porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak zachować się w czasie burzy w mieście? Burza jest niebezpieczna zarówno w terenie, jak i w mieście. ...
Mapa wyładowań atmosferycznych. Pokazuje burze nad Polską na żywo. Śledzenie burz w Internecie

GDZIE sprawdzisz JAK DALEKO JEST BURZA. Czy zmierza w twoją stronę. Czy nadchodzi front nad Polskę?

Jak sprawdzić czy nadchodzi burza? Jak nie dać się zaskoczyć pogodzie np. planując wycieczkę, albo zostawiając w domu otwarte okna? Teraz to proste. Burze można śledzić na specjalnych stronach internetowych. Zobacz, na których. Jak sprawdzić gdzie w danym momencie jest burza ? Mapa wyładowań atmosferycznych. Kto pokazuje burze nad Polską na żywo?
GDZIE sprawdzisz JAK DALEKO JEST BURZA. Czy zmierza w twoją stronę. Czy nadchodzi front nad Polskę?
W internecie istnieją strony, na których łatwo sprawdzisz, gdzie są burze, oraz w jakich kierunkach się przemieszczają fot.: sxc.hu

Jak sprawdzić, gdzie w danej chwili jest burza i kiedy można się spodziewać jej nadejścia? JAK DALEKO JEST BURZA?

Kiedyś uzyskanie takich informacji wymagało więcej zachodu. Potrafili to przewidzieć tylko dobrze zorientowani w temacie specjaliści. Dziś wystarczy wejść do internetu, wpisać odpowiedni adres strony i kliknąć myszką. Zobacz, gdzie można śledzić burze na specjalnych satelitarnych mapach wzbogaconych elementami graficznymi. Oto kilka adresów stron:

www.blitzortung.org

Strona pokazuje, gdzie w danej chwili są burze, oraz rozmiary wyładowań atmosferycznych.

www.gdziejestburza.pl

Dzięki pracy dwóch odbiorników burzy - w Gdańsku i w Łodzi - rejestrowane są wyładowania atmosferyczne nad Polską.

www.wetteronline.de

Strona niemiecka  pokazuje dokładnie, gdzie są burze na terenie Niemiec. Jedank po wejściu w zakładkę "Europa" można również zobaczyć, choć w mniejszym przybliżeniu, jaka jest sytuacja w Polsce.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
GDZIE JEST BURZA: Mapy burz w Polsce - gdzie szukać, jak czytać? GDZIE JEST BURZA: Mapy burz w Polsce - gdzie szukać, jak czytać?

Jak sprawdzić, czy nadchodzi burza? Gdzie są mapy burzy? Jak ma mapie znaleźć burzę i sprawdzić gdzie będzie kolejna? Burze można śledzić na specjalnych stronach internetowych. Zobacz, na których....

Burza kiedy nadchodzi - jak sprawdzić?

Jak sprawdzić, czy nadchodzi burza? Jak nie dać się zaskoczyć pogodzie np. planując wycieczkę, albo zostawiając w domu otwarte okna? Teraz to proste. Burze można śledzić na specjalnych stronach...

JAK bezpiecznie PRZEŻYĆ BURZĘ. PORADNIK jak zachować się w trakcie burzy? Jak PRZETRWAĆ BURZĘ?

Jesteś na szczycie Giewontu i słyszysz burzowe pomruki? Pływasz kajakiem po jeziorze, gdy nagle nadciąga nawałnica? Przeczytaj, jak się zachować gdy nadciąga burza lub podczas burzy, bo zginąć...

Aktualizacja: 08.07.2012 23:51
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Skoki narciarskie. Kim jest Tomasz Byrt?

Skoki narciarskie od kilku lat budzą w Polsce emocje niemal ...

BAZA PORAD
Mapa wyładowań atmosferycznych. Kto pokazuje burze nad Polską na żywo! Wystarczy wejść na taką stronę gdziejestburza.pl lub pogodynka.pl i na mapie można sprawdzić, gdzie są burze, często z mapy można odczytać też w którą stronę zmierza front. W lato szaleją burze, które mogą być bardzo niebezpieczne.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.