porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Teak - dlaczego jest tak popularny przy budowie i wykańczaniu jachtów? Z czego wynika morska kariera teaku? Teak - to popularne drewno pochodzące z Indochin. Zrobiło wielką ...
Jak dojechać do Lwowa? Gdzie szukać noclegu?

Jak TANIO dojechać do LWOWA? Pomysł na weekendową wycieczkę

Jak TANIO dojechać do LWOWA? Pomysł na weekendową wycieczkę

Lwów. Widok na Rynek. 

fot.: Jan Mehlich
Marząc o zagranicznych wojażach, automatycznie na myśl przychodzi wieczne miasto Rzym, romantyczny Paryż czy gorąca Barcelona. Jednak takie podróże wymagają zazwyczaj czasu i pieniędzy. Może warto zatem zaplanować bliższy i tańszy wyjazd – wcale nie mniej atrakcyjny? Proponujemy weekendowy wyjazd do Lwowa i mówimy, jak go zorganizować.

Żeby dostać się do Lwowa, wcale nie trzeba wydawać fortuny, można za to przeżyć niezapomnianą przygodę. Pierwszym etapem jest dojazd do Przemyśla. Z większych miast Polski kursują tam bezpośrednio pociągi i autobusy. Z Warszawy można również wybrać połączenie do Rzeszowa realizowane przez niedrogi Polski Bus. Stamtąd do Przemyśla bez problemu dostaniemy się koleją lub PKS-em w niecałe dwie godziny.

Dalej należy złapać busa do Medyki. Kosztuje ledwie kilka złotych i dowozi do samego przejścia granicznego. Granicę najłatwiej przekroczyć pieszo – spacer nie wiąże się przecież z żadnymi kosztami. Już po stronie ukraińskiej czekać na nas będą marszrutki (niewielkie busy) jadące bezpośrednio do Lwowa – za przejazd przyjdzie nam zapłacić mniej niż 10 zł. Tutaj należy zachować ostrożność. Na parkingu czekają też dosyć natarczywi taksówkarze, którzy oferują błyskawiczny i „tani” przewóz do samiutkiego Lwowa, zapewniając, że ostatnia marszrutka właśnie odjechała. Jest to ich zręczny chwyt marketingowy, na który wielu turystów daje się nabrać, płacąc absurdalnie wysoką cenę za naiwność i niecierpliwość.

Przejazd marszrutką to przeżycie jedyne w swoim rodzaju. Podróż w towarzystwie rozmownych handlarzy i ich niezliczonych pakunków na długo zapada w pamięć. Busiki często są kolorowo udekorowane i egzotyczne na swój ukraiński sposób.

Na terenie Ukrainy bez wizy Polacy mogą przebywać do 90 dni. Do przekroczenia granicy niezbędny jest paszport.

Jeśli chodzi o nocleg, jego znalezienie nie powinno stanowić problemu. Jakkolwiek ceny hoteli bywają zawyżone w stosunku do ich nierzadko niskiego standardu. Dobrym rozwiązaniem może być znalezienie pokoju w prywatnej kwaterze. Taki nocleg oferują zarówno Ukraińcy, jak i Polonia.

„Możliwe, że więcej ładniejszych jest miast, lecz Lwów jest jedyny na świecie!” – wystarczy więc spakować plecak i wyruszyć w drogę, żeby przekonać się o tym na własnej skórze.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Najciekawsze zabytki we Lwowie - co warto zobaczyć? Najciekawsze zabytki we Lwowie - co warto zobaczyć?

Renesansowo-barokowy Lwów. Podpowiadamy, czego nie przeoczyć podczas wizyty w tym eleganckim mieście, którego starówkę wpisano na listę UNESCO. Mówimy co zwiedzić w Lwowie.

Jakie są atrakcje turystyczne Ukrainy? Co warto zobaczyć na Ukrainie przy okazji wyjazdu na Euro 2012? Jakie są atrakcje turystyczne Ukrainy? Co warto zobaczyć na Ukrainie przy okazji wyjazdu na Euro 2012?

Dzięki Euro 2012 Ukraina znalazła się na ustach całego świata. Wiele osób odwiedzi ją z okazji Euro 2012. Co koniecznie trzeba zobaczyć, odwiedzając Ukrainę? 

Co warto zobaczyć w PRZEMYŚLU? Dlaczego znajdziesz tu ŚLADY I WPŁYWY WIELU KULTUR? Co warto zobaczyć w PRZEMYŚLU? Dlaczego znajdziesz tu ŚLADY I WPŁYWY WIELU KULTUR?

Przemyśl dziś nie jest miastem wielokulturowym, ale ślady bogatej i zawiłej historii widać na każdym kroku. Bliskość Ukrainy, wpływ zaboru austriackiego, pamięć o prężnej społeczności żydowskiej i...

Aktualizacja: 01.09.2012 00:02
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Lalka Podobińska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Lalka Podobińska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Lalka Podobińska jest działaczką społeczną, a od 2012 roku również ...

Mowimyjak.pl porady turystyczne, internetowy przewodnik. Znajdziesz tu porady i informacje o wirtualnej podróży po świecie. Tutaj znajdziesz wszystko: o krajach, pomocne wskazówki, bazę hoteli, restauracji; Planujesz wyjazd na wczasy? Marzą Ci się podróże na wakacje? Mówimy jak zorganizować urlop. Sprawdź, jak znaleźć nocleg. Jak zabukować kwatery? Podpowiadamy jakie biuro turystyczne wybrać. Radzimy co spakować na wycieczkę,  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.