porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Dokąd wybrać się na narty w sezonie 2012/2013? Dokąd na narty w Polsce? Sezon narciarski już w pełni i znów pojawia się pytanie, ...
Ferie zimowe 2013 - dokąd pojechać na zimowy wypoczynek?

Gdzie spędzić ferie? Gdzie na ferie zimowe 2013?

Dokąd wyjechać na ferie? Wypoczywać można zarówno w kraju, jak i zagranicą. Ośrodki narciarskie przygotowały atrakcje sezonu i z niecierpliwością czekają na turystów. Jak wybrać dobre miejsce na ferie zimowe?

Dokąd wyjechać na ferie zimowe?

W Polsce zimą zwykle odwiedzamy rejony górzyste. Miejscowości można wybierać na całym odcinku południowym kraju. W zależności od umiejętności i upodobań można sobie wybrać atrakcyjny dla siebie rejon.

Miłośnicy łagodniejszych stoków powinni poszukać miejsca dla siebie w województwie dolnośląskim, śląskim i podkarpackim. A amatorzy wyższych szczytów przede wszystkim powinni rozejrzeć się na Podhalu.

Ale przypominamy, że stoki narciarskie są też w innych rejonach Polski (np. na w woj. łódzkim, mazowieckim, a nawet pomorskim).

Niektórym nasze góry nie wystarczą i wybierają ofertę zagraniczną. Co ciekawe, koszt takiego wyjazdu może być niewiele wyższy od krajowego!

Zimą zwykle wybieramy wyjazdy do Włoch, Francji, Austrii. Należy jednak wspomnieć, że w modzie są też Słowacja i Czechy. Tam spędzamy zwykle tydzień. Atrakcją takiego wyjazdu nie są tylko stoki narciarskie, ale i regionalne przysmaki.

Jeśli wybieramy się w góry z małymi dziećmi, to szukajmy takich miejsc, w pobliżu których będą ośle łączki, szkółki narciarskie, a także korytarze snowtubingowe (rynny, w których zjeżdża się na dmuchanych oponach).

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Kiedy ferie na Mazowszu?

W tym roku uczniowie z województwa mazowieckiego będą musieli poczekać wyjątkowo długo na zimowy odpoczynek od szkoły. W 2014 roku bowiem Mazowsze i 3 inne województwa rozpoczynają ferie najpóźniej....

FERIE. Bezpieczne dziecko na stoku. Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci podczas ferii w górach? FERIE. Bezpieczne dziecko na stoku. Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci podczas ferii w górach?

Ferie zimowe w górach to świetna zabawa dla dzieci, ale i spore zagrożenie. W ubiegłym roku ratownicy górscy zanotowali 20 % więcej wypadków narciarskich podczas ferii niż w 2011. Tylko w lutym 2012...

Górskie wycieczki - jak się do nich przygotować, by były bezpieczne? Jak chodzić po górach bez pomocy GOPR?

Góry przeżywają prawdziwe oblężenie w zimowe ferie i wakacje. I co roku dowiadujemy się o spektakularnych akcjach ratowników górskich. Jak bezpiecznie wypoczywać w górach? Jak nie tylko w nie...

Aktualizacja: 27.01.2013 16:37
  • Komentarze
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Michał Hernik nie żyje. Kim był Polak, który zginął podczas Rajdu Dakar?
Michał Hernik nie żyje. Kim był Polak, który zginął podczas Rajdu Dakar?

Rajd Dakar to najtrudniejszy rajd świata. Setki kilometrów bezdroży, piach ...

Mowimyjak.pl porady turystyczne, internetowy przewodnik. Znajdziesz tu porady i informacje o wirtualnej podróży po świecie. Tutaj znajdziesz wszystko: o krajach, pomocne wskazówki, bazę hoteli, restauracji; Planujesz wyjazd na wczasy? Marzą Ci się podróże na wakacje? Mówimy jak zorganizować urlop. Sprawdź, jak znaleźć nocleg. Jak zabukować kwatery? Podpowiadamy jakie biuro turystyczne wybrać. Radzimy co spakować na wycieczkę,  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.