porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Miejska wypożyczalnia rowerów. Jak działa wypożyczalnia rowerów miejskich w Warszawie Veturilo? System wypożyczalni rowerów miejskich zrewolucjonizuje transport w Warszawie. Mówimy, jak wypożyczyć ...
Jak działa system wypożyczania miejskich rowerów Veturilo?

Jak wypożyczyć rower w Warszawie? Jakie są zasady wypożyczania miejskich rowerów Veturilo?

Jak wypożyczyć rower w Warszawie? Jakie są zasady wypożyczania miejskich rowerów Veturilo?
Pierwsze 20 minut miejskim rowerem w Warszawie jest bezpłatne, przesiadając się z roweru na rower, można jeździć praktycznie za darmo. fot.: Photos.com
Wiele osób uwielbia jeździć rowerami, co szczególnie przydaje się w wielkich miastach, takich jak Warszawa. Jednak nie każdy mieszkaniec stolicy może sobie pozwolić na ten dwukołowy pojazd. Właśnie do takich osób kierowana jest oferta Veturilo - miejskiej wypożyczalni rowerów. Jak to działa? Jakie są zasady wypożyczania rowerów Veturilo w Warszawie i ile to kosztuje?

Co to jest Veturilo?

Veturilo to nic innego jak system automatycznych wypożyczalni rowerowych. Za realizację przedsięwzięcia, a więc uruchamianie kolejnych stanowisk z dwukołowymi pojazdami, odpowiada firma Nextbike. To właśnie ona uruchomiła system Veturilo 1 sierpnia 2012 roku w Warszawie. To właśnie ona postawiła dokładnie 57 stacji na terenie Śródmieścia, Bemowa, Ursynowa i Wilanowa (wkrótce mają powstać kolejne) - przy których ustawionych jest około 1000 rowerów. Te liczby zdecydowanie robią wrażenie, a to niejedyne związane z nową wypożyczalnią rowerów.

Jak działa miejska wypożyczalnia w Warszawie?

System Veturilo jest bardzo prosty w obsłudze. Należy zacząć od rejestracji w systemie, na stronie www.veturilo.waw.pl. Następnie trzeba wpłacić pierwsze 10 złotych wpisowego, które następnie można wykorzystać na wypożyczanie rowerów.

A jak to zrobić? Na podany przez siebie numer telefonu i adres e-mail dostaniesz wiadomości z kodem PIN. By wypożyczyć rower, wystarczy podejść do automatu przy rowerach, wpisać swój numer telefonu oraz otrzymany PIN. Później wpisujesz numer pojazdu, który dla siebie wybrałeś i klikasz na ekranie wypożycz. Bierzesz rower i ruszasz w dowolnie wybraną trasę.

Oddać rower możesz w każdym punkcie Veturilo. To ważne, bo nie musisz wracać do miejsca, z którego go zabrałeś. A gdy już dotrzesz do celu odstawiasz rower na wolne miejsce, przypinasz go zamkiem szyfrowym. Wciskasz przycisk "zwróć" i postępujesz zgodnie z instrukcjami.

Co warto wiedzieć o Veturilo?

Ważne jest to, że wraz z rowerem otrzymujesz wcześniej wspomniany zamek szyfrowy. Kod do niego otrzymujesz wraz z wypożyczeniem roweru. To bardzo przydatne urządzenie, gdyż zadba o bezpieczeństwo pojazdu, gdy będziesz chciał/a wskoczyć do sklepu czy znajomych. Pamiętaj jednak, aby pilnować czasu. Rower możesz wypożyczyć jedynie na 12 godzin. Gdy przekroczysz ten czas, będziesz musiał zapłacić 200 złotych kary! A jeśli już jesteśmy przy liczbach, warto przytoczyć cennik.

Ile kosztuje wypożyczenie rowerów Veturilo? Jakie dodatkowe opłaty?

Najpierw płacimy 10 złotych opłaty inicjalnej. Za pierwsze 20 minut jazdy nie musimy płacić nic, a czas od 21 do 60 minuty kosztuje jedną złotówkę! Druga godzina to już wydatek 3 zł, trzecia 5 zł, a czwarta i każda następna kosztuje 7 zł. Może wydawać się sporo, ale jeśli chcemy się szybko dostać z jednego punktu do drugiego, możemy to zrobić praktycznie za złotówkę! W końcu w godzinę można pokonać naprawdę spory kawał drogi.

Warto jednak pamiętać o ewentualnych karach. Oprócz 200 złotych za spóźnienie można zapłacić również 2000 złotych za zniszczenie, kradzież lub zgubienie roweru. Dlatego trzeba go dobrze pilnować.

Na koniec warto dodać, że z rowerów będzie można korzystać przez 9 miesięcy w roku, a w marca 2013 w Warszawie pojawi się kolejne 70 stacji. Zdecydowanie jest to dobry ruch organizatorów. Może warszawiacy przeskoczą z zatłoczonych latem tramwajów i autobusów i wybiorą zdrowszy rodzaj komunikacji miejskiej? Tym bardziej że rowery można zintegrować z kartą miejską.

Zdecydowanie polecamy!

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Miejska wypożyczalnia rowerów. Jak działa wypożyczalnia rowerów miejskich w Warszawie Veturilo?

System wypożyczalni rowerów miejskich zrewolucjonizuje transport w Warszawie. Mówimy, jak wypożyczyć rower i ile to kosztuje. Jak wygodnie poruszać się po stolicy, czy warto po mieście jeździć...

Aktualizacja: 03.08.2012 11:26
Autor: emema
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Tadeusz Kukiz nie żyje. Kim był ojciec Pawła Kukiza?
Tadeusz Kukiz nie żyje. Kim był ojciec Pawła Kukiza?

Kandydat na prezydenta, autor tekstów i piosenek, wokalista i polityk ...

Mowimyjak.pl porady turystyczne, internetowy przewodnik. Znajdziesz tu porady i informacje o wirtualnej podróży po świecie. Tutaj znajdziesz wszystko: o krajach, pomocne wskazówki, bazę hoteli, restauracji; Planujesz wyjazd na wczasy? Marzą Ci się podróże na wakacje? Mówimy jak zorganizować urlop. Sprawdź, jak znaleźć nocleg. Jak zabukować kwatery? Podpowiadamy jakie biuro turystyczne wybrać. Radzimy co spakować na wycieczkę,  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.