porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HRABIA, MARKIZ, BARON. Który TYTUŁ SZLACHECKI jest wyższy? Jaki tytuł otrzymał David Beckham?
HRABIA, MARKIZ, BARON. Który TYTUŁ SZLACHECKI jest wyższy? Jaki tytuł otrzymał David Beckham? Hierarchia tytułów szlacheckich w Europie nie była identyczna. Zdarzało się, ...
Dostałeś prezent i nie jesteś z niego zadowolony? Możesz go zwrócić.

Jak zwrócić nietrafiony prezent? Kiedy i na jakich zasadach można zwrócić zakupiony towar?

Za duże spodnie, za mała koszula lub piąta para kapci. Lista niechcianych prezentów jest długa. Co zrobić z podarunkiem, który nam się nie podoba?

Podstawą do jakichkolwiek roszczeń jest paragon lub inny dowód zapłaty (np. wyciąg z terminala płatniczego). Niestety, do dobrej woli i polityki handlowej danego sklepu zależy, czy przyjmą zwrot lub przystaną na wymianę niechcianego prezentu.

Niektóre placówki (szczególnie sieciowe) dają taką możliwość w określonym terminie – zwykle od 3 nawet do 30 dni. Jeśli sam wcielasz się w rolę św. Mikołaja, to na zakupach ustal zasady zwrotu lub wymiany ze sprzedawcą. Najlepiej na odwrocie paragonu zapisać termin przyjęcia niechcianego podarunku. Dodatkowo sprzedawca powinien postawić tam pieczątkę sklepu. Oczywiście nie dasz prezentu z paragonem. Zachowaj go dla siebie. Jeśli zobaczysz, że mina obdarowanego jest nietęga, to dyskretnie mu powiedz, że może towar wymienić lub oddać do sklepu.

Oczywiście wciąż aktualne są stare sposoby na nieudany prezent. Przy najbliższej okazji po prostu sprezentuj go komuś innemu (tylko uważaj, by nie trafił do tego, kto sprezentował coś tobie). Możesz sam zrobić dobry uczynek i oddać niechciane rzeczy potrzebującym (ubogim lub przekazać do schroniska dla zwierząt).

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 05.12.2012 14:45
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Karel Gott – kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Karel Gott – kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Karel Gott to czeski piosenkarz, który słynie z tytułowej piosenki ...

BAZA PORAD
Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Mówimy co to jest i czym jest savoir-vivre - z francuskiego savoir - wiedzieć, vivre - żyć; "znajomość życia" - czyli ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, znajomość obowiązujących. Tutaj - Savoir vivre - znajdziesz porady na temat dobrych manier. Zasady poprawnego zachowania się przy stole, podczas biznesowego spotkania czy róznych uroczystości. Dowiesz się różnych ciekawostek. Mowimyjak.pl to kopalnia wiedzy na temat savoir-vivre: zasady savoir-vivre przy stole, w biznesie, na co dzień, dress code. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.