porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Do jakich świadczeń uprawnia nas EKUZ? Na jakie LECZENIE i POMOC MEDYCZNĄ możesz liczyć za granicą? Jeśli wyjeżdżasz za granicę i masz ubezpieczenie w NFZ, wyrób ...
To warto sprawdzić przed wakacjami żeby po wakacjach nie zaskoczył nas rachunek za komórkę

Ile kosztuje minuta rozmowy za granicą? Jakie są koszty roamingu?

Mało kto wyjeżdżając na zagraniczne wojaże, zostawia telefon w domu. Warto jednak pamiętać, że koszty zagranicznych rozmów przez komórkę są znacznie wyższe. Sprawdź, ile w tym roku kosztuje minuta rozmowy za granicą.
Ile kosztuje minuta rozmowy za granicą? Jakie są koszty roamingu?
Będąc za granicą lepiej uważać na koszty rozmów. fot.: sxc.hu

Koszt minuty połączenia za granicą to  informacja, którą warto zabrać ze sobą na wakacje. Stawki zależą oczywiście od operatora, nie mogą być jednak wyższe niż te wskazane w europejskich i polskich przepisach.

Obecne cenniki roamingu u większości polskich operatorów komórkowych obowiązują jedynie do 31 czerwca. 1 lipca dzwonić będziemy już według nowych taryf.

W T-Mobile i Heyah minuta połączenia odebranego na terenie Europy kosztować będzie 41 groszy. Minuta połączenia wykonywanego – 1,48 zł. Za wysłanie lub odebranie MMS zapłacimy 3,57 zł, za wysłanie SMS – 46 gr.

W Plusie, według cennika obowiązującego w krajach UE oraz Islandii, Norwegii i Liechtensteinie za minutę połączenia odebranego zapłacimy 0,41 gr, a za minutę połączenia wychodzącego 1,48 zł. Wysłany MMS kosztować nas będzie 3,43, a SMS – 46 gr.

W Orange za minutę wychodzącego połączenia zapłacimy 1,46 zł, odebranego – 39 gr. Wysłany SMS uszczupli nam portfel o 44 gr.

W Play zapłacimy 1,48 zł za minutę połączenia wychodzącego, 41 gr połączenia odbieranego, 46 gr za wysłanie SMS i 1,99 zł za wysłanie MMS.

Jeśli wybieramy się poza granice UE warto sprawdzić koszty połączeń w cennikach operatorów.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
First Minute – jak znaleźć dobrą ofertę? First Minute – jak znaleźć dobrą ofertę?

Jednym z najlepszych sposobów, by tanio pojechać na wakacje, jest zarezerwowanie wyjazdu z dużym wyprzedzeniem. W branżowym żargonie nazywa się to ofert First Minute. Gdzie najlepiej szukać takich...

Trudna sztuka cumowania jachtu: jachty z otwartą rufą Trudna sztuka cumowania jachtu: jachty z otwartą rufą

Cumowanie jachtu – ten manewer można wykonać na wiele sposobów. Czy budowa jachtu ma wpływ na metodę cumowania? Jak cumować jachtem z otwartą rufą?

WAKACJE W DOMU. Co robić, a czego nie, by taki urlop się udał? JAK ODPOCZĄĆ W DOMU? WAKACJE W DOMU. Co robić, a czego nie, by taki urlop się udał? JAK ODPOCZĄĆ W DOMU?

Nie zawsze można wyjechać na urlop – czasem brakuje pieniędzy, a czasem życiowe okoliczności sprawiają, że musimy zostać w domu. Jak zorganizować sobie czas, by mimo wszystko dobrze odpocząć?

Aktualizacja: 16.07.2014 23:38
Autor: MmM
  • Komentarze(3)
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krzysztof Orszagh – kim jest b. RPO oskarżony ws. nielegalnych adopcji i stręczycielstwa?
Krzysztof Orszagh – kim jest b. RPO oskarżony ws. nielegalnych adopcji i stręczycielstwa?

Krzysztof Orszagh – znany prawnik, były Rzecznik Praw Ofiar – został oskarżony ...

Mowimyjak.pl porady turystyczne, internetowy przewodnik. Znajdziesz tu porady i informacje o wirtualnej podróży po świecie. Tutaj znajdziesz wszystko: o krajach, pomocne wskazówki, bazę hoteli, restauracji; Planujesz wyjazd na wczasy? Marzą Ci się podróże na wakacje? Mówimy jak zorganizować urlop. Sprawdź, jak znaleźć nocleg. Jak zabukować kwatery? Podpowiadamy jakie biuro turystyczne wybrać. Radzimy co spakować na wycieczkę,  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.