porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Co oznacza, gdy śni mi się kobieta w ciąży lub ciąża? ZNACZENIE SNÓW Czy śniła ci się kiedyś ciąża? Sen o ciąży może ...
Czy wiesz co oznaczają twoje sny? Encyklopedia snów ZNACZENIE SNÓW powiemy Ci co znaczą Twoje sny

Co znaczą Twoje sny? Sprawdź co znaczą sny

Sen jest jedną z podstawowych czynności niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Przesypiamy jedną trzecią swojego życia. Przyczyny, które wywołują sny, wszelkie senne obrazy oraz ich powtarzalność, powodują, iż sny możemy sklasyfikować. Sennik. Opisujemy znaczenia snów, wyjaśniamy dlaczego ludzie śnią oraz pomagamy zrozumieć co oznaczają. Czy wiesz co oznaczają twoje sny ?

Sny symboliczne

Tłumaczenie snów symbolicznych jest ściśle związane z naszą sytuacją życiową. W naszych marzeniach sennych śnimy o rzeczach, które nie układają się po naszej myśli. Symbole (którymi mogą być ludzie, przedmioty, zwierzęta) podpowiadają nam, w którą stronę iść, by nakierować sprawę na dobre tory. Zdarza się, że sny symboliczne pokazują też skutki naszych działań. Podświadomość próbuje w ten sposób przekazać jak najwięcej wskazówek, które mają pomóc nam w uniknięciu kolejnych kłopotów i niepowodzeń.

Sny powtarzające się

Sny powtarzające się, czyli takie, które śnią się nam przynajmniej dwa razy, należą do grupy symbolicznych. Nasza podświadomość porusza w ten sposób sprawy, których nie powinniśmy bagatelizować. Jeśli np. po raz kolejny  śnisz o chorobie, warto udać się z wizytą do lekarza. Być może to tylko fałszywy alarm, jednak nie zaszkodzi skrupulatniej zadbać o zdrowie.

Sny wstrząsowe (emocjonalne)

Te sny, ze względu na duży ładunek emocjonalny po przebudzeniu wywołują silne wrażenia. W odróżnieniu od snów symbolicznych, sny wstrząsowe pozostają w pamięci zdecydowanie dłużej. Potrafimy zapamiętać najdrobniejszy szczegół, np. kolor przedmiotu, który po konsultacji z sennikiem, może okazać się znamienny w interpretacji całości snu.

Sny karzące

 Należą do grona pochodnych snów emocjonalnych. Ukazują nasze błędy, przykre sytuacje, które podświadomie próbujemy wyprzeć. W pewnym sensie karzemy się za popełnione winy, stąd też wzięła się nazwa tej grupy snów.

Sny erotyczne

Wbrew pozorom sny erotyczne nie zawsze są jednoznaczne.  Zazwyczaj ukazują nasze utajnione pragnienia, popędy i instynkty. Często jednak mają charakter symboliczny albo proroczy. Jeśli np. przyśniła Ci się zdrada partnera, nie obwiniaj go od razu o romans! Taki sen może oznaczać, że wszystkie twoje problemy znikną, a w twoim uczuciowym  życiu wreszcie zagości spokój.

Sny o zmarłych

Wielu ludzi wierzy, że dusze zmarłych kontaktują się z żywymi właśnie przez sen. Nie zawsze zmarły we śnie oznacza śmierć. Czasem może być to prośba o modlitwę, załatwienie niedokończonej sprawy bądź ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem.

Sny prorocze

W tych snach widzimy zdarzenia z przyszłości. Często odwiedzamy znane nam miejsca, rozmawiamy z bliskimi. Śnimy o sytuacjach, które już kiedyś miały miejsce, natomiast nasza podświadomość przeżywa je raz jeszcze. Wówczas sny prorocze są bliskie  zjawisku deja vu.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Znaczenie snów: SEN O CIĄŻY. Co oznacza jak ŚNI SIĘ CIĄŻA lub kobieta w ciąży? Znaczenie snów: SEN O CIĄŻY. Co oznacza jak ŚNI SIĘ CIĄŻA lub kobieta w ciąży?

Sen o ciąży wróży nadzieje i nowe plany, które prawdopodobnie zostaną urzeczywistnione w najbliższym czasie. Sen o ciąży jest zapowiedzią czegoś nowego. Często też sen o ciąży jest spowodowany naszym...

SEN O WŁOSACH SENNIK. Co oznacza, kiedy śnią się włosy?

Sen o włosach, tak jak większość snów, nie ma jednej interpretacji. Wszystko zależy od tego, co dokładnie, śniąc o włosach, robimy. Okazuje się, że włosy we śnie są symbolem animalistycznym i...

Sennik – interpretacja snów więziennych. Co znaczy, gdy śni ci się więzienie? Sennik – interpretacja snów więziennych. Co znaczy, gdy śni ci się więzienie?

Sny więzienne są niepokojące, ale to nie znaczy, że złe. Rzeczywiście czasem wskazują, że coś w Twoim życiu nie idzie jak trzeba – ale można to naprawić! W większości jednak przypadków...

Aktualizacja: 04.03.2015 17:20
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Wiesław Gołas - kim jest?
Wiesław Gołas - kim jest?

Wiesław Gołas to legenda polskiego kina. Sympatię widzów zaskarbił sobie ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.