porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak być kulturalnym właścicielem psa? O kulturze społeczeństwa, świadczy to w jaki sposób traktuje słabszych ...
WIZYTA DUSZPASTERSKA - kolęda, parafia. Jak przygotować dom na przyjście księdza KSIĄDZ PO KOLĘDZIE?

Co przygotować, gdy przychodzi KSIĄDZ PO KOLĘDZIE?

Co przygotować, gdy przychodzi KSIĄDZ PO KOLĘDZIE?

Kapłan, przez przyjęcie urzędu posługiwania duszpasterskiego, jest zobowiązany na mocy Kodeksu Prawa Kanonicznego do odwiedzania parafian celem wzajemnego poznania się.

fot.: sxc.hu
Przychodzi ksiądz po kolędzie, co zrobić, jak się przygotować? Czy muszę przygotować pismo święte, krzyż, świecę, wodę święconą, kropidło? Mówimy, jak przygotować się do wizyty duszpasterskiej.   

Gdy ksiądz przychodzi do nas z wizytą duszpasterską musimy specjalnie przygotować nasz dom. Dobrze, jeśli podczas wizyty księdza obecna jest cała rodzina. Na stole należy wcześniej przygotować następujące znaki i symbole:

  • Pismo Święte,
  • krzyż,
  • świece,
  • woda święcona,
  • kropidło (zamiast kropidła może być zwykła zielona gałązka).

Pamiętajmy też o tym, że ksiądz to gość w naszym domu i traktujmy go z szacunkiem. Przed wizytą duszpasterską dobrze jest posprzątać mieszkanie, a na stół położyć biały obrus.

Istnieje też zwyczaj, że parafianie w czasie kolędy składają ofiary na rzecz kościoła. Przygotujmy, więc wcześniej kopertę, aby później w popłochu nie szukać pieniędzy.

ZOBACZ >> Ile dać księdzu po kolędzie?

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 06.01.2013 16:13
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Eugeniusz Bodo: życie i śmierć. Dlaczego bolszewicy zgładzili polskiego artystę?

Miał nacjonalistyczne ciągoty. Nie wstydził się czytać publicznie antysemickiego, faszyzującego ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Mówimy co to jest i czym jest savoir-vivre - z francuskiego savoir - wiedzieć, vivre - żyć; "znajomość życia" - czyli ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, znajomość obowiązujących. Tutaj - Savoir vivre - znajdziesz porady na temat dobrych manier. Zasady poprawnego zachowania się przy stole, podczas biznesowego spotkania czy róznych uroczystości. Dowiesz się różnych ciekawostek. Mowimyjak.pl to kopalnia wiedzy na temat savoir-vivre: zasady savoir-vivre przy stole, w biznesie, na co dzień, dress code. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.