porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak spędzić ferie zimowe w dużym mieście? Przegląd propozycji cz. 2 Mieszkając w dużym mieście, dzieci wcale nie muszą wyjeżdżać, aby ...
W jakich krajach odnotowuje się najwięcej ataków rekinów?

W jakich krajach rekiny atakują najczęściej?

Czy wybierając się na kąpiel w morzu, słyszycie w głowie muzykę ze Szczęk Spielberga? Rekiny atakują nie tylko w filmach! Mówimy, gdzie lepiej nie pływać, żeby nie narazić się na atak rekinów.

5. Papua Nowa Gwinea

W ciągu ostatnich 100 lat odnotowano 49 ataków rekinów, z czego 25 okazały się śmiertelne. Ofiary to najczęściej nurkowie albo lokalni rybacy, którzy specjalizują się w połowie rekinów.

4. Brazylia

W całej Ameryce Południowej od 1930 r. odnotowano 101 ataków rekinów, w tym 23 śmiertelne. 89 z tych ataków miały miejsce u wybrzeża Brazylii (21 śmiertelnych), a większość z nich w okolicach małej, popularnej wśród surferów miejscowości Recife.

3. RPA

Tu rekiny chronione są przez prawo, dzięki czemu liczba żarłaczy obrzymich ciągle rosnie. W ciągu ostatnich 100 lat rekiny zaatakowały 214 razy, 42 razy ze skutkiem śmiertelnym.

2. Australia

W samej Nowej Południowej Walii naliczono 140 ataków (61 śmiertelnych); w Queensland sześć lat temu trzy rekiny rozerwały kobietę pływającą przy brzegu - był to jeden z ponad stu ataków odnotowanych od 1700 r.

1. USA

A konkretnie: hrabstwo Volusia na Florydzie. Według statystyk każdy, kto w miejscowości New Smyrna wchodzi do morza, znajduje się w promieniu trzech metrów od rekina. W sumie w Volusii rekiny zaatakowały 210 razy od 1882 r. A jest to jedno hrabstwo na Florydzie; w całych Stanach dochodzi do 16 ataków rocznie. Poza Florydą szczególnie niebezpiecznie jest na Hawajach i u wybrzeża Kalifornii.

Bałtyk

Nad polskim morzem nie doszło co prawda do ataków na plażowiczach, co nie znaczy, że w Bałtyku rekinów nie ma. Są - rekiny anielskie. Małe (półtora metra długości), ale drapieżne. Warto o tym pamiętać, zanurzając się w morskiej toni...

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Karnawał w Rio: co warto wiedzieć na ten temat?

Doroczny karnawał w Rio de Janeiro to bajecznie kolorowa impreza nie mająca sobie równych na całym świecie. Co roku przyciąga tłumy turystów. Kiedy zaczyna się karnawał w Rio, jaką ma tradycję?

WAKACJE NA LUKSUSOWYM KEMPINGU. Gdzie znajdziesz KEMPING DE LUXE na świecie? Mówimy, które kempingi są naprawdę luksusowe

Lubisz życie na łonie natury, ale pod jednym warunkiem: musi być maksymalnie luksusowo. Chcesz mieszkać w namiocie, ale nie zrezygnujesz z wanny z bieżąca woda tylko do twojej dyspozycji? Jeśli...

Aktualizacja: 27.07.2012 21:59
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Bohdan Tomaszewski nie żyje - kim był legendarny komentator sportowy? VIDEO
Bohdan Tomaszewski nie żyje - kim był legendarny komentator sportowy? VIDEO

Bohdan Tomaszewski - legenda i symbol polskiego dziennikarstwa sportowego. Wzór dla ...

Mowimyjak.pl porady turystyczne, internetowy przewodnik. Znajdziesz tu porady i informacje o wirtualnej podróży po świecie. Tutaj znajdziesz wszystko: o krajach, pomocne wskazówki, bazę hoteli, restauracji; Planujesz wyjazd na wczasy? Marzą Ci się podróże na wakacje? Mówimy jak zorganizować urlop. Sprawdź, jak znaleźć nocleg. Jak zabukować kwatery? Podpowiadamy jakie biuro turystyczne wybrać. Radzimy co spakować na wycieczkę,  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.