porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak zrobić KARTKI ŚWIĄTECZNE? Ręcznie robione KARTKI NA BOŻE NARODZENIE - GALERIA
Jak zrobić KARTKI ŚWIĄTECZNE? Ręcznie robione KARTKI NA BOŻE NARODZENIE - GALERIA Ręcznie robione kartki świąteczne to świetne miejsce na wpisanie bożonarodzeniowych ...
Bombki choinkowe z cekinów robione własnoręcznie. Jak je zrobić krok po kroku

BOMBKI Z CEKINÓW na choinkę: jak zrobić? Własnoręczne ozdoby świąteczne [WIDEO]

Bombki z cekinów są bardzo efektowne i łatwe w wykonaniu. Jeszcze nie tak dawno własnoręczne wykonywanie ozdób choinkowych było oczywistością – od wiekowej babci po młodziutkie wnuczki – wszyscy siadali wieczorami przy stole i tworzyli ozdoby. Warto powrócić do tej tradycji. Podpowiadamy, jak krok po kroku wykonać bombkę z cekinów.
  • ZOBACZ ZDJĘCIA
BOMBKI Z CEKINÓW na choinkę: jak zrobić? Własnoręczne ozdoby świąteczne [WIDEO]

Bombki z cekinów własnoręcznie wykonane przez uczennice klasy 3 d Gimnazjum Sportowego nr 35, ul. Konwiktorska 5/7 w Warszawie.

fot.: bw

Tempo współczesnego życia i przepełnione sklepy nie dają szansy na wspólne spędzanie wieczorów przy wykonywaniu świątecznych ozdób. Jest więc pretekst do tego, by zasiąść wieczorem przy stole i zrobić na przykład bombki choinkowe. Do własnoręcznego wykonania wybraliśmy pracochłonną bombę z cekinów – byście mogli dać sobie czas na skupienie, wyciszenie i przemyślenia przy pozornie monotonnym wbijaniu szpilek.

Co będzie potrzebne do wykonania bombek z cekinów?

  • styropianowa kula;

  • 50-70 cm ładnej wstążki (wstążki musi wystarczyć na opasanie kuli przez środek oraz zrobienie kokardek);

  • kilka opakowań cekinów w różnych kolorach (cekiny powinny mieć kształt sześciokąta, bo wtedy będą ładnie na siebie zachodziły);

  • pudełko (lub kilka) szpilek;

  • zaczep do bombki.

Jak zrobić bombkę z cekinów krok po kroku?

Najpierw opasujemy wstążką styropianową kulę, mocując ją w kilku miejscach szpilkami. Na styku obu końców wstążki można również przypiąć ją szpilkami albo podkleić klejem, wybierając taki, który nie wchodzi w reakcję ze styropianem. Następnie ze wstążki układamy kilkuwarstwową kokardę i przypinamy ją do styropianowej bombki.

Cekiny nabijamy na szpilki i przypinamy je do bombki, zaczynając od jednego z brzegów wstążki – cekiny przyczepiamy tuż przy jej brzegu, by także ona była przymocowana cekinami. Wbijamy cekiny jeden obok drugiego, wypełniając nimi przestrzenie bombki. Pamiętajmy, że cekiny będą się ładnie układały, jeśli ich brzegi będą delikatnie na siebie zachodzić. Właśnie dlatego potrzebne są cekiny w kształcie wielokąta – najlepiej się układają, a między nimi nie widać wolnych przestrzeni.

Na zakończenie wbijamy zaczep choinkowy i przyczepiamy do niego cienką, ale mocną nitkę, gdy bombkę chcemy powiesić na choince albo kilkumilimetrowej szerokości wstążkę, gdy chcemy ją powiesić na przykład na żyrandolu, w oknie albo przy karniszu na tle zasłon.

Uwaga! Bombka z cekinów nieco waży, więc wieszajmy ją na dolnych, mocniejszych gałęziach drzewka.

Zaprezentowane w galerii bombki z cekinów zostały wykonane przez uczennice klasy III d Gimnazjum Sportowego nr. 35 przy ul. Konwiktorskiej 5/7 w Warszawie.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
BOŻE NARODZENIE: Jak klasycznie udekorować choinkę? BOŻE NARODZENIE: Jak klasycznie udekorować choinkę?

To, jak ubierzemy choinkę, zależy tylko od naszych osobistych preferencji. Oczywiście co roku wyznaczane są trendy obowiązujące na świątecznych drzewkach, np. motyw folklorystyczny, gdzie ozdoby...

Ekologiczne ozdoby choinkowe. Jak zrobić ekologicznego aniołka? Ekologiczne ozdoby choinkowe. Jak zrobić ekologicznego aniołka?

Oryginalny, leśny aniołek. Wprowadzi do naszego domu leśne zapachy i oczaruje swoim wdziękiem świątecznych gości.

Jak samodzielnie zrobić bombkę na choinkę?

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas w roku. Ubieramy choinkę, szykujemy potrawy na Wigilię, pakujemy prezenty dla bliskich. Zachęćmy do przygotowań nasze dzieci - będzie to wspaniała...

Aktualizacja: 24.11.2014 12:58
Autor: Kadłubek
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Małgorzata Halber - kim jest? [KARIERA, RODZINA, ALKOHOLIZM]
Małgorzata Halber - kim jest? [KARIERA, RODZINA, ALKOHOLIZM]

Małgorzata Halber, córka byłego posła SLD, od dziecka związana z ...

Mowimyjak.pl; Podpowiadamy jak zorganizować uroczystości. Chcesz wiedzieć jak zorganizować chrzciny? Mówimy jak zorganizować Komunię Św. dla dziecka! Radzimy jak znaleźć prezent dla młodej pary. Sprawdź dział uroczystości! Zobacz, jak świetnie może wyglądać sala na zabawę. Gdzie zorganizować wesele? Jak dobrać catering? Gdzie kupić dekoracje? Jak ubrać się na imprezę? Mówimy jak powinien wyglądać wieczór panieński. Dokąd na wieczór kawalerski? Dowiedz się, jak przygotować się do ślubu. Co podarować ukochanemu na walentynki? Wszystko o uroczystościach. Niezbędnik i poradnik dla organizujących imprezy i uroczystości.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.