebrne bombki przy każdym nakryciu.

>>> Więcej pomysłów na dekorację stołu [KLIKNIJ!]

Na Boże Narodzenie krzesła możesz odświętnie przystroić pokrowcami lub przeźroczystym materiałem przewiązanym wstążką. Albo też do każdego przypiąć biało-złotą lub biało-srebrną kokardę. Na żyrandolu, nad stołem, na tasiemkach możesz zawiesić kryształki i sople. To daje doskonały efekt. Całość możesz dopełnić tea lightami ustawionymi na parapecie okiennym i półkach.

Biel jednak wcale nie jest obowiązkowa. Ze świętami Bożego Narodzenia tradycyjnie kojarzą się także kolory czerwony i zielony. Możesz położyć na stół obrus w jednym z tych kolorów, oczywiście o ile pasuje do wnętrza twojego domu i posiadanej zastawy. Jeśli np. obrus będzie czerwony, serwetki mogą być zielone, a świeczki i ozdóbki złote.Możesz także zdecydować się na niebieski, a całość dopełnić białymi, srebrnymi i szklanymi ozdóbkami.

>>> Boże Narodzenie: jak ubrać choinkę w stylu eko? [GALERIA INSPIRACJI – KLIKNIJ!]

Jak zawsze egzamin zdadzą także kolory natury. Boże Narodzenie w stylu eko to płócienny obrus, ozdoby ze słomy, kory cynamonu, gwiazdek anyżu, kawy i suszonych plasterków pomarańczy. Piękną dekoracją i jednocześnie źródłem wspaniałego aromatu będzie świeża pomarańcza lub mandarynka, w którą, jak w poduszeczkę do igieł, nawpychane są goździki.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
WIGILIA: Dlaczego na stole powinno być 12 potraw? Dlaczego trzeba spróbować każdej? WIGILIA: Dlaczego na stole powinno być 12 potraw? Dlaczego trzeba spróbować każdej?

Na bożonarodzeniowym stole powinno być dwanaście potraw. Dla naszych przodków liczba 12 była szczęśliwa i oznaczała bogactwo. Dziś dwanaście potraw kojarzone jest głównie z biblijną liczbą apostołów....

Czym różni się Wigilia na Warmii i Mazurach od Wigilii w Wielkopolsce? Tradycje świąteczne w Polsce. Cz. 2

Praktycznie każdy region w Polsce ma swoje własne tradycje świąteczne. Stół bożonarodzeniowy na Warmii i Mazurach różni się nieco od jego odpowiednika w Wielkopolsce. Mówimy czym różnią się tradycje...

Czym różni się Wigilia na Mazowszu od Wigilii na Podlasiu? Tradycje świąteczne w Polsce. Cz. 3 Czym różni się Wigilia na Mazowszu od Wigilii na Podlasiu? Tradycje świąteczne w Polsce. Cz. 3

Boże Narodzenie na Mazowszu i Podlasiu ma swoje zwyczaje, których nie spotyka się w innych regionach Polski. Mówimy czym charakteryzuje się Wigilia na Mazowszu i Podlasiu.

Aktualizacja: 12.12.2014 17:35
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Córki Putina – kim są? Co o nich wiadomo?
Córki Putina – kim są? Co o nich wiadomo?

Putin, jak żaden inny prezydent strzeże swojego życia prywatnego. Nic ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.