porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czy seks z przyjacielem jest dobrym pomysłem?
Czy seks z przyjacielem jest dobrym pomysłem? Ludzie potrzebują intymności, by zaspokoić nie tylko swoje popędy, ale ...
Sex oralny to nie tylko urozmaicenie...

Na czym polega seks oralny? Jak uprawiać seks oralny?

Na czym polega seks oralny? Jak uprawiać seks oralny?
fot.: Photos.com
Seks oralny, zwany też miłością francuską, jest bardzo rozpowszechnioną formą stymulacji seksualnej partnera i stanowi duże urozmaicenie życia seksualnego. Sprawdź, co i jak w seksie oralnym.

Seks oralny - czyli pieszczenie narządów płciowych i stref erogennych partnera za pomocą języka i ust  - jest praktykowany niezależnie od orientacji seksualnej.

Jak robić seks oralny? Jak zrobić loda, a jak zrobić minetkę?

Wyróżniamy  tzw. fellatio, czyli oralne pieszczenie męskich narządów płciowych ( w języku polskim potocznie zwane „obciąganiem” lub „robieniem loda”, jako że język polski, oprócz fachowej terminologii medycznej i wulgaryzmów nie obfituje w określenia dotyczące seksu) oraz cunnilingus, czyli ustne pieszczenie kobiecych narządów płciowych (popularnie zwane „minetką”).

Osoba wykonująca fellatio pieści penisa, ale też mosznę partnera, używając warg i języka, ssie, całuje, liże, bierze do ust (najczęściej w trakcie wykonywane są ruchy frykcyjne lub ruchy głową w tył i w przód). Możliwa jest też stymulacja żołędzi poprzez okrężne ruchy języka. Często stymulacji oralnej towarzyszy pieszczenie genitaliów za pomocą rąk.

W przypadku cunnilingus największą rolę odgrywa pieszczenie łechtaczki (często połączony jest z penetracją pochwy za pomocą palców).

Seks oralny daje możliwość doprowadzenie partnera do orgazmu, najczęściej jest jednak traktowany jako element gry wstępnej urozmaicający pożycie. Stanowi bardzo intymną formę zbliżenia, ponieważ partnerzy mają bezpośredni kontakt z zapachem i smakiem swoich genitaliów. W niektórych kulturach seks oralny nie jest tolerowany.

Czy seks oralny jest bezpieczny?

Choć seks oralny stanowi popularną formę współżycia za względu na oczywisty brak ryzyka zajścia w ciążę (dlatego jest często praktykowany wśród młodzieży, przed podjęciem stosunków seksualnych). Często zapominamy jednak, że seks oralny stwarza ryzyko przeniesienia chorób płciowych, szczególnie takich jak opryszczka, kiła, rzeżączka oraz zapalenia wątroby typu A i B. Ryzyko zakażenia się HiV przy seksie oralnym jest niewielkie, ale istnieje (głównie dla partnera, który jest stroną czynną), dlatego bezpieczniej jest używać prezerwatyw.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Slow Sex: na czym polega ta technika? Slow Sex: na czym polega ta technika?

Slow sex wynika z  filozofii Slow Movement. Teoria zdrowego życia dotyczy wszystkiego, począwszy od Slow Food, poprzez Slow Design aż po... Slow Sex. Czym jest i na czym polega Slow Sex?

SEKS ORALNY: jak przekonać partnerkę do seksu oralnego?

Jak sprawić by twoja partnerka polubiła seks oralny? Niektóre panie trzeba przekonać metodą małych kroczków. Jak sprawić, by ona wzięła do buzi? Mówimy, jak przekonać partnerkę do seksu oralnego.

Dlaczego warto uprawiać seks? Uprawianie seksu to korzyści dla zdrowia i urody - jakie? Dlaczego warto uprawiać seks? Uprawianie seksu to korzyści dla zdrowia i urody - jakie?

Spełniony pod względem seksualnym związek dodaje życiu blasku. Korzyści z uprawiania seksu jest wiele. Zobacz, dlaczego warto często się kochać!

Aktualizacja: 03.08.2012 17:13
Autor: EK
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Leszek Balcerowicz - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Profesor Leszek Balcerowicz to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polityków. Z ...

Mowimyjak.pl; Seks, jak poprawić jakość życia seksulanego? Mówimy co to jest zdrowy sex. Mówimy o seksie bez tabu. Sex bez pruderii. Poznaj i wybierz nowe pozycje. Radzimy jak pieścić kobietę, podpowiadamy jak pieścić mężczyznę. Mówimy jak doprowadzić do orgazmu i jak osiągnąć orgazm? Dowiedz się, czym jest seks tantryczny. Mówimy jak uprawiać seks oralny. Czy bać się pozycji 69? Czy wiesz co to jest seks analny? Sprawdź erotyczny przewodnik po sztuce kochania, czyli kamasutra. Czy nakręcony wspólnie film porno wzmacnia związek? Czy słowo cipka jest wulgarne? Czy można powiększyć penisa? Odkrywamy wszystkie tajemnice dobrego seksu. Sprawdź nasz niezbędnik o seksie. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.