porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Rekolekcje internetowe, radiowe, na Facebooku – na czym polegają, gdzie ich szukać?
Rekolekcje internetowe, radiowe, na Facebooku – na czym polegają, gdzie ich szukać? W internecie można znaleźć dużo ofert internetowych rekolekcji. Jeśli nie ...
O czym warto pamiętać przed spowiedzią?

Nowe grzechy ciężkie. Jakie winy należy wyznać w czasie spowiedzi?

Jakie nowe grzechy pojawiły się w katalogu grzechów ciężkich? Zanim pójdziesz do spowiedzi, zastanów się, czy na twoim sumieniu nie ciąży wampiryzm, rozwiązły seks, oszustwo, nienawiść lub wzywanie demonów. Jakie grzechy wyznasz na spowiedzi?
Nowe grzechy ciężkie. Jakie winy należy wyznać w czasie spowiedzi?

O czym warto pamiętać przed spowiedzią?

fot.: thinkstockphotos.com

Rachunek sumienia i wyznanie grzechów to obowiązek każdego katolika. Kapłani są przerażeni - coraz częściej w konfesjonałach ludzie wyznają mrożące krew w żyłach nowe grzechy. Seks zbiorowy, nietypowy seks małżeński – np. złoty deszcz czy seks analny – a także zdrady z partnerem tej samej płci czy marzenia o eutanazji powszednieją. Polki nie chcą też rodzić dzieci. Pojawiły się kobiety, które uprawiają seks z psami (kynofilia).

>>> Jakie są WSPÓŁCZESNE GRZECHY Polaków? [KLIKNIJ!]

– Rozwiązłość seksualną Pismo Święte nazywa rozpustą. W mojęciu tym mieści się wiele rzeczy, jak np. seks zbiorowy, propagowanie seksu nienaturalnego, handel przedmiotami erotycznymi czy też używanie takich przedmiotów – wyjaśnia kapłan Roman Trzciński, pasterz wspólnoty ewangelizacyjnej Woda Życia, który pomaga w rozeznawaniu grzechów. Wierni częstokroć nie liczą się ze stanowiskiem Kościoła i nie uważają za grzech in vitro, przekrętów finansowych, oszustwa, radości z cudzego nieszczęścia. Warto też zwrócić uwagę, że plotkarstwo jest grzechem powszednim, ale już fałszerstwo w ramach plotek (szerzenie nieprawdy o drugim człowieku) to grzech ciężki.

Rachunek sumienia znajdziesz w internecie

Wielki Post to dobry czas do nawrócenia się – zachęca ks. Trzciński. Warunkiem otrzymania rozgrzeszenia jest szczere wyznanie grzechów, żal za nie, postanowienie poprawy. Na pomoc grzesznikom, których rusza zbrukane sumienie, wyszła Penitencjaria Apostolska zwana Trybunałem Pokuty, czyli Najwyższy Sąd Kościelny w Watykanie rozpatrujący sprawy sumienia. – W książeczkach do nabożeństwa i w internecie są rachunki sumienia – podpowiada ks. Trzciński. Warto wiedzieć, kiedy grzech kwalifikuje się jako powszedni, a kiedy jako ciężki.

Lista nowych grzechów ciężkich

 • stosowanie antykoncepcyjnych wkładek domacicznych
 • zdrady małżeńskie z inną osobą tej samej płci, zdrady przez komputer, zdrady z innym partnerem
 • seks z przedmiotem (wibratory, kulki, dmuchane lalki)
 • seks ze zwierzętami
 • prostytucja (studentki utrzymanki, Lolitki)
 • nietypowy seks małżeński – złoty deszczyk (zabawa z moczem), seks analny
 • wampiryzm (żerowanie na drugim człowieku)
 • nadużycia finansowe, okradanie
 • ściąganie z konta komuś pieniędzy (np. mąż żonie, syn matce)
 • fałszowanie zeznań (fałszowanie wypadków komunikacyjnych i np. wyciąganie ubezpieczenia)
 • upublicznianie skandali
 • handlowanie narkotykami
 • in vitro
 • apostazja – odchodzenie od Kościoła
 • neopogaństwo – wierzenie w wielobóstwo
 • narastająca nienawiść do drugiego człowieka
 • sekty, wiara w zło, wzywanie na pomoc demonów
 • zabijanie dzieci narodzonych, np. duszenie
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Spowiedź w Wielkim Poście - dlaczego jest tak ważna? Spowiedź w Wielkim Poście - dlaczego jest tak ważna?

Wielki Post to czas pokuty, nawrócenia i oczekiwania na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. W tym czasie każdy dobryu katolik powinien wyspowiadać sie i przystąpić do komunii świętej. Mówimy,...

ZWYCZAJE WIELKOPOSTNE: Rekolekcje wielkopostne, dlaczego ważna jest spowiedź? ZWYCZAJE WIELKOPOSTNE: Rekolekcje wielkopostne, dlaczego ważna jest spowiedź?

Wielki Post ma w chrześcijaństwie długą tradycję. Sięga ona okresu od III do VIII wieku i istnienia instytucji katechumenatu dla dorosłych.

Jakie są WSPÓŁCZESNE GRZECHY Polaków? Jakie są WSPÓŁCZESNE GRZECHY Polaków?

Tak naprawdę grzechy współczesne są stare jak świat: pycha, chciwość, nieczystość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew, lenistwo. Tylko przejawy mają teraz inne. Choćby pół wieku temu nikt nie...

Aktualizacja: 17.02.2015 13:41
 • Komentarze(2)
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Karol BADYNA - kim jest polski rzeźbiarz. Czy zrobi pomnik Anny Przybylskiej? [KARIERA, RODZINA]
Karol BADYNA - kim jest polski rzeźbiarz. Czy zrobi pomnik Anny Przybylskiej? [KARIERA, RODZINA]

O Badynie właśnie zrobiło się głośno, kiedy wyraził chęć wyrzeźbienia ...

Religia w Mowimyjak.pl. Mówimy czym jest religia, na czym polega system wierzeń i praktyk, określający relację pomiędzy różnie pojmowaną sferą sacrum (świętością) i sferą boską, a określonym społeczeństwem. Co obejrzeć w religia.tv, program telewizyjny. Pytania i odpowiedzi na temat religii. Zobacz u nas porady i informacje w tematach: wiara, religia definicja, religia modlitwy, religia w szkole, religia forum, islam religia, religia tv, buddyzm religia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.