porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Do jakich świadczeń uprawnia nas EKUZ? Na jakie LECZENIE i POMOC MEDYCZNĄ możesz liczyć za granicą? Jeśli wyjeżdżasz za granicę i masz ubezpieczenie w NFZ, wyrób ...
To warto sprawdzić przed wakacjami żeby po wakacjach nie zaskoczył nas rachunek za komórkę

Ile kosztuje minuta rozmowy za granicą? Jakie są koszty roamingu?

Ile kosztuje minuta rozmowy za granicą? Jakie są koszty roamingu?
Będąc za granicą lepiej uważać na koszty rozmów. fot.: sxc.hu
Mało kto wyjeżdżając na zagraniczne wojaże, zostawia telefon w domu. Warto jednak pamiętać, że koszty zagranicznych rozmów przez komórkę są znacznie wyższe. Sprawdź, ile w tym roku kosztuje minuta rozmowy za granicą.

Koszt minuty połączenia za granicą to  informacja, którą warto zabrać ze sobą na wakacje. Stawki zależą oczywiście od operatora, nie mogą być jednak wyższe niż te wskazane w europejskich i polskich przepisach.

Obecne cenniki roamingu u większości polskich operatorów komórkowych obowiązują jedynie do 31 czerwca. 1 lipca dzwonić będziemy już według nowych taryf.

W T-Mobile i Heyah minuta połączenia odebranego na terenie Europy kosztować będzie 41 groszy. Minuta połączenia wykonywanego – 1,48 zł. Za wysłanie lub odebranie MMS zapłacimy 3,57 zł, za wysłanie SMS – 46 gr.

W Plusie, według cennika obowiązującego w krajach UE oraz Islandii, Norwegii i Liechtensteinie za minutę połączenia odebranego zapłacimy 0,41 gr, a za minutę połączenia wychodzącego 1,48 zł. Wysłany MMS kosztować nas będzie 3,43, a SMS – 46 gr.

W Orange za minutę wychodzącego połączenia zapłacimy 1,46 zł, odebranego – 39 gr. Wysłany SMS uszczupli nam portfel o 44 gr.

W Play zapłacimy 1,48 zł za minutę połączenia wychodzącego, 41 gr połączenia odbieranego, 46 gr za wysłanie SMS i 1,99 zł za wysłanie MMS.

Jeśli wybieramy się poza granice UE warto sprawdzić koszty połączeń w cennikach operatorów.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Komórka za granicą - jak jej używać? Komórka za granicą - jak jej używać?

Bez roamingu twoja komórka nie będzie działać za granicą. Usługa ta wymaga aktywacji. Wystarczy mieć uregulowane rachunki i złożyć zamówienie w telefonicznym biurze obsługi klienta. Roaming powinien...

Last Minute – jak polecieć z biurem podróży na tani urlop? [SPRAWDZONE RADY] Last Minute – jak polecieć z biurem podróży na tani urlop? [SPRAWDZONE RADY]

Jest pewne podobieństwo między last minute a kupowaniem owoców na straganie pod koniec dnia. Kiedy przyjdzie się tam przed samym zamknięciem, można z powodzeniem wytargować banany czy truskawki za...

Trudna sztuka cumowania jachtu: na dziko – rufą czy dziobem? Jak zacumować na dziko? Trudna sztuka cumowania jachtu: na dziko – rufą czy dziobem? Jak zacumować na dziko?

Cumowanie jachtu – ten manewr można wykonać na wiele sposobów, a każdy z nich jest dobry, jeśli jest bezpieczny i skuteczny, czyli spokojnie stoimy i nie rozbiliśmy jachtu, sąsiadów ani  pomostu. Jak...

Aktualizacja: 16.07.2014 23:38
Autor: MmM
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Monika Goździalska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Monika Goździalska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Uczestniczka Masterchefa, matka dwójki dzieci i dziewczyna Playboy'a. Kim ...

Mowimyjak.pl porady turystyczne, internetowy przewodnik. Znajdziesz tu porady i informacje o wirtualnej podróży po świecie. Tutaj znajdziesz wszystko: o krajach, pomocne wskazówki, bazę hoteli, restauracji; Planujesz wyjazd na wczasy? Marzą Ci się podróże na wakacje? Mówimy jak zorganizować urlop. Sprawdź, jak znaleźć nocleg. Jak zabukować kwatery? Podpowiadamy jakie biuro turystyczne wybrać. Radzimy co spakować na wycieczkę,  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.