porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Co warto zobaczyć w Gdańsku?
Co warto zobaczyć w Gdańsku? Gdańsk jest uznany za jedno z najpiękniejszych polskich miast, więc ...
Atrakcje Torunia - co warto zwiedzić w Toruniu. Zabytki Torunia i ciekawostki

Toruń: co ciekawego można zobaczyć w Toruniu?

Toruń: co ciekawego można zobaczyć w Toruniu?

W Toruniu znajduje się najwięcej gotyckich budowli w Polsce.

fot.: sxc.hu
W Toruniu jest podobno najwięcej w Polsce budowli w stylu gotyckim. Czym jeszcze może pochwalić się to średniowieczne miasto? Pierniki i Kopernik to nie wszystkie atrakcje Torunia. Co jeszcze ciekawego jest w tym mieście?

Toruń: co ciekawego można zobaczyć w Toruniu?

Toruń to miasto, którego początki sięgają jeszcze XIII wieku. Są tu ruiny krzyżackiego zamku, Stare Miasto otoczone jest pozostałościami murów obronnych, a wśród baszt wznosi się ta najbardziej znana - Krzywa Wieża, odchylona od pionu o prawie 1,5 metra!

>>> Czy wiesz, że PIERNIKI TORUŃSKIE nie zawsze traktowano jako przysmak? KLIKNIJ!


Wizyta w Toruniu nie może się obejść bez spróbowania słynnych toruńskich pierników. Działa tu też Żywe Muzeum Piernika, w którym zwiedzający samodzielnie przygotowują pierniczki według średniowiecznej receptury.

Artystycznym przedłużeniem miasta jest rewitalizowane Bydgoskie Przedmieście, dzielnica modernizmu (www.bydgoskie.studentlive.pl).

Aby obejrzeć Układ Słoneczny, Drogę Mleczną i dalekie galaktyki, udaj się do Planetarium im. Władysława Dziewulskiego (www.planetarium.torun.pl).

Zostając w świecie gwiazd; będąc w Toruniu warto również zajrzeć do muzeum słynnego astronoma, Mikołaja Kopernika. Muzeum utworzono w kamienicy, w której w 1473 r. najprawdopobniej przyszedł na świat.

Z mniej oczywistych miejsc w Toruniu, ciekawą propozycją jest Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu. Są tu nie tylko przestrzenie wystawiennicze, ale również kino, księgarnia, kawiarnia i czytelnia.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Wakacyjne podróże. Co warto zobaczyć w Toruniu? Wakacyjne podróże. Co warto zobaczyć w Toruniu?

Toruń to miasto idealne na weekend, bo jest w nim wiele do zwiedzania. W Toruniu można też spędzić czas na zabawie albo obcując z kulturą.  Sprawdź co warto zobaczyć w mieście pierników i gotyku.

Aktualizacja: 09.08.2013 13:25
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Łukasz Warzecha - kim jest?

Łukasz Warzecha: dziennikarz, publicysta, komentator sportowy, członek rady redakcyjnej „Międzynarodowego ...

Mowimyjak.pl porady turystyczne, internetowy przewodnik. Znajdziesz tu porady i informacje o wirtualnej podróży po świecie. Tutaj znajdziesz wszystko: o krajach, pomocne wskazówki, bazę hoteli, restauracji; Planujesz wyjazd na wczasy? Marzą Ci się podróże na wakacje? Mówimy jak zorganizować urlop. Sprawdź, jak znaleźć nocleg. Jak zabukować kwatery? Podpowiadamy jakie biuro turystyczne wybrać. Radzimy co spakować na wycieczkę,  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.