porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kanonizacja Jana Pawła II. Jaki jest ceremoniał mszy kanonizacyjnej?
Kanonizacja Jana Pawła II. Jaki jest ceremoniał mszy kanonizacyjnej? Papież Jan Paweł II zostanie 27 kwietnia 2014 roku wyniesiony ...
Papieże Jan Paweł II i Jan XXIII zostaną kanonizowani w Święto Miłosierdzia 2014 r.

KANONIZACJA Jana Pawła II: kiedy? DATA, GODZINA

KANONIZACJA Jana Pawła II: kiedy? DATA, GODZINA

Jan Paweł II zostanie świętym prawdopodobnie w 2014 roku.

fot.: Photos.com
Kanonizacja Jana Pawła II już coraz bliżej – już 27 kwietnia 2014 r. To termin nieprzypadkowy. Z jakiego powodu będzie to dzień szczególny? Kto będzie kanonizowany razem z Janem Pawłem II?

KANONIZACJA Jana Pawła II: kiedy się odbędzie? Co to za dzień?

Kardynał Angelo Amato ogłosił, że Jan Paweł II oraz Jan XXIII zostaną kanonizowani 27 kwietnia 2014 r. To data nieprzypadkowa. W ten dzień przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego, stąd też bardzo często tę datę jako prawdopodobny dzień kanonizacji papieża już dużo wcześniej podawały liczne źródła watykańskie.

>>> Kanonizacja Jana Pawła II. Czym jest kanonizacja? [KLIKNIJ!]

Tego samego dnia co Jan Paweł II do grona świętych dołączy również Jan XXIII, inicjator Soboru Watykańskiego II, którego postanowienia z kolei Jan Pawel II wcielał w życie i przybliżał współczesnemu Kościołowi.

Kardynał Amato o przyszłych świętych powiedział: „To naprawdę dwa filary nie tylko kultury chrześcijańskiej, ale również chrześcijańskiej świętości”.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak zrobić "Teczkę serdecznej pamięci", czyli domowe archiwum o Janie Pawle II Jak zrobić "Teczkę serdecznej pamięci", czyli domowe archiwum o Janie Pawle II

Organizatorzy projektu Ośrodek Dokumentacji Pontyfikatu Jana Pawła II zachęcają do wspólnej akcji na rzecz udokumentowania wspomnień o Ojcu Świętym. Załóż domowe archiwum i zbieraj pamiątki papieża...

Kanonizacja Jana Pawła II. GDZIE, JAK zdobyć BILETY? Kanonizacja Jana Pawła II. GDZIE, JAK zdobyć BILETY?

Na kanonizację Jana Pawła II do Watykanu ściągną miliony wiernych. Czy wstęp na uroczystości nie będzie płatny? Kto będzie mógł wziąć udział w mszy kanonizacyjnej? Czy trzeba starać się o wejściówkę?

Ks. Sławomir Oder – kim jest postulator kanonizacji Jana Pawła II? Ks. Sławomir Oder – kim jest postulator kanonizacji Jana Pawła II?

Proces kanonizacyjny Jana Pawła II trwał rekordowo krótko. Zbieraniem dowodów na świętość papieża Polaka zajmował się ks. Sławomir Oder. Kim jest?

Aktualizacja: 11.03.2014 13:21
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Borys Budka – kim jest? KARIERA, RODZINA
Borys Budka – kim jest? KARIERA, RODZINA

Kim jest Borys Budka, który ma zastąpić Cezarego Grabarczyka w ...

Religia w Mowimyjak.pl. Mówimy czym jest religia, na czym polega system wierzeń i praktyk, określający relację pomiędzy różnie pojmowaną sferą sacrum (świętością) i sferą boską, a określonym społeczeństwem. Co obejrzeć w religia.tv, program telewizyjny. Pytania i odpowiedzi na temat religii. Zobacz u nas porady i informacje w tematach: wiara, religia definicja, religia modlitwy, religia w szkole, religia forum, islam religia, religia tv, buddyzm religia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.