porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak stać się burakiem? Buractwa ciąg dalszy. Jak zarazić i zrazić do siebie bliźnich? Jesień to pora, która przynosi ze sobą zaziębienia. Zaziębienie ma ...
Podzielność uwagi zależy od zdolności umysłowych człowieka. JAK POPRAWIĆ KONCENTRACJĘ?

Co oznacza, że ktoś ma podzielność uwagi? Czy można poprawić podzielność? JAK TO ZROBIĆ??

Ludzki umysł przetwarza codziennie setki informacji. Jak to się nazywa, że ktoś potrafi zrobić kilka rzeczy na raz? Umiejętność skupienia uwagi nazywamy koncentracją. Czym zaś jest podzielna uwaga, np. podczas jazdy samochodem lub rozmowy z drugą osobą?

Podzielność uwagi to zdolność do wykonywania kilku czynności na raz

Umiejętność wykonywania wielu czynności na raz określamy mianem podzielności uwagi. Osoby obdarzone tą umysłową zdolnością umiejętnie redukują docierające do nich informacje. W wyniku odpowiednio przeprowadzonej selekcji bodźców zewnętrznych osoby z podzielną uwagą są w stanie wykonywać kilka czynności jednocześnie np. kierować pojazdem, słuchać radia, rozmawiać z pasażerem.

Najlpeszą podzielność uwagi mają kobiety

Podzielnością uwagi mogą pochwalić się przede wszystkim panie. Zapewne nie jednokrotnie widzieliśmy jak młoda mama gotuje obiad, w międzyczasie opowiadaj bajkę swojemu dziecku, jednym okiem zerka na stojący nieopodal telewizor, drugim zaś bacznie obserwuje siedzącą obok pociechę. Ta przykładowa sytuacja obrazuje, jak bardzo kobiecy mózg wyspecjalizował się w wykonywaniu kilku czynności na raz.

Czy podzielność uwagi można poprawić?

Nie oznacza to jednak, że o podzielności uwagi decyduje tylko płeć lub dobre geny. Poprawić koncentrację może zarówno niefrasobliwy mężczyzna jak i roztrzepana przedstawicielka płci pięknej.

Dieta i regularny sen poprawiają koncentrację

Koncentracja wiąże się z silnym wysiłkiem umysłowym, dlatego aby poprawić umiejętność skupiania uwagi należy zapewnić swojemu mózgowi odpowiedni relaks i odpoczynek. Minimalna dawka snu to 8 godzin. To wystarczająca ilość czasu, aby nasz umysł napełnił się energią na następny dzień.

Ponadto, w zdolności koncentracji swój udział ma również odpowiednia dieta. Umiejętność skupienia uwagi podnoszą kwasy z grupy Omega-3. Znajdziesz je m.in. w rybach, orzechach, owocach, warzywach, ziarnach zbóż.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 29.07.2013 14:41
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Barbara Maciejczyk: kim była stewardesa z tupolewa?

Babara Maciejczyk to stewardesa z prezydenckiego Tu-154M, która przed katastrofą ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Mówimy co to jest i czym jest savoir-vivre - z francuskiego savoir - wiedzieć, vivre - żyć; "znajomość życia" - czyli ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, znajomość obowiązujących. Tutaj - Savoir vivre - znajdziesz porady na temat dobrych manier. Zasady poprawnego zachowania się przy stole, podczas biznesowego spotkania czy róznych uroczystości. Dowiesz się różnych ciekawostek. Mowimyjak.pl to kopalnia wiedzy na temat savoir-vivre: zasady savoir-vivre przy stole, w biznesie, na co dzień, dress code. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.