porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Wielki Post: jakie obowiązki mają w tym czasie katolicy? Rozpoczynający się w Środę Popielcową 40-dniowy Wielki Post jest dla ...
Jak przebiega msza kanonizacyjna? Jak będzie wyglądała kanonizacja Jana Pawła II?

Kanonizacja Jana Pawła II. Jaki jest ceremoniał mszy kanonizacyjnej?

Kanonizacja Jana Pawła II. Jaki jest ceremoniał mszy kanonizacyjnej?

Jak będzie wyglądała kanonizacja Jana Pawła II?

Papież Jan Paweł II zostanie 27 kwietnia 2014 roku wyniesiony na ołtarze. Jak wygląda msza kanonizacyjna? Jaki jest jej przebieg? Czym różni się ona od zwyczajnej mszy świętej?

Msza kanonizacyjna Jana Pawła II rozpocznie się 27 kwietnia o godzinie 10:00 w Bazylice św. Piotra w Watykanie. Tego dnia świętym zostanie ogłoszony również Jan XXIII. Msza kanonizacyjna odbędzie się pod przewodnictwem papieża Franciszka.

Msza kanonizacyjna jest zwieńczeniem długiego procesu kanonizacyjnego, podczas którego analizuje się życie i okoliczności śmierci osoby, która ma zostać wyniesiona na ołtarze, a także wykazuje się co najmniej jeden dokonany przez nią cud.

Jak przebiega msza kanonizacyjna?

Formalne akt kanonizacji ma miejsce podczas uroczystej mszy. Po akcie pokutnym kardynał prefekt Kongregacji do Spraw Świętych zwraca się do papieża z prośbą o zaliczenie osoby do katalogu świętych. Następnie zaś przedstawiony zostaje jej życiorys.

Papież rozpoczyna litanię do Wszystkich Świętych i czyni błogosławionego – świętym, wypowiadając po łacinie formułę kanonizacyjną:

„Na chwałę Świętej i Nierozdzielnej Trójcy, dla wywyższenia katolickiej wiary i wzrostu chrześcijańskiego życia, na mocy władzy naszego Pana Jezusa Chrystusa i świętych Apostołów Piotra i Pawła, a także Naszej, po uprzednim dojrzałym namyśle, po licznych modlitwach i za radą wielu naszych Braci w biskupstwie orzekamy i stwierdzamy, że błogosławiony N. jest świętym i wpisujemy Go do katalogu świętych, polecając, aby odbierał On cześć jako święty w całym Kościele. W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”

>>> Cud Jana Pawła II uznany. Na czym polegał? [KLIKNIJ!]

Wówczas relikwie świętego zostają wniesione do kościoła i umieszczone przy ołtarzu. Zazwyczaj na fasadzie Bazyliki św. Piotra zostaje wywieszony portret świętego, odsłaniany podczas trwania mszy. W mszy kanonizacyjnej uczestniczą pielgrzmi z kraju pochodzenia świętego, jak i wysokiej rangi urzędnicy państwowi.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Kanonizacja Jana Pawła II. Jak się przygotować? Kanonizacja Jana Pawła II. Jak się przygotować?

Już 27 kwietnia 2014 r. papież Franciszek oficjalnie ogłosi Jana Pawła II świętym. Do tego ważnego wydarzenia katolicy powinni się dobrze przygotować.

Kanonizacja Jana Pawła II. Co zabrać na mszę na pl. Św. Piotra? [NIEZBĘDNIK PIELGRZYMA] Kanonizacja Jana Pawła II. Co zabrać na mszę na pl. Św. Piotra? [NIEZBĘDNIK PIELGRZYMA]

Msza święta, w czasie której dwaj błogosławieni papieże Jan Paweł II i Jan XXIII zostaną ogłoszonymi świętymi Kościoła katolickiego odbędzie się 27 kwietnia na placu świętego Piotra Watykanie.

Kanonizacja Jana Pawła II. RZYM – jak dojechać na pl. Św. Piotra? Kanonizacja Jana Pawła II. RZYM – jak dojechać na pl. Św. Piotra?

Msza święta kanonizacyjna rozpocznie się w niedzielę 27 kwietnia 2014 o godzinie 10. Jak tego dnia dojechać na pl. Świętego Piotra?

Aktualizacja: 07.04.2014 13:03
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Pola Pospieszalska, wokalistka: kim jest?

Pola Pospieszalska to polska wokalistka, która robi międzynarodową karierę. Kim ...

Religia w Mowimyjak.pl. Mówimy czym jest religia, na czym polega system wierzeń i praktyk, określający relację pomiędzy różnie pojmowaną sferą sacrum (świętością) i sferą boską, a określonym społeczeństwem. Co obejrzeć w religia.tv, program telewizyjny. Pytania i odpowiedzi na temat religii. Zobacz u nas porady i informacje w tematach: wiara, religia definicja, religia modlitwy, religia w szkole, religia forum, islam religia, religia tv, buddyzm religia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.