porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak Bóg dogadał się z Noem? Jaki to był znak? Rabin Tyson Herberger przypomina całemu światu o przymierzu Boga z ...
Ks. Piotr Natanek jest suspendowany, tzn. że nie może wypełniać posług kapłańskich. Krytykowany przez hierarchów kościelnych, odsuwany, jest wciąż kapłanem.

Kim jest ks. Piotr Natanek? Dlaczego nałożono na niego karę suspensy?

Kim jest ksiądz Piotr Natanek (jeden z głównych propagatorów ruchu dążącego do intronizacji Chrystusa na Króla Polski), na którego w lipcu 2011 metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz nałożył karę suspensy, zawieszającą w sprawowaniu funkcji kapłańskich? Ks. Natanek został w ten sposób ukarany za nieposłuszeństwo wobec swojego biskupa, m.in. uporczywe niestosowanie się do upomnień, niewywiązywanie się ze złożonych deklaracji, a także głoszenie poglądów niezgodnych z nauką Kościoła. 

„Piotruś urodził się 11 grudnia, w niedzielę o 12.15, na odpust makowski w szpitalu w Makowie. Syn Antoniego Natanek i Anastazji Grabiec. Ważył 3 kg 60 deko. Wzrost miał 51 cm. Ochrzczony był zaraz ze szpitala, tj. 19 grudnia w poniedziałek o godz. 11. Chrztu św. udzielił ks. Tadeusz. Nadano mu imiona Piotr, Jerzy. Chrzestni rodzice byli Sulka Józef i Wicherek Marta. Z kościoła przywieziony do domu taksówką, gdzie był głód i chłod, i ubóstwo, więc nie urządzono żadnej uczty” - zapisała jego matka Anastazja Grabiec, matka ks. Piotra Natanka,  w kronice rodzinnej.

Kiedy Piotruś miał trzy lata na parafię do Makowa Podhalańskiego przyjechał ks. Stanisław Dziwisz, dopiero co wyświęcony przez bp Karola Wojtyłę. Młody wikary był na parafii dwa lata. Prawdopodobnie znał więc rodzinę Natanków.

Ks. Natanek - jeden ze zdolniejszych doktorantów

Od tego momentu drogi życia obecnego kardynała i księdza Piotra wielokrotnie się krzyżowały. Swego czasu Natanek jako jeden ze zdolniejszych doktorantów Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, specjalizujący się w historii Kościoła XIX i XX wieku był częstym gościem Watykanu. Ostatnio ich drogi rozeszły się.

Ksiądz Natanek zaczął głosić kazania, które nie spodobały się kościelnym hierarchom. Jest propagatorem ruchu dążącego do Intronizacji Chrystusa na Króla Polski. W lutym 2010 r. opublikował „List Otwarty do Biskupów Polskich, Prezydenta Rzeczpospolitej i Premiera Rządu Rzeczpospolitej". Prosił w nim i wzywał do uroczystego uznania  Jezusa za Króla Polski, nawrócenia się i uznania nadrzędności „Prawa Bożego” nad prawem publicznym. W internecie sławę zyskały jego kazania krytykujące masonerię, środowiska żydowskie, Unię Europejską.

2 marca 2010 roku abp krakowski Stanisław Dziwisz  postanowił w sześciu punktach w sprawie ks. Natanka. M.in. zabronił mu pracy na uczelniach katolickich, zabronił publicznych występów i nakazał zamknięcie strony internetowej. „Ksiądz Piotr Natanek w rozmowie z księdzem kardynałem zapewnił, że jako wierny syn Kościoła dostosuje się do powyższych decyzji” - ogłosiła w komunikacie kuria.

Telefon do nieba i suspensa dla ks. Natanka

To było już kolejne upomnienie. Ksiądz Natanek dalej jednak robił swoje.  Powiedział z ambony w swojej pustelni, że  „Abp. Życiński przykuty jest grubym łańcuchem w piekle! Bo to masoni napisali za niego doktorat, ubrali go w sutannę i wyświęcili”. Zdradził, że udało mu się skontaktować z Jezusem.

- Otrzymałem od Jezusa możliwość telefonu do Nieba, i kiedy nie nabrykam z Panem Bogiem, to mam taki światłowód, że ta linia jest otwarta – mówił duchowny. Opinia o arcybiskupie Życińskim przeważyła szalę. Kardynał Stanisław Dziwisz nałożył na księdza Natanka suspensę, czyli karę dla kapłanów zdradzających swoje kapłaństwo. Natankowi zabroniono sprawowania jakichkolwiek czynności kapłańskich. Zdecydowało „ostentacyjnie okazywane przez ks. Piotra Natanka nieposłuszeństwo, polegające na uporczywym głoszeniu przezeń niezgodnych z nauką kościoła poglądów dotyczących królowania Jezusa Chrystusa, opartych na prywatnych objawieniach”. Według kurii księdzowi mieszają się fakty. „Swoje specyficzne głoszenie kultu matki Bożej, aniołów i świętych miesza z magicznie pojmowaną wiarą, co prowadzi do ośmieszenia biskupów i kapłanów” - uzasadnia ks. kardynał Dziwisz.

Natanek zamknął się w pustelni w Grzechyni i przygotowuje kolejne kazania.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Czy kardynał Stanisław Dziwisz złamał testament papieża Jana Pawła II?

Lada dzień w księgarniach pojawi się książka „Jestem bardzo w rękach Bożych". Notatki osobiste 1962-2003. Wydawnictwo Znak reklamuje ją jako „nieznane notatki Papieża, które miały zostać spalone po...

Aktualizacja: 25.01.2013 19:02
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ksiądz Adam Boniecki: kim jest, co o nim wiemy?
Ksiądz Adam Boniecki: kim jest, co o nim wiemy?

Ksiądz Adam Boniecki to ważna postać życia społecznego w Polsce ...

Religia w Mowimyjak.pl. Mówimy czym jest religia, na czym polega system wierzeń i praktyk, określający relację pomiędzy różnie pojmowaną sferą sacrum (świętością) i sferą boską, a określonym społeczeństwem. Co obejrzeć w religia.tv, program telewizyjny. Pytania i odpowiedzi na temat religii. Zobacz u nas porady i informacje w tematach: wiara, religia definicja, religia modlitwy, religia w szkole, religia forum, islam religia, religia tv, buddyzm religia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.